2024/02/29 - Ketvirtadienis
No menu items!

SEZONO UŽDARYMO ŠVENTĖJE – PADĖKŲ IR APDOVANOJIMŲ GAUSA LENGVAATLEČIŲ BENDRUOMENEI

Privalai perskaityti

Sausio 7 dieną Palangoje, po daugiau nei 4 metų pertraukos, įvyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos organizuotas šventinis vakaras. Jame buvo prisiminti 2022 metų geriausi pasiekimai.

Vakaro pradžioje buvo pagerbti neseniai jubiliejus šventę sporto mokslininkas Jonas Liudas Poderys ir trenerė Audra Gavelytė. Padėkų sulaukė ir lengvosios atletikos sporto renginių organizatoriai bei rėmėjai.

Įsimintiną sezoną turėjo lengvosios atletikos sporto meistrai, kurie Europos ir pasaulio uždarų patalpų čempionatuose iškovojo net 12 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos medalius. Atsiimdamas apdovanojimus Saulius Svilainis dėkojo LLAF už palaikymą: „Džiaugiuosi, kad kartu turime bendrą tikslą – garsinti Lietuvos vardą.“

Didelis dėmesys buvo skirtas karjeras baigusių sportininkių palydėtuvių ceremonijai. Daugkartinės Lietuvos čempionės ir olimpietės – ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Rasa Drazdauskaitė, vidutinių nuotolių bėgikė Eglė Balčiūnaitė ir sprinterė Agnė Šerkšnienė buvo apdovanotos dailininko-keramiko Irmanto Kazlausko autoriniais darbais.

Per 2022 metus buvo pasiekti 13 nacionalinių rekordų, todėl LLAF ženklai „Lietuvos rekordininkas“ buvo įteikti – sprinteriams Modestai Justei Morauskaitei ir Gediminui Truskauskui, šuolininkei su kartimi Rugilei Miklyčiūtei, vidutinių nuotolių bėgikui Simui Bertašiui, ilgų nuotolių bėgikui Remigijui Kančiui ir ultramaratonininkams – Gitanai Akmanavičiūtei bei Aleksandrui Sorokinui.

Šventės kulminacijoje buvo apdovanoti tarptautinėse varžybose medalius iškovoję sportininkai: ietininkė Orinta Navikaitė (Europos jaunių čempionato bronza), trišuolininkė Aurėja Beniušytė (Europos jaunimo olimpinio festivalio auksas), sprinteris Danielius Vasiliauskas (Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabras) ir ultramaratonininkų komanda (Europos 24 val. bėgimo čempionato sidabras) – Aleksandras Sorokinas, Ruslanas SeitkalijevasAndrius Preibys.

Ceremoniją vainikavo aukščiausius sezono rezultatus pasiekę lengvaatlečiai. Įspūdingus pasiekimus šiais metais užfiksavusiems – Aleksandrui Sorokinui (Europos 24 val. bėgimo čempionas ir pasaulio rekordininkas), Andriui Gudžiui (pasaulio čempionato bronzos laimėtojas) ir Mykolui Aleknai (pasaulio vicečempionas ir Europos čempionas) buvo įteikti menininko Remigijaus Kriuko specialiai sukurti apdovanojimai. Jais apdovanoti buvo ir geriausi 2022 metų Lietuvos lengvosios atletikos treneriai – Mantas Jusis ir Vaclovas Kidykas. Prizą atsiėmęs Andrius pasidžiaugė sezono rezultatais ir išreiškė pagarbą Mykolui. Pastarasis taip pat akcentavo draugystę su Andriumi ir palinkėjo lengvaatlečiams sėkmės 2023 metų sezone. Tą patį vakarą vyko ir LRT 2022 metų apdovanojimai, o vieną jų laimėjo ir Mykolas. Nors LRT šventė vyko Vilniuje, buvo suorganizuotas teletiltas Vilnius–Palanga, kurio metu jaunasis sportininkas buvo paskelbtas metų ambasadoriumi.

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

„Žalgiris Group“ planai Dariaus ir Girėno stadione bei Kauno sporto halėje – pasaulinio garso atlikėjai, varžybos ir erdvės miestiečiams

„Žalgiris Group“ Kauno Dariaus ir Girėno stadione bei Kauno sporto halėje planuoja pritaikyti patirtį, įgytą valdant „Žalgirio“ areną. Šiuo...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img