2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

„Vitas Gerulaitis Cup“: V. Gaubas ir E. Butvilas pralaimėjo trijų setų trilerius

Privalai perskaityti

Antradienį Vilniuje prasidėjo Teniso profesionalų asociacija (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ pagrindinės varžybos. Pirmasis į centrinį kortą iš lietuvių žengė Vilius Gaubas (ATP-760), tačiau jaunajam žaidėjui istorinė pergalė išsprūdo iš rankų.

Antrajame karjeros ATP „Challenger“ turnyre žaidžiančiam 18-mečiui lietuviui burtai jau pirmajame mače lėmė akistatą su antrąja turnyro rakete Eliasu Ymeriu (ATP-168) iš Švedijos, kuriam mūsiškis nusileido tik po labai atkaklios 2 val. 39 min. trukusios kovos – 6:4, 6:7 (5:7), 4:6.

Pirmajame sete rezultatui esant 2:3 Lietuvos tenisininkas pralaimėjo paduodamas, bet netrukus, atlikęs du „break‘us“, į savo sąskaitą įsirašė net keturis laimėtus geimus iš eilės bei mače išsiveržė į priekį.

Antrasis setas klostėsi neįtikėtinai atkakliai ir permainingai. Ir nors Viliui vienu metu trūko vos dviejų taškų iki laimėto mačo, varžovas sugebėjo išlyginti rezultatą per pratęsimą.

Pirmoji lemiamo seto dalis klostėsi taškas į tašką, kol galiausiai varžovas laimėjo paduodant Viliui ir išsiveržęs į priekį 4:3 įgyto pranašumo nebeišvaistė.

26-erių švedas E. Ymeris per savo karjerą jau yra laimėjęs net 6 „Challenger“ serijos turnyrus ir bent po kartą žaidęs visų Didžiojo kirčio turnyrų pagrindiniuose etapuose, o aukščiausiai ATP reitinge buvo pakilęs iki 105-osios pozicijos.

Antradienio vakarą savo mačą dar žaidė ir Edas Butvilas (ATP-786), pirmajame rate išbandęs jėgas prieš prancūzą Antoine’ą Escoffier (ATP-202). Tiesa, ir 18-mečiui klaipėdiečiui nepavyko žengti į kitą varžybų etapą – 6:1, 5:7, 6:7 (5:7).

Edas dvikovą pradėjo įjungęs aukščiausią pavarą ir vos per 22 minutes laimėjo pirmąjį setą. Antrasis vyko kur kas įtempčiau – varžovui pirmaujant 5:2 mūsiškis nepasidavė ir atstatė pusiausvyrą (5:5), bet galiausiai Prancūzijos tenisininkas išlygino mačo rezultatą laimėdamas du geimus paeiliui.

Lemiamame sete viską lėmė pratęsimas. Nors jį sėkmingiau pradėjo E. Butvilas (3:0), E. Escoffier pademonstravo savo patirtį ir susitikimą užbaigė pergalingais smūgiais. Mačas truko beveik 2 val. ir 4 min.

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Aivaras Mikutis UCI lenktynėse Prancūzijoje – septintas

Prancūzijoje surengtose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de la Mirabelle“ (UCI II kategorija) Aivaras Mikutis („Tudor Pro Cycling Team U23“)...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img