2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

Išrinkti geriausi 2022 m. Lietuvos rankininkai ir rankininkės

Privalai perskaityti

Išrinkti geriausi 2022 m. Lietuvos rankininkas ir rankininkė bei geriausieji jaunieji Lietuvos rankinio žaidėjai. Lietuvos rankinio federacijos (LRF) organizuotuose „Hummel“ geriausiųjų rinkimuose galutinius rezultatus lėmė LRF narių (30 proc. balsų), ekspertų komisijos (30 proc.) ir rankinio gerbėjų (40 proc.) susumuoti balsai. Dvi savaites internete vykusiuose rinkimuose balsavo beveik 2 tūkst. rankinio sirgalių.

„2022-ieji Lietuvos rankiniui buvo išskirtiniai ir įsimintini. Lietuvos vyrų rinktinė po 24 metų pertraukos antrą kartą istorijoje dalyvavo Europos čempionate, Lietuvos jaunimo merginų rinktinė po 17 metų pertraukos pateko į pasaulio čempionatą. Stipriausiame Europos klubiniame turnyre Čempionų lygoje šiais metais žaidžiančius lietuvius stebėjome tiek vyrų, tiek ir moterų turnyruose. Tikra puošmena tapo Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų finalai, kur prireikė ir pratęsimų, ir lemiamų finalo serijos rungtynių“, – besibaigiančius metus apibendrino LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.

Geriausiu 2022 m. Lietuvos rankininku antrus metus iš eilės išrinktas Aidenas Malašinskas. Geriausiojo titulą 36-erių metų A.Malašinskas pelnė jau penktą kartą karjeroje. Anksčiau uteniškis geriausiu Lietuvoje buvo renkamas 2016-2018 ir 2021 m.

„Šie metai buvo tikrai labai geri. Patekimas į Europos čempionatą buvo svajonės išsipildymas. Svarbesnio įvykio mano karjeroje dar nėra buvę. Labai tikiuosi, kad dar bent kartelį man pavyks sudalyvauti tokio lygio čempionate. Tai nuostabus įvykis Lietuvos rinktinei ir visam Lietuvos rankiniui, – sakė Europos čempionate rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidęs ir 21 įvartį per trejas rungtynes pelnęs A.Malašinskas. – Europos čempionate neparodėme visų savo galimybių. Bet dar kartą patekus į čempionato finalinį etapą, galima būtų tikėtis geresnių rezultatų. Įgavome labai daug patirties ir iš arti pamatėme kas tai yra. Naujųjų metų proga norisi palinkėti visiems, kad Lietuvos rinktinė kuo greičiau vėl patektų į tokį didelį turnyrą, nes matėm, kokia tai buvo didelė šventė visiems Lietuvos rankinio sirgaliams.“

Šiais metais A.Malašinskas žaidė net trijuose klubuose. Metus pradėjo Čempionų lygoje rungtyniavusiame Zaporižios „Motor“ klube, tačiau dėl prasidėjusio karo turėjo palikti Ukrainą ir persikėlė į Ispanijos „Ademar“ komandą. Vasarą lietuvis papildė aukščiausios Vokietijos lygos „Melsungen“ klubą.

„Klubinis sezonas buvo chaotiškas. Karas sujaukė visus planus. Teko palikti Ukrainą, kur žaidžiau nuo 2015 metų. Praėjusį sezoną užbaigiau Ispanijoje, o šį sezoną debiutavau Vokietijos čempionate, kuris laikomas stipriausiu Europoje, – teigė „Melsungen“ komandoje tarp lyderių pagal rezultatyvius perdavimus esantis A.Malašinskas. – Pasikeitė ir mano vaidmuo komandoje. „Motor“ žaidimas nemažai priklausė nuo manęs ir teko griežti pirmuoju smuiku. „Melsungen“ ekipoje nesu pagrindinis įžaidėjas, gavau kitą vaidmenį ir tenka prie jo adaptuotis. Kovojame dėl vietos pirmame penketuke ir kelialapio į Europos lygą, tai stengiuosi padėti komandai kuo tik galiu.“

Geriausio 2022 m. Lietuvos rankininko rinkimuose antrą vietą užėmė Gerdas Babarskas. Europos čempionate G.Babarskas pelnė 13 įvarčių ir buvo antras pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinės gretose. Šį sezoną Prancūzijos čempionato prizininką „Aix“ klubą papildęs lietuvis sėkmingai rungtyniauja Europos lygoje ir kovoja dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas.

Trečią vietą rinkimuose užėmė Lietuvos rinktinės vartininkas Lukas Gurskis. Praėjusį sezoną Kauno „Granito-Kario“ gretose Lietuvos vicečempionu tapęs L. Gurskis buvo išrinktas naudingiausiu Lietuvos čempionato rankininku ir geriausiu vartininku, o šį sezoną papildė Prancūzijos „Bordeaux-Bruges“ komandą.

Geriausia 2022 m. Lietuvos rankininke „Hummel“ rinkimuose išrinkta Aušra Šponė. 21-erių A.Šponė geriausia Lietuvoje tapo jau antrą kartą karjeroje. Pirmą kartą geriausios šalies rankininkės titulą vilnietė laimėjo 2019 m., būdama vos 18 metų.

„2022 metai man buvo sėkmingo sugrįžimo metai. Po Lietuvos rinktinės rungtynėse gautos kelio traumos be rankinio turėjau praleisti net devynis mėnesius. Ypatingai dėkoju kineziterapeutei Kotrynai Kairytei, kuri nuo pat pirmos dienos su manimi dirbo visą laiką ir padėjo kuo greičiau grįžti į aikštelę. Sugrįžimas buvo sėkmingas. Neįtikėtinai atkakliai vykusiame Lietuvos čempionate finale kovojome iki lemiamų serijos rungtynių ir laimėjome sidabro medalius“, – sakė Vilniaus „Eglės“ klube praėjusį sezoną užbaigusi A.Šponė. – Po sezono labai norėjau karjerą tęsti užsienio klube. Tai, kad pakvietė Čempionių lygoje rungtyniaujantis klubas, buvo svajonės išsipildymas.“

Rugsėjo mėnesį A.Šponė pasirašė 2 metų kontraktą su Čempionių lygoje rungtyniaujančiu Čekijos čempionu Mosto „Banik“ klubu. Čempionių lygoje Lietuva paskutinį kartą savo atstovę turėjo 2017-2018 m. sezone. Kairiojo pusiau krašto pozicijoje rungtyniaujanti A.Šponė Čempionių lygoje jau pelnė 9 įvarčius.

„Svajojau žaisti Čempionių lygoje, tačiau nesitikėjau, kad taip greitai gausiu šansą rungtyniauti stipriausiame Europos turnyre. Gaila, kad mūsų klubas nėra tarp stipriausių Čempionių lygoje, bet galimybė gauti tokio lygio varžybų patirties yra neįkainojama. Nedaug mūsų šalies rankininkių turėjo tokią galimybę, – teigė A.Šponė. – Lietuvoje auga perspektyvi rankininkių karta ir tikiu, kad turime perspektyvų pasekti vyrų pavyzdžiu ir patekti į Europos čempionatą. Vyrams irgi reikėjo ne vieno dešimtmečio, jog įrodytų, kad gali patekti tarp stipriausių Europos rinktinių. Tikim, kad artimiausioje ateityje galim pakovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą. Todėl norisi palinkėti, kad rankinio sirgaliai niekada nepasiduotų tikėti mūsų galimybėmis.“

Geriausios 2022 m. Lietuvos rankininkės rinkimuose antrą vietą užėmė Simona Kolosovė. Lietuvos rinktinės gretose S.Kolosovė šiais metais pelnė 21 įvartį ir buvo rezultatyviausia Europos čempionato atrankos turnyre. Ciuricho „Amiticia“ klubą šį sezoną papildžiusi lietuvė per 10 rungtynių pelnė net 78 įvarčius ir yra rezultatyviausia Šveicarijos čempionato rankininkė.

Trečią vietą rinkimuose užėmė Dovilė Ilčiukaitė. Viena Lietuvos rinktinės lyderių su Kauno „Žalgirio“ komanda praėjusį sezoną tapo šalies čempione ir susižėrė daugybę individualių prizų – buvo išrinkta naudingiausia čempionato, naudingiausia finalo serijos žaidėja ir geriausia įžaidėja.

Geriausiu jaunuoju 2022 m. rankininku išrinktas Tomas Drakšas. Europos jaunių antros pakopos čempionate T.Drakšas pelnė 48 įvarčius ir tapo rezultatyviausiu turnyro rankininku. Klaipėdos „Dragūno“ klubo gretose T.Drakšas laimėjo Lietuvos čempionato bronzą ir žaidė Baltijos lygos finaliniame ketverte.

Antrą vietą užėmė Lietuvos jaunimo rinktinės narys Mantas Urvikis, kuris Vilniaus „Šviesos“ gretose tapo Lietuvos čempionu ir Baltijos lygos prizininku. Trečias liko Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinių rankininkas Titas Janušonis – vienas Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ ekipos lyderių.

Romania vs Lithuania handball match, IHF 2022 Women’s Junior (U20) World Championship, Celje, Slovenia, 24.06.2022, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiffimages

Geriausia jaunąja Lietuvos rankininke išrinkta Mantė Voskresenskaja. Pasaulio jaunimo čempionate M.Voskresenskaja buvo viena Lietuvos rinktinės lyderių, o Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ komandos gretose tapo Lietuvos čempionato prizininke.

Antrą vietą užėmė pasaulio jaunimo čempionate Lietuvos rinktinės kapitonės pareigas ėjusi Dominyka Andronik. Viena Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komandos lyderių taip pat buvo išrinkta geriausia Lietuvos čempionate kairiojo krašto pozicijos žaidėja. Trečioje vietoje liko Skirmantė Gečaitė. Pasaulio jaunimo čempionate S.Gečaitė tapo daugiausia metimų atrėmusia čempionato vartininke, o „Cascada-HC Garliava SM“ gretose tapo Lietuvos čempionato prizininke.

Rinkimų nugalėtojams bus įteikti aprangos gamintojo „Hummel“ prizai.

LRF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos bokso rinktinė stoja į kovą dėl olimpinių kelialapių

Kovo 3-11 dienomis Italijos didmiestyje Milane vyksiančiame atrankiniame turnyre į kovą dėl Paryžiaus olimpinių žaidynių kelialapių stos Lietuvos bokso...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img