2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Ar trečias kartas nemeluos? Daliaus Olechnavičiaus ir Romualdo Karužio ekipažas sieks pergalės Breslau ralyje

Privalai perskaityti

Šiais metais sėkmingai susikūręs Daliaus Olechnavičiaus ir Romualdo Karužio duetas tęsia auto sporto varžybų sezoną kartu. Birželio 25-30 dienomis sportininkai jau trečią kartą šiemet stos prie starto linijos ir dalyvaus didžiausiose vidurio Europos bekelės ralio lenktynėse „Rally Breslau” Lenkijoje. 

„Specialist racing team“ komandą atstovaujantys lenktynininkai važiuos pilnai Lietuvoje surinktu T4 klasės bagiu, kuris prilygsta Dakare dalyvaujančiai technikai. Šturmano kėdėje sėdės Romualdas Karužis. Už vairo – Dalius Olechnavičius. 

„Breslau ralis yra vienas didžiausių ir sudėtingiausių vidurio Europoje. Varžybos Lenkijoje yra ypatingos tuo, kad jos pritraukia labai daug stiprių sportininkų iš visos Europos. Lenktynėse važiuos perspektyvūs Vokietijos, Lenkijos, Belgijos, Olandijos, Prancūzijos ir Lietuvos atstovai, dalyvaujantys įvairiose varžybose, tokiose kaip FIA / FIM pasaulio „Rally Raid“ čempionatas ir Dakaras“,– sako Dalius.

Pernai metais lengvųjų bagių klasėje lenktyniavo net 68 dalyviai. Romualdas Karužis lenktynėse dalyvavo poroje su Jonu Raudeliūnu. Ekipažas tą kartą užėmė garbingą antrą vietą. 

„Man šios varžybos patinka dėl to, jog jose yra gana paini navigacija ir dėl to, kad tai vienintelės lenktynės, kurios turi naktinį greičio ruožą. Važiuojant naktį, kai matymo laukas yra žymiai mažesnis nei dienos metu,  yra daug sudėtingiau rasti teisingą kelią. Po naktinio ruožo kitą dieną reikia toliau tęsti varžybas, nors nuovargis dažniausiai būna niekur nedingęs. Prieš 3 metus šių lenktynių metu man teko net išsimaudyti ežere, kurio nepamačiau važiuodamas keturračiu“,– šypsosi Romualdas.

Kad nuotykių nestigs ir šiemet, nesunku įsivaizduoti, nes ralis vyks didžiausiuose Europoje kariniuose poligonuose. Sportininkai savo techniką išmėgins smėlingose, duobėtose, tankų išraižytose trasose. Sportininkams teks įveikti daugiau kaip 1 300 km. 

„Žinau, kad atsipalaiduoti šių lenktynių metu nebus kada. Pernai metais šios varžybos navigacine prasme buvo sudėtingiausios, kuriose dalyvavau. Suprantu, kad šiemet lengviau tikrai nebus, bet painios trasos manęs negąsdina. Priešingai, jaučiu azartą ir nekantrauju sėsti į šturmano kėdę“,–  sako Romualdas.

Tiek naviguoti, tiek vairuoti nebus paprasta, bet „Specialist racing team“ komandos nariai nusiteikę pozityviai.

 „Mūsų duetui puikiai sekasi. Šiemet kovo mėnesį Tunise vykusiose „Fenix rally“ lenktynėse užėmėme pirmą vietą lengvųjų bagių klasėje. O gegužę Lietuvoje vykusiame „Perimetro“ varžybų I etape taip pat lipome ant aukščiausio podiumo laiptelio. Kartelė iškelta – aukštai. Pergalės sieksime ir varžybose Lenkijoje“,– ambicingų planų neslepia Dalius.

Abu sportininkai Breslau ralyje dalyvaus ketvirtą kartą. Dalius važiavo du kartus bagiu bei vieną kartą keturračiu ir užėmė trečią vietą keturračių klasėje (2019 m.). Romualdas važiavo du kartus keturračiu bei vieną kartą buvo šturmanu bagyje ir užėmė antras vietas keturračių (2020 m.) ir bagių klasėse (2022 m.).

Lenkijoje Breslau ralis vyksta nuo 2011 metų ir yra vadinamas Europos Dakaru. 2021 metais šiose varžybose dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – net 404, o varžybų miestelyje buvo galima suskaičiuoti daugiau kaip 2 000 žmonių.

Nuotraukos yra iš „Specialist racing team” archyvo

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img