2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Du „Žalgirio“ talentai karjerą tęs NCAA

Privalai perskaityti

Gegužės pradžioje apie savo sprendimą karjerą tęsti NCAA lygoje rungtyniaujančiame Arizonos universitete pranešė vienas talentingiausių Kauno „Žalgirio“ krepšinio jaunimo sistemos žaidėjų Motiejus Krivas, o dabar panašiu keliu pasukti nusprendė dar du jaunieji žalgiriečiai.

Į tą patį Arizonos universitetą kartu su M.Krivu taip pat kelsis praėjusiame sezone nuomos pagrindais Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipoje rungtyniavęs Paulius Murauskas, o į Floridos „Gators“ universiteto komandą keliaus Kajus Kublickas.

„Kaip ir Motiejaus atveju, žinojome apie Pauliaus norą išvykti į NCAA. Manome, kad tai logiškas žingsnis šiame Pauliaus karjeros etape. Linkime didžiausios sėkmės. Atidžiai seksime jo tobulėjimą Amerikoje, – teigė „Žalgirio“ jaunimo komandų vadovas Gediminas Navickas. – Kajus išvyksta į gerą universitetą. Turėjome pokalbius tarp mūsų bei „Gators“ trenerių. Norėjome įsitikinti, kaip Floridos treneriai mato Kajaus tobulėjimą ir galimybes. Kajaus laukia nemažas iššūkis, bet tikiu, kad jis su juo susitvarkys.

Džiaugiamės, kad „Žalgirio“ jaunuoliai atkreipia elitinių Amerikos universitetų dėmesį. Tai – įvertinimas tiek jiems, tiek mūsų treneriams, tiek visai „Žalgirio“ jaunimo programai.“

Aštuoniolikmetis K.Kublickas, kaip ir M.Krivas, šiemet tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionu ir su pagrindine „Žalgirio“ komanda debiutavo ne tik „Betsafe-LKL“ čempionate, bet ir Eurolygoje.

„Sprendimas buvo labai sunkus, tačiau pasibaigus sezonui galėjau aiškiai susidėlioti visus niuansus. Teko bendrauti su nemažai aplinkinių žmonių, kurie papasakojo savas patirtis ir taip padėjo priimti sprendimą. Galiausiai susėdę su artimaisiais nusprendėme, kad tai yra labai geras šansas. Laukia įdomus etapas. Noriu atiduoti padėką visai „Žalgirio“ organizacijai, kuri padarė milžinišką įtaką mano augimui. Liksiu amžinai žaliai balto kraujo“, – sakė į Floridos universitetą persikelsiantis K.Kublickas.

Jau du pilnus sezonus „Betsafe-LKL“ čempionate sužaidęs 19-metis P.Murauskas ką tik pasibaigusiame sezone pelnė po 6,7 taško ir atkovojo po 3,2 kamuolio per rungtynes.

Jaunuolis su Panevėžio klubu taip pat rungtyniavo ir Europos taurės turnyre, kuriame per rungtynes vidutiniškai rinko po 4,4 taško ir po 2,5 atkovoto kamuolio.

Tuo tarpu K.Kublickas NKL pirmenybėse vidutiniškai pelnė po 9,2 taško, atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo po 1,4 kamuolio per rungtynes.

Per du susitikimus „Betsafe-LKL“ įžaidėjas vidutiniškai rinko po 4 taškus, atliko po du rezultatyvius perdavimus ir perėmė po 1,5 kamuolio per rungtynes. zalgiris.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Aivaras Mikutis UCI lenktynėse Prancūzijoje – septintas

Prancūzijoje surengtose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de la Mirabelle“ (UCI II kategorija) Aivaras Mikutis („Tudor Pro Cycling Team U23“)...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img