2024/06/18 - Antradienis
No menu items!

Europos komandinio čempionato atidaryme geriausiai pasirodė Morauskaitė ir Zarankaitė

Privalai perskaityti

Antradienį Chožuve (Lenkija) prasidėjo Europos lengvosios atletikos komandinis čempionatas, kuris šiais metais yra kartu ir Europos žaidynių dalis. Antrojoje lygoje su dar 15 šalių besivaržanti Lietuvos komanda po pirmos dienos įskaitoje užima aštuntą vietą (šiandien įveikta 12 rungčių iš 37 – aut. past.).

Po 10 mėnesių pertraukos į tarptautines varžybas sugrįžusi Modesta Justė Morauskaitė 400 m sprinte užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą (51,61 sek.) ir užėmė antrą vietą. „Esu be proto laiminga savo pirmuoju 400 m sezono startu. Šitame stadione man tikrai yra patys geriausi prisiminimai, nes pernai čia dalyvavau auksinio turo varžybose ir patyriau bėgimo takelio žavesį bei malonumą“, – po varžybų sakė Modesta.

15 taškų komandai iškovojusi lengvaatletė neslėpė, jog grįžti buvo sunku, nes per labai trumpą laiką teko pasiruošti šiam vasaros sezonui. „Šiandien nesitikėjau jokio auksinio rezultato ir norėjau mėgautis varžybomis bei subėgti taip, kaip ruošiausi“, – teigė sportininkė.

Po finišo sprinterė atskirai dėkojo treneriui iš Ispanijos Rafaeliui Blanquerui Alcantudui: „Labai didelis ačiū treneriui, kuris sugebėjo mane grąžinti į bėgimo takelį ir geriausią formą.“ 400 m rungtį laimėjo asmeninį rekordą pagerinusi rumunė Andrea Miklos (50,67 sek.).

Antrą vietą iškovojo ir geriausia Lietuvos disko metikė Ieva Zarankaitė. Nors pastaroji buvo gana toli nuo sau įprastų rezultatų (57.71 m), komandai iškovota net 15 taškų iš 16 galimų. „Net nežinau, kas lėmė tokį rezultatą, turbūt, viskas susidėjo į vieną. Oras gana karštas, nors ir ledukai padėjo atsigaivinti, stadionas uždaras sukuria šiltnamio atmosferą“, – pasakojo I. Zarankaitė.

Sportininkė išskyrė ir didelį dalyvių skaičių: „Daug laukimo, jaučiausi šiek tiek mieganti ir niekaip nepavyko atsibusti ir suaštrėti.“

Su kiekvienu metimu rezultatą gerinusi diskininkė neslėpė, jog tikėjosi ne to: „Ne to čia važiavau, visgi, galiu pasidžiaugti komandai uždirbtais taškais. Bet kokiu atveju, čia atvykau su aukštesniais tikslais.“ Disko metimo rungtyje nugalėjo danė Lisa Brix Pedersen (59.20 m).

Aukštą penktą vietą rutulio stūmimo sektoriuje iškovojo neseniai iš JAV grįžusi Urtė Bačianskaitė (14.81 m). Rungtį laimėjo vengrė Anita Marton (17.74 m). Septintą vietą 400 m bėgime užėmęs Tomas Keršulis užfiksavo geriausią savo rezultatą stadione (46,36 sek.), o pirmas buvo vengras Attila Molnaras (45,30 sek.).

Aštuntą vietą iškovojo ir devynis taškus komandai atnešė Simas Bertašius, kuris 800 m įveikė per 1 min. 49,55 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas). Rungtyje nugalėjo kroatas Marino Bloudekas (1 min. 47,11 sek.). Simas rytoj startuos savo pagrindinėje, 1500 m rungtyje.

Devintas vietas šiandien iškovojo geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavusi Eva Misiūnaitė (100 m – 11,68 sek.) ir kūjo metikė Agnė Lukoševičiūtė (60.73 m). Merginų rungtyse atitinkamai nugalėjo nyderlandė Patrizia Van Der Weken (11,24 sek.) ir rumunė Bianca Florentina Ghelber (72.97 m).

Vienuoliktas vietas iškovojo net 3 Lietuvos atstovai. Trišuolyje Gustas Griška nušoko 14.92 m, o nugalėjo ukrainietis Vladyslavas Shepelievas (16.67 m). 3000 m kliūtiniame bėgime Giedrius Valinčius distanciją įveikė per 9 min. 05,05 sek., nugalėjo vengras Istvanas Palkovitsas (8 min. 43,82 sek.). 19-metis Nikodemas Laurynas šuolio su kartimi rungtyje įveikė 4.70 m aukštį, o pirmą vietą pasidalino kroatas Ivanas Horvatas ir ukrainietis Vladyslavas Malykhinas (5.40 m).

5000 m bėgime Lina Kiriliuk užėmė dvyliktą vietą (17 min. 12,49 sek.) ir komandai uždirbo penkis taškus. Rungtyje triumfavo konkurencijos nesulaukusi latvė Agate Caune (15 min. 15,21 sek.). 100 m vyrų sprinte tryliktas liko Kristupas Seikauskas, kuris distanciją įveikė per 10,72 sek. ir nugalėtojui slovakui Janui Volko nusileido 0,48 sek.

Po pirmos dienos Lietuva turi 104 taškus ir vos vienu atsilieka nuo Danijos. Po šiandienos užtikrintai pirmauja Vengrija (159 taškai), o paskutinėje, šešioliktoje vietoje rikiuojasi Liuksemburgas (59 taškai). Rytoj lietuviai startuos 17:15 val., o varžybas tiesiogiai transliuos LRT Plius ir lrt.lt

LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Sugrįžus po pertraukos- trečia pergalė prieš „Panevėžį”

Po rinktinių pertraukos į namų stadioną grįžęs „Žalgiris“ trečią kartą šį sezoną įveikė „Panevėžio“ komandą tuo pačiu rezultatu 2:1. Pirmą...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img