2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Puikūs individualūs pasirodymai pakylėjo Lietuvos komandą į ketvirtą vietą

Privalai perskaityti

Trečiadienį Chožuve (Lenkija) vyko antroji Europos lengvosios atletikos komandinio čempionato diena, kuri buvo itin sėkminga Lietuvos atstovams. Šalies lengvaatlečiai iškovojo dvi antras vietas, vieną trečią ir tris ketvirtas, o tai komandai atnešė net 83 taškus.

Sėkmingam komandos pasirodymui toną uždavė Marius Vadeikis, kuris šuolio į tolį rungtyje nušoko 7.80 m (antra vieta) ir pakartojo dar prieš 12 metų užfiksuotą asmeninį rekordą. „Kažkas nerealaus. Nušokau ir nesupratau, kas atsitiko, nes daug metų tokio rezultato neturėjau. Kaip antras gimtadienis“, – džiaugėsi komandos šuolininkas.

Po puikaus pasirodymo sportininkas pagyrė ir stadioną: „Stadionas superinis, danga tokia greita, kokios dar nematęs. Užlipi ant jos ir pačios kojos bėga.“

M. Vadeikis nepamiršo padėkoti ir aistruoliams tribūnose: „Atėjo daug palaikymo prie tolio sektoriaus, turbūt, pamatė, kad gerai sekasi (juokiasi). Esu labai dėkingas palaikiusiems.“ Rungtį laimėjo vos 6 centimetrais Marių pralenkęs kroatas Marko Čeko.

Disko metimo sektoriuje Andrius Gudžius įrankį nusviedė 64.94 m ir taip pat užėmė antrą vietą. „Iš manęs reikėjo maksimumo taškų, ką galėjau iškovoti, tai Kristjaną Čehą (69,94 m ir užfiksuotas čempionato rekordas) įveikti net nebuvo realistiška ir planuota“, – po rungties kalbėjo Andrius.

Į antrą vietą taikęs A. Gudžius tikslą pasiekė: „Gana atsargiai kovojau su trečioje vietoje likusiu islandu. Žiūrėjau, ką jis padarys ir bijojau rizikuoti, kad neprisižaisčiau.“

„Paskutiniu bandymu padariau savo rezultatą, bet sektoriuje neišstovėjau. Labai karšta ir sudėtinga man, todėl iškart stiprių metimų nedariau“, – pasakojo komandos lūkesčius pateisinęs disko metikas.

Neseniai iš JAV grįžusi Gabija Galvydytė 800 m rungtyje pagerino savo asmeninį rekordą ir užėmė ketvirtą vietą (2 min. 00,29 sek.). „Emocijos geros, visgi, asmeninis rekordas. Galvojau, kad bėgsiu greitai, bet asmeninio pagerinti nesitikėjau“, – neslėpė vidutinių nuotolių bėgikė.

Po finišo Gabija teigė, jog buvo galima nubėgti ir greičiau: „Daug labai taktiškų klaidų, dėl kurių teko išnaudoti daug jėgų. Apskritai, labai džiaugiuosi tiek stadionu, tiek lietuvių palaikymu.“

G. Galvydytė ketvirtadienį dar bėgs ir 1500 m rungtyje: „Manau, kad jeigu galiu taip 800 m bėgti, tai ir 1500 m bėgsiu greitai. Stengiuosi labai neapsikrauti ir einu atsipalaidavusi, bet asmeninį rekordą tikiuosi užfiksuoti.“ 800 m greičiausia buvo ukrainietė Natalia Krol (1 min. 59,77 sek.).

Ketvirtą vietą iškovojo ir savo pagrindinėje rungtyje startavęs Simas Bertašius. 1500 m per 3 min. 43,01 sek. įveikęs Simas Lietuvos komandai iškovojo 13 taškų. „Pats rezultatas tokiuose čempionatuose dažniausiai būna nenuspėjamas, nes vyksta taktinė kova ir niekas nenori eiti į priekį bei vesti bėgimo“, – komentavo S. Bertašius.

„Manau, kad subėgau neblogai. Šiai dienai ką galiu, tą ir padariau. Trys priekyje buvę vyrukai šį sezoną turi geresnius rezultatus, todėl viskas tendencinga ir logiška. Nei nustebinau, nei nuvyliau“, – po finišo kalbėjo lengvaatletis. Šioje rungtyje triumfavo serbas Elzanas Bibičius (3 min. 41,35 sek.).

Nepriekaištingai 4×100 m estafetėje pasirodė Andrė OžechauskaitėModesta Justė MorauskaitėEva Misiūnaitė ir Lukrecija Sabaitytė. Rungtį per 44,06 sek. įveikusios merginos užfiksavo trečią rezultatą Lietuvos istorijoje ir užėmė trečią vietą. Nuo rungtį laimėjusių ir nacionalinį rekordą pagerinusių vengrių atsilikta 0,57 sek.

Trišuolio sektoriuje ketvirtą vietą iškovojo Aina Grikšaitė, kuri pirmu, geriausiu savo bandymu, nušoko 13.53 m. Rungtį laimėjo favoritė iš Ukrainos Maryna Bekh-Romanchuk (14.58 m). Aukštą penktą vietą trečiadienį užėmė asmeninį rekordą gerinęs Rapolas Saulius. 400 m barjerinio bėgimo distanciją per 51,64 sek. įveikęs sportininkas nuo nugalėtojo esto Rasmuso Magi atsiliko 3,01 sek.

Aštuntą vietą užėmė ir devynis taškus komandai uždirbo kūjo metikas Tomas Vasiliauskas (68.73 m). Kūjo metimo sektoriuje geriausias buvo ukrainietis Mykhaylo Kokhanas (77.03 m). 4×100 vyrų estafetėje dalyvavę Kristupas SeikauskasTomas KeršulisKostas SkrabulisGediminas Truskauskas liko devinti (40,10 sek.), o nugalėjo ukrainiečiai (39,03 sek.).

400 m b/b Ema Sarafinaitė užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą (1 min. 01,37 sek.) ir užėmė dešimtą vietą. Toje pačioje rungtyje nepavejama buvo ukrainietė Viktoriya Tkachuk (55,87 sek.). 110 m b/b Edgaras Benkunskas liko dvyliktas (14,49 sek.), o 100 m b/b Gabija Klimukaitė įveikė per 14,10 sek. ir užėmė keturioliktą vietą. Šiose rungtyse atitinkamai nugalėjo atstovas iš Kipro Milanas Trajkovicius (13,38 sek.) ir vengrė Luca Kozak (12,89 sek.). Šuolininkei su kartimi Rugilei Miklyčiūtei šįkart rezultato užfiksuoti nepavyko.

Prieš finalinę Europos komandinio čempionato dieną Lietuva turi 231 tašką. Pirmi vengrai (331), antri ukrainiečiai (293.50), treti slovėnai (266.50), o penkti rumunai (228).

Autorius – Justas Virbickas

LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img