2023/12/01 - Penktadienis
No menu items!

Europos žaidynių tekvondo turnyro starte – lietuvių pergalė ir pralaimėjimas

Privalai perskaityti

Apie 120 km nuo Krokuvos nutolusiame kurortiniame ir gydomaisiais šaltiniais garsėjančiame Lenkijos mieste Krynica Zdrujuje prasidėjo Europos žaidynių tekvondo turnyras. Jame šiandien į kovas stojo ir lietuvės.

Pirmoje kovoje svorio kategorijoje iki 53 kg Romualdo Montvido treniruojama aštuoniolikmetė Gerda Meištininkaitė turėjo pripažinti patyrusios Izraelio atstovės Bianos Lager pranašumą. Po atkaklios kovos lietuvė jai nusileido 2:1.

Gegužės pabaigoje vykusiame pasaulio čempionate dalyvavusi ir svorio kategoriją turėjusi pakeisti G. Meištininkaitė teigė dėl to jaučianti didelį nuovargį ir diskomfortą.

„Pasaulio čempionate buvau priversta keisti svorio kategoriją į iki 49 kg, kas pareikalavo daug fizinių ir moralinių pastangų. Europos žaidynėse dar nepavyko sugrįžti į man įprastą fizinę formą.  Apmaudu, kad trečiame kėlinyje paskutinėmis sekundėmis padariau klaidą, kurios paprastai nedarydavau. Nepaisant nesėkmės, aš savimi tikiu, manimi tiki mano treneris, o pagrindinis tikslas išlieką dalyvauti vasaros olimpinėse žaidynėse“, – pozityvumo neslėpė sportininkė.

Tuo pačiu metu pirmoje kovoje pasirodė ir jaunimo iki 21 m. Europos čempionato bronzos laimėtoja Klaudija Tvaronavičiūtė. Praėjusių metų vasarą Taline vykusiame G2 turnyre austrei Melani Kindl 0:2 nusileidusi lietuvė Europos žaidynėse jai atsirevanšavo ir šventė pergalę 2:1.

„Labai norėjau laimėti, lyginant su kitomis varžybomis, jutau nemažą stresą. Per pirmą kėlinį dėl to jaučiausi sunkiai, nesuderinau minčių ir kūno. Bet labai gerai, kad prieš pirmojo kelinio pabaigą iškėlėme kortelę dėl mano galimo smūgio į galvą ir turėjau akimirkų atsikvėpti. Prieš šią varžovę esu kovojusi du kartus ir abu kartus teko nusileisti, todėl jaudulio buvo. Bet svarbu gerai pasiruošti taktiškai ir gerai jaustis. Man, tikriausiai, svarbiau net tiesiog gerai jaustis, tuomet viskas klostosi puikiai“, – po pirmosios kovos kalbėjo K. Tvaronavičiūtė.

Antroje kovoje lietuvės lauks turnyro reitingo lyderė, pasaulio vicečempionė Hatice Kubra Ilgun. Kalbėdama apie artėjančią kovą, K. Tvaronavičiūtė pabrėžė turkės techniškumą.

„Prieš šią varžovę yra tekę kovoti ne kartą, laimėti dar neteko, ji yra labai labai aukšto lygio sportininkė, bet su ja kovojant aš jaučiu malonumą, nes ji neatlieka nereikalingų smūgių Esu pasiruošusi atiduoti visas jėgas“, – sake K. Tvaronavičiūtė.

Ketvirtfinalio kova Lietuvos laiku prasidės 15:00 val. Šiandien taip pat vyks ir paguodos, pusfinalio bei finalo kovos.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img