2024/05/25 - Šeštadienis
No menu items!

Pirmuosius varžovus Europos žaidynėse sužinojusios Lietuvos dziudo rinktinės trenerė: „Tikiu mūsų komanda“

Privalai perskaityti

Iki Europos žaidynių pabaigos likus trims dienoms į nuo Krokuvos apie 140 km nutolusį Krynica Zdrujų atvyko paskutinioji Lietuvos delegacijos dalis – dziudo rinktinė. Būtent šiame mieste jau rytoj įvyks varžybos, kurios taip pat bus ir komandinis Europos dziudo čempionatas.

Jame mišrių komandų kovose Lietuvai atstovaus Vaiga Čečytė (svorio kategorija iki 57 kg), Miglė Julija Dudėnaitė (svorio kategorija virš 70 kg), Ugnė Pileckaitė (svorio kategorija iki 70 kg), Aida Vasiliauskaitė (svorio kategorija iki 70 kg), Kostas Butkus (svorio kategorija iki 73 kg), Ignas Mečajus (svorio kategorija virš 90 kg), Augustas Šlyteris (svorio kategorija iki 90 kg) ir Kęstutis Vitkauskas (svorio kategorija iki 73 kg).

„Atvykome, įsikūrėme, šiandien dalyvavome burtų traukimo ceremonijoje. Jau turėjome ir treniruotę. Sąlygos – labai geros. Tiek salė, kurioje kovosime, tiek vieta, kurioje gyvename, tiek maistas mus tikrai džiugina. Nekantriai laukiame savo pasirodymo“, – pasakojo vyriausioji Lietuvos dziudo rinktinės trenerė Svetlana Vetrova.

Penktadienį popiet burtų traukimo ceremonijos metu paaiškėjo, kad mūsų šalies atstovai pasirodymą Europos žaidynėse lietuviai pradės kovoje su kroatais. Paaiškėjus varžovams, S.Vetrova pripažino, kad burtų rezultatai nėra tokie, kokių tikėjosi.

„Jei atvirai, tikėjomės palankesnių burtų. Visos komandos atvyko tikrai neblogų sudėčių, čia gausu olimpiečių, Europos bei pasaulio čempionatų, olimpinių žaidynių prizininkų. Manau, kad tikimybė laimėti kovose su kroatais yra apylygė, viskas spręsis rytoj. Gal šįkart daugiau vilčių dedame į vaikinų kovas, nes Kroatijos merginos yra labai stiprios – olimpietės.

Pergalės atveju kitoje kovoje mūsų lauktų 2021 m. Europos čempionė Sakartvelo komanda, kuri atvyko labai stiprios sudėties. Kartvelai apskritai yra vieni lyderių pasaulyje, todėl būtų dar sunkiau. Žiūrėsime, kaip pasiseks, mūsų komanda aš tikiu“, – kalbėjo trenerė.

Likus kelioms dienoms iki Europos žaidynių atidarymo ceremonijos paaiškėjo, kad Lietuvos komanda turės verstis be labiausiai šalyje patyrusios dziudo kovotojos olimpietės Sandros Jablonskytės.

„Tikrai labai gaila, kad Sandra dėl traumos turėjo praleisti šį čempionatą. Ji yra visiška savo svorio kategorijos lyderė, yra dalyvavusi olimpinėse žaidynėse, todėl turi unikalios patirties. Ji buvo viena iš mūsų vilčių ir neabejoju, kad tikrai būtų komandai padėjusi, bet turėsime kovoti be jos ir stengsimės iš visų jėgų“, – apie S. Jablonskytės reikšmę komandai kalbėjo S. Vetrova.

Nepaisant netekties, Lietuvos rinktinės trenerė džiaugėsi, kad naujai suburta, jauna komanda turės galimybę įgyti patirties bei motyvacijos.

„Mūsų komandoje yra nemažai jaunimo, naujų veidų. Visi jie labai džiaugiasi, kad čia atvažiavo, lygiuojasi į vyresnius. Jaučiasi stipri komandinė dvasia. Manau, kad kovodami su aukšto meistriškumo sportininkais, būdami šalia jų jie įgys ne tik didžiulės patirties, bet ir motyvacijos. Motyvacijos tapti dar geresniais kovotojais, galbūt net patekti į olimpines žaidynes. Todėl visiems svarbu čia būti, nuo čia prasidės jų aukštesnių tikslų siekimas“, – džiaugėsi trenerė.

Europos žaidynėse vykstančiame Senojo žemyno komandiniame čempionate šalys kausis ne tik dėl prestižinių apdovanojimų, bet ir olimpinės atrankos reitingo taškų. Jame iš viso kausis 219 dziudo meistrų iš 22 valstybių.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LSFL čempiono likimas spręsis paskutinėse rungtynėse

Lietuvos studentų futbolo lygos dešimtajame ture Vilniaus universiteto komanda 0:1 nusileido Klaipėdos universitetui bei čempiono klausimą perkėlė į paskutines...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img