2024/05/18 - Šeštadienis
No menu items!

Europos žaidynių dziudo kovose olimpietę pakeitusi Miglė Julija Dudėnaitė: „Iššūkio nepabūgau“

Privalai perskaityti

Apie 140 km nuo Krokuvos nutolusiame Krynica Zdrujuje šiandien surengtos Europos žaidynių mišrių komandų dziudo varžybos. Kartu jos – ir komandinis Europos čempionatas, kuriame sportininkai kovojo ne tik dėl apdovanojimų, bet ir olimpinės atrankos reitingo taškų.

Tarp 22 varžybose dalyvavusių valstybių atstovų – ir Lietuvos rinktinė, kurią po vakar vykusios burtų traukimo ceremonijos šiandien ant tatamio pasitiko Kroatijos komanda.

Palankesnių burtų tikėjęsi lietuviai po atkaklių kovų bei nepasirodžius Vaigos Čečytės varžovei kroatams nusileido 1:4 ir taip užbaigė savo pasirodymą Europos žaidynėse.

Pirmasis į kovą stojo Kęstutis Vitkauskas, kuris svorio kategorijoje iki 73 kg po 1 min. 18 sek. turėjo pripažinti Roberto Klačaro pranašumą.

Ilgiausiai ant tatamio lietuvių tarpe pavyko išsilaikyti Aidai Vasiliauskaitei. Visas 4 min. trukusioje svorio kategorijos iki 70 kg akistatoje tik po įtemptos kovos Andelai Violič ji nusileido 0:1.

Vyrų iki 90 kg svorio kategorijoje atkakliai kovojęs Vytenis Šlyteris po 3 min. suklydo ir nusileido Josipui Buličiui.

Lietuvių pasirodymą užbaigė Miglė Julija Dudėnaitė, svorio kategorijoje virš 70 kg susitikusi su Tina Radič. 1 min. 7 sek. trukusioje kovoje lietuvė turėjo pripažinti varžovės pranašumą.

Ant tatamio dar turėjo lipti svorio kategorijos virš 90 kg atstovas Ignas Mečajus, tačiau dėl iki tol susiklosčiusio rezultato nieko nelemianti kova nevyko.

Prieš pat Europos žaidynes Lietuvos rinktinę pasiekė nemaloni žinia – komanda turėjo verstis be traumą patyrusios olimpietės Sandros Jablonskytės. Ši situacija netikėtai pakeitė ir lietuvių taktiką – sau neįprastoje svorio kategorijoje vietoj S.Jablonskytės į kovas turėjo stoti M. J.Dudėnaitė. 

„Man tai buvo varžybos, kur aš turėjau kovoti ne savo svorio kategorijoje. Komandinėse varžybose svorio kategorijų yra mažiau ir manosios, kurioje aš kovoju asmeninėse varžybose – iki 78 kg, čia nebuvo. Teko stoti į kovas tarp sunkiasvorių, todėl ir priešininkė šiandien buvo sunkesnė bent 30 kg. Jaučiu, kad padariau tiek, kiek galėjau, man dar trūksta patirties kovoti su tokiomis varžovėmis.

Neatvykus Sandrai mes neturėjome kitos išeities. Kitos komandos turi prabangą rinktis sportininką, kuris pakeis, kuriam parankiau kovoti. Mūsų atveju mes neturėjome pasirinkimo ir į mūšį turėjau stoti aš”, – po varžybų pasakojo M. J. Dudėnaitė.

Lietuvos rinktinės galimybę kautis varžybose išsaugojusi ir prieš žymiai sunkesnę varžovę kovojusi M. J. Dudėnaitė po komandos pasirodymo neslėpė apmaudo.

„Gavome tikrai ne pačius palankiausius burtus ir priešininkus, bet papildomus taškelius tikrai galėjome uždirbti pirmose kovose. Manau, kad sukovoti apylygiai buvo realu. Tačiau, dziudo yra toks sportas, kur menkiausia klaidelė tau gali kainuoti visišką pergalę. Tai šiuo atveju tos kelios klaidelės ir neleido iškovoti pergalės. Negalime per daug liūdėti, tačiau skauduliukas dėl pralaimėjimo jaučiasi, nes visi suvokiame, kad galėjo būti geriau“, – kalbėjo M. J. Dudėnaitė.

Po Europos žaidynių lietuvių lauks ir asmeniniai iššūkiai – pasaulio universitetų žaidynės bei asmeninių kovų Europos čempionatas. Lietuvių tikslas – užsidirbti kuo daugiau olimpinės atrankos reitingo taškų.

„Svarbiausia, kad po šios kovos išsinešu unikalią patirtį ir iš dalies didžiuojuosi, kad nepabūgau šio iššūkio stoti prieš žymiai sunkesnę kovotoją. Apskritai, komandinės dziudo varžybos yra nuostabios – čia jaučiasi komandinė atmosfera, už kitą pergyveni labiau nei už save patį. Kovoje atlikau ir kelias taktines ar technines klaidas, kurias jau užsirašiau į knygutę ir grįžus namo tobulinsiu salėje.

Grįžus į Lietuvą laukia trumpas poilsis, nes asmeniškai aš Europos žaidynėmis baigiu vieną iš didesnių varžybinio maratono blokų. Savaitėlę aktyviai ilsėsiuos, grįšiu prie pagrindų ir toliau kibsiu į olimpinės atrankos varžybas ir reitingo taškų rinkimą, pasiruošimą Europos čempionatui rudenį, taip pat laukia ir pasaulio universitetų žaidynės rugpjūtį. Čia vyks ir kiti keli šios komandos sportininkai”, – apie artimiausius savo planus pasakojo M. J. Dudėnaitė.

Lietuvos rinktinei Lenkijoje vadovavo trenerė Svetlana Vetrova. Europos žaidynių bei taip pat čia vykusio Europos komandinio čempionato kovose iš viso dalyvavo 219 sportininkų.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img