2023/12/02 - Šeštadienis
No menu items!

Pasaulio čempionato atranką Lietuvos rankininkai pradės nuo antrojo etapo

Privalai perskaityti

Paaiškėjo 2025 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų sistema. 29-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas vyks 2025 m. sausio 8-26 d. Kroatijoje, Danijoje ir Norvegijoje. Planetos pirmenybėse rungtyniaus 32 rinktinės.

Lietuvos rinktinė kovas dėl kelialapio į pasaulio čempionatą pradės nuo antrojo atrankos etapo. Į antrąjį etapą Lietuvos rinktinė pateko pagal reitingą kartu su Ukrainos ir Turkijos nacionalinėmis komandomis. Antrajame etape Lietuvos rankininkai 2024 m. kovo 13-17 d. susitiks su viena iš pirmąjį atrankos etapą įveikusių komandų.

Nuo pirmojo atrankos etapo kvalifikaciją pradės ir viena iš Lietuvos rankininkų varžovių antrame etape taps Belgijos, Izraelio, Slovakijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Italijos, Kosovo, Liuksemburgo ar Gibraltaro rinktinė.

Pirmojo atrankos etapo burtai bus traukiami liepos 5 d., o rungtynės bus sužaistos šių metų lapkričio 1-5 d. Po jų bus traukiami antrojo etapo burtai, po kurių savo varžovus ir sužinos Lietuvos rankininkai.

Įveikus antrąjį atrankos etapą, Lietuvos rinktinės lauktų lemiamas atrankos etapas kovoje dėl kelialapio į pasaulio čempionatą. Lietuvių varžovais lemiamoje kovoje gali būti Švedijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Islandijos, Slovėnijos, Portugalijos, Lenkijos, Nyderlandų, Serbijos, Juodkalnijos, Čekijos, Makedonijos, Austrijos, Šveicarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Graikijos, Farerų salų ar Sakartvelo rankininkai. Trys iš šių rinktinių kelialapius į pasaulio čempionatą užsitikrins anksčiau – 2024 m. sausį vyksiančiame Europos čempionate.

Iš viso Europos zonoje atrankos varžybose dalyvaus 37-ios Senojo žemyno rinktinės. Jos išsidalins 11 kelialapių. Vietas pasaulio čempionate užsitikrino ir turnyrą organizuojančios Europos šalių – Kroatijos, Danijos ir Norvegijos rinktinės.

Lietuvos rankininkai pasaulio čempionate yra dalyvavę vienintelį kartą 1997 m. Japonijoje, kur užėmė 10 vietą.

LRF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

FA „Šiauliai“ pasipildė A. Klimavičiumi

Nuo pat paauglystės futbolo akademijoje „Šiauliai“ augantis Gabrielius Micevičius geltonai juodus marškinėlius užsivilks ir kitąmet. Vis stipriau Saulės miesto ekipoje šviečiantis perspektyvus...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img