2023/12/01 - Penktadienis
No menu items!

Europos U23 čempionate Lietuvos lengvaatlečiai sėkmingai pasiekė finalus

Privalai perskaityti

Ketvirtadienį 4 Lietuvos sportininkai startavo Espoo (Suomija) vykstančiame lengvosios atletikos Europos U23 čempionate. Mykolas Alekna (disko metimas), Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas), Tomas Keršulis (400 m) įveikė kvalifikacijas ir pateko į finalus, o Olivija Vaitaitytė (septynkovė) startavo pirmose keturiose rungtyse.

M. Alekna kvalifikacinėse varžybose jau antru bandymu įvykdė normatyvą (58.50 m) ir su geriausiu rezultatu pateko į finalą (61.42 m). „Neblogos varžybos. Šiandien tikslas buvo įvykdyti kvalifikacinį normatyvą. Pirmasis bandymas buvo kiek nesėkmingas (55.65 m), bet jaučiausi gana gerai“, – po rungties kalbėjo disko metikas.

„Geros oro sąlygos, puikus stadionas, o ir žmonių nemažai atėjo palaikyti. Kol kas viskas klostosi neblogai“, – apie atmosferą pasakojo Mykolas. Pirmadienį į Suomiją atvykęs lengvaatletis teigė, jog varžybų laukimas neprailgo: „Tas kelias dienas intensyviai treniravomės, todėl to laisvo laiko nebuvo daug.“

Iš visų disko metikų geriausią asmeninį ir sezono rezultatą turintis M. Alekna (71.00 m) atskleidė, jog dėl to spaudimo nejaučia: „Laikau save lygiu su kitais, nes visi čempionate yra stiprūs. Nesijaučiu geresnis ir varžausi su visais kaip visada.“ Lietuvis finale startuos šeštadienį 10:50 val.

Sprinteris T. Keršulis ketvirtadienį 400 m distancijoje startavo dusyk – atrankoje ir pusfinalyje. Savo atrankos bėgime ketvirtas atbėgęs sportininkas (46,47 sek.) liko per vieną vietą nuo tiesioginio patekimo į kitą etapą, todėl turėjo laukti likusių varžovų pasirodymų. Po jų paaiškėjo, kad kelialapis į pusfinalį iškovotas.

„Nesu labai patenkintas, nes norėjau tiesiausiu keliu žengti į pusfinalį. Laikas neblogas, tikiuosi, kad jo užteks. Prieš varžybas su treneriu kalbėjome, kad norint patekti į pusfinalį, distanciją reikės įveikti per 46,2–46,5 sek. Apskritai, stadionas ir takai puikūs, buvo truputį vėjo, kuris pasunkino pirmą posūkį“, – po atrankos kalbėjo Tomas.

Pirmajame pusfinalyje startavęs lengvaatletis distanciją įveikė per 46,30 sek. ir užėmė ketvirtą vietą: „Šįkart sekėsi geriau. Vėl ketvirta vieta, todėl reikės žiūrėti varžovų rezultatus, kad sužinočiau, ar patekau į finalą. Bet kokiu atveju, esu patenkintas, kad bėgau greičiau nei atrankoje. Buvo truputį šaltoka ir vienoje distancijos atkarpoje pūtė gana stiprus vėjas, bet tas didelės įtakos neturėjo.“

JAV besimokantis ir tik vasaromis į Lietuvą grįžtantis sprinteris neslėpė, kad atstovauti Lietuvai jam reiškia labai daug: „Visos giminės ir artimieji iš Lietuvos, todėl labai svarbu atstovauti savo šalį.“ Su aštuntu rezultatu į finalą patekęs T. Keršulis jame startuos penktadienį 19:20 val.

3000 m kl/b atranką per 10 min. 05,27 sek. įveikusi G. Karinauskaitė savo bėgime liko antra ir užtikrintai prasibrovė į finalą. „Sekėsi gerai, nes tikslas buvo patekti į finalą. Pagal planą, šiandien bėgdama turėjau įdėti mažiau pastangų nei įprastai, kad pasitaupyčiau finalo bėgimui“, – po finišo sakė Greta.

Tarp visų dalyvių geriausią asmeninį ir sezono rezultatą (9 min. 26,88 sek.) turinti lietuvė teigė apie čempionato rekordą (9 min. 27,31 sek.) bei medalį negalvojanti: „Apie nieką negalvoju, nes nežinau, kaip tą dieną bėgsis. Bandysiu pasirodyti kaip įmanoma geriau, bet kaip pasiseks – matysime.“

„Šiandien jaudinausi tiek pat, kiek ir kiekvienose kitose varžybose. Svarbus čempionatas ir jo galutinis rezultatas, todėl prieš finalą esu nusiteikusi kovingai“, – kalbėjo G. Karinauskaitė. Ji finale startuos šeštadienį 17:05 val.

Ketvirtadienį septynkovėje pasirodymą pradėjusi O. Vaitaitytė 100 m barjerinį bėgimą įveikė per 14,73 sek., šuolyje į aukštį peršoko 1.65 m kartelę, rutulio stūmime užfiksavo 11.11 m rezultatą, o 200 m distanciją įveikė per 26,07 sek.

„Rezultatais nesidžiaugiu, bet bandau į viską žiūrėti pozityviai. Kadangi patekau į tokį čempionatą, neketinu nuleisti rankų ir iš likusių rungčių noriu pasiimti viską, ką galiu geriausio“, – po pirmosios dienos pasakojo Olivija.

Pastaroji, kaip ir Mykolas, Tomas bei Greta, taip pat mokosi už Atlanto: „Sezonas pakankamai ilgas, kadangi mokausi JAV, tai vasaros sezoną pradedu anksčiau nei kiti. Neturiu didesnio poilsio ir, apskritai, šitie metai nebuvo patys lengviausi, nes rezultatai nekyla taip, kaip norėtųsi, kad kiltų. Vis dėlto, išlieku pozityvi, nes ne kiekvienas turi galimybę startuoti tokiuose čempionatuose, todėl noriu šiose varžybose atitinkamai ir sudalyvauti.“

Po pirmosios septynkovės dienos lietuvė turi 3066 taškus ir užima 22-tą vietą. Penktadienį O. Vaitaitytė startuos šuolio į tolį, ieties metimo bei 800 m rungtyse.

Penktadienį (liepos 14 d.) čempionate startuos šie lietuviai:

10:15 val. Olivija Vaitaitytė – šuolis į tolį (septynkovė);

12:05 val. Domas Gailevičius – 110 m b/b kvalifikacija;

12:55 val. Gabija Klimukaitė – 100 m b/b kvalifikacija;

18:00 val. Domas Gailevičius – 110 m b/b pusfinalis (jei pateks);

18:20 val. Olivija Vaitaitytė – ieties metimas (septynkovė);

18:25 val. Gabija Klimukaitė – 100 m b/b pusfinalis (jei pateks);

19:20 val. Tomas Keršulis – 400 m finalas;

19:55 val. Olivija Vaitaitytė – 800 m (paskutinė septynkovės rungtis).

LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img