2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Danas Sodaitis: „Varžytis pasaulio čempionate su geriausiais yra didelė privilegija“

Privalai perskaityti

Lietuvos paralimpinės rinktinės pasirodymas pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Paryžiuje baigėsi sprinterio Dano Sodaičio ir disko metikės Ramunės Adomaitienės startais. Nors mūsų komandos atstovams startai nesusiklostė taip, kaip norėtųsi, bėgikas D. Sodaitis po pasirodymo ragino komandos draugus nenukabinti nosies ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų.

Paskutinę dieną startavusi R. Adomaitienė varžėsi F38 klasės disko metime ir įrankį nuskraidino 23 metrus 59 centimetrus. Tai klaipėdietei lėmė vienuoliktą vietą galutinėje rikiuotėje.

D. Sodaitis pirmame T47 negalios klasės pusfinalio bėgime 100 metrų nubėgo per 11.45 sek. ir tarp 20 dalyvių pademonstravo 16 rezultatą, kuris lietuviui kelio į finalą neatvėrė.

Nors Marto Skrabulio treniruojamas sprinteris startavo pučiant stipriam priešiniam vėjui, apie tai ir savo pasirodymą paraatletas nedaugžodžiavo: „Šiandien sąlygos buvo tokios, kad geresni buvo kiti“, – nukirto klubo „Cosma“ sprinteris. Ir pakreipė pokalbį apie visos Lietuvos rinktinės rezultatus Paryžiuje.

Lietuviams Paryžiuje nepavyko iškovoti medalių ir bilietų į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes, bet D. Sodaitis ragino komandos draugus nenusiminti ir sutelkti dėmesį į ateitį ir kitas atrankines kovas.

„Komandos draugams noriu palinkėti vertinti rezultatus taip, kokie jie yra. O jie nėra nei geri, nei blogi, jie yra, kokie yra. Tiesiog šiandien kažkas turėjo būti stipresnis, o kažkas silpnesnis. Pralaimėtojai esame ne mes, o tie, kurie sėdi ant sofos namie. Atvažiuoti čia, sudalyvauti čempionate ir varžytis su stipriausiais pasaulio atletais, yra didelė privilegija ir didelis įvertinimas.

Sėkmė yra didelis faktorius sporte. Šį kartą kažkam pasisekė labiau, kažkam mažiau. Svarbiausia yra likti pozityviems ir žvelgti į priekį. Sportas nėra vien tik varžybos. Tai pasiruošimas, rutina, gyvenimas sportu, pats gyvenimas ir savęs realizavimas. Manau, kad didžiausias laimėjimas sporte yra tęsti tuos dalykus ir žvelgti tolyn“, – sakė Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikas.

Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Paryžiuje Lietuvos nacionalinei rinktinei atstovavo net 19 atletų, šešiems pavyko pagerinti asmeninius rekordus, būrys buvo netoli rekordų.

Paryžiuje arčiausiai medalio iš lietuvių buvo triratininkas Deividas Podobajevas, kuris T72 klasės 100 metrų rungtyje liko per žingsnį nuo medalio. Netoli kelialapio į žaidynes buvo F11 klasėje besivaržanti disko metikė Oksana Dobrovolskaja, ji planetos pirmenybėse liko penkta.

Lietuvos lengvaatlečiai atranką į Paryžiaus paralimpines žaidynes tęs ir kitais metais, o kitas svarbiausias startas, kur bus dalijami paralimpiniai kelialapiai, bus 2024 m. planetos pirmenybėse Japonijoje.

„Ši komanda buvo daugiau nei dvigubai didesnė nei prieš ketverius metus pasaulio čempionate Dubajuje, kur Lietuvai atstovavo aštuoni sportininkai. Smagu, kad komanda auga, o Lietuvos vardas girdimas elitinio lygio varžybose. Dabar visas dėmesys bus kitiems metams ir pasaulio čempionatui Japonijoje. Atrankos į paralimpines žaidynes sistema sunkesnė nei bet kada, bet mes turime atletų, kurie gali tuos kelialapius iškovoti“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos komanda: Ramunė Adomaitienė, Raimondas Dabužinskas, Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Osvaldas Kucavičius, Bella Morkus, Arturas Plodunovas, Deividas Podobajevas, Ramūnas Rojus, Kęstutis Skučas, Andrius Skuja, Danas Sodaitis, Jonas Spudis, Simonas Strelkauskis, Eugenijus Vaičaitis, Eivydė Vainauskaitė, Ramūnas Verbavičius, Karolis Virkutis, Genadij Zametaškin.

Parateam Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img