2023/12/01 - Penktadienis
No menu items!

Europos jaunimo čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius

Privalai perskaityti

Lietuvos jaunimo rinktinė tapo Europos merginų U19 jaunimo čempionato antro pagal pajėgumą diviziono prizininke. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusiame turnyre Lietuvos rankininkės lemiamose rungtynėse su kaupu atsirevanšavo Slovėnijos komandai.

Dvikovoje dėl bronzos medalių pirmą įvartį pelnė Slovėnijos rankininkės, bet jos pirmavo tik pirmas tris minutes. Vėliau Lietuvos rankininkės perėmė iniciatyvą ir persvarą nuolat didino. Įpusėjus rungtynėms lietuvių persvara jau buvo aštuoni įvarčiai 20:12. Panašus skirtumas išsilaikė iki finalinės sirenos ir Lietuvos rinktinė šventė pergalę 34:25.

Turnyro šeimininkės atsirevanšavo slovėnėms už pralaimėjimą pirmose čempionato rungtynėse. Europos čempionate Alos Senvaitienės treniruojama Lietuvos rinktinė iškovojo tris pergales – prieš Estiją 37:18, Bosniją ir Hercegoviną 30:16 bei Slovėniją ir patyrė du pralaimėjimus – grupių varžybose Slovėnijai 31:35 ir pusfinalyje Ispanijai 22:38.

Rungtynėse dėl bronzos rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 9 įvarčius pelniusi Gerda Kairytė. 7 įvarčius prie pergalės pridėjo rezultatyviausia čempionato rankininke tapusi Gabija Pilikauskaitė. Per 5 rungtynes G. Pilikauskaitė pelnė 44 įvarčius ir artimiausias persekiotojas aplenkė 8-iais įvarčiais.

Martyna Ustilaitė, Marija Čelpačenko ir Singrida Kulikovaitė pelnė po 4 įvarčius, Agnė Gudlinkytė – 3, po kartą slovėnių vartininkę nuginklavo Elizabeta Klapčiukaitė, Kamilė Rupeikaitė ir Greta Vainorytė.

„Iškovoti bronzos medaliai jaunoms rankininkėms labai daug reiškia. Jaunimui tai pridės pasitikėjimo savo jėgomis ir noro eiti į priekį. Nemažai šios rinktinės rankininkių dar gali žaisti septyniolikmečių rinktinėje, kuri dalyvaus rugpjūtį Azerbaidžane vyksiančiame Europos čempionate. Devyniolikmečių čempionate įgyta patirtis joms bus tiesiog neįkainojama, – sakė Lietuvos rinktinės trenerė A. Senvaitienė. – Pergalę rungtynėse dėl bronzos lėmė daug geresnė mūsų gynyba negu pirmose rungtynėse su slovėnėmis. Puolime irgi daug geriau ir užtikrinčiau žaidėme. Negalėčiau išskirti nei vienos žaidėjos. Laimėjome visa komanda.“

Europos čempionato antrojo diviziono nugalėtojomis tapo Ispanijos rankininkės. Finale ispanės 34:23 nugalėjo Farerų salų rinktinę. Nugalėtojoms atiteko ir kelialapis į kitų metų pasaulio dvidešimtmečių čempionato atrankos turnyrą.

LRF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img