2023/12/11 - Pirmadienis
No menu items!

Prieš šalies pirmenybes – skirtingos funkcinio sporto atlečių nuotaikos

Privalai perskaityti

„Šįkart čempionatas išskirtinis lūkesčiais, kuriuos man kelia visa bendruomenė, – net neabejojo atletė Kornelija Dūdaitė prieš Lietuvos funkcinio sporto pirmenybes. – Smagu žinoti, kad yra žmonių, kuriuos įkvepia mano juodas darbas, tačiau tokiomis sąlygomis lengva perdegti norint pateisinti tuos lūkesčius“.

Liepos 28-29 dienomis LSC Sporto komplekse „Druskininkai“ vyks visus stipriausius šalies atletus testuosiantis Lietuvos funkcinio sporto čempionatas.

Pernai K. Dūdaitė užėmė antrą vietą bendroje moterų įskaitoje.

„Šiais metais iš savęs tikiuosi geros energijos ir noro laimėti, – sakė 32-ų atletė. – Nesvarbu, kokia baigtis, bet į startą reikia eiti su tikėjimu, planu ir šiek tiek sveiko savęs vertinimo. Turiu lūkesčių patekti į TOP-3, nors šiemet konkurencija tikrai didelė, bet sėkmė aplanko tuos, kurie protingai dirba. Visiems dalyviams linkiu saugaus ir smagaus sporto be traumų ir naujų patirčių perlipant save startuose“.

Prieš šalies pirmenybes K. Dūdaitė savo jėgas išmėgino Baltijos šalių kariškių bei pasaulio kariškių žaidynėse. „Kadangi tarp varžybų nebuvo daug poilsio, pasirengimas Lietuvos čempionatui vyko ganėtinai chaotiškai, – teigė sportininkė. – Neseniai pradėjau dirbti su nauju treneriu Luku Bitinaičiu. Tad dabar svarbus tik vienas akcentas – laikytis trenerio nurodymų“.

Šių metų pirmenybės bus išskirtinės ir Rimai Budvytytei.

„Rudenį man buvo atlikta peties sąnario operacija, po kurios sekė 5 mėnesių reabilitacija, – pranešė R. Budvytytė. – Pasirengimas vyko tik paskutiniais mėnesiais. Dabar man svarbiausia viską varžybose atlikti saugiai… Tai šiek tiek skiriasi nuo ankstesnių startų. Visus metus mano fizinis krūvis buvo nuolat modifikuojamas, todėl viršutinės kūno dalies jėga bei mobilumas nukentėjo. Kuomet buvo paskelbtos rungtys, nudžiugau, kad daugelis jų bus man įveikiamos. Baimę kiek kelia jėgos rungtys, nes yra numatytas štangos rovimas. Šis pratimas ganėtinai agresyvus pečiams. Bus plaukimas… O tai yra mano silpnoji pusė“.

Paklausta, ar turi ritualų prieš varžybas, 39-ų R. Budvytytė nusišypsojo: „Prieš kiekvieną rungtį, visas užduotis atlieku galvoje, o tik po to jas atlieku fiziškai – aikštelėje“.

„Tiesą pasakius, labai giliai panyru į save – net muzikos nebegirdžiu, net negaliu pasakyti, ar ji iš viso buvo, – nusijuokė sportininkė. – Ai, dar viena iš taisyklių – neeksperimentuoti su maistu varžybų dieną“.

Jei jau kalbame apie muziką, savo ritualą čia turi ir K. Dūdaitė: „Trys motyvaciniai „gabalai“ ausinėse prieš startą ir guminukai po finišo vis dar lieka neatsiejamu mano ritualu“.

Netrukus atletė išdavė ir kūrinius, kurie nuolat skamba ausyse prieš startą: „Five Finger Death Punch „Death Before Dishonour“, Otherwise „Soldier“ ir Sabaton „Carolus Rex“.

Trisdešimtmetė Rūta Pakštaitė prisipažino, kad pagrindinė priežastis, kodėl sportuoja – gerai praleidžiamas laikas.

„Toks ir šių varžybų tikslas, – nusišypsojo sportininkė. – Iš savęs tikiuosi, kad pavyks tas dvi dienas praleisti be jokio negatyvo ir šeštadienio vakarą sutikti su šypsena veide. Specialiai čempionatui nesirengiau. Sportavau įprastu ritmu, eidavau į grupines treniruotes, nes viena sportuoti nemėgstu. Tik likus kelioms savaitėms iki varžybų, kai jau buvo paskelbtos rungtys, papildomai treniravausi ties silpnosiomis vietomis“.

Sportininkę kiek nuliūdino paskelbta ištvermės rungtis.

„Ištvermė – mano stiprioji pusė, tikėjausi daug bėgimo su kitais kardio veiksmais… Tačiau ištvermės rungties pagrindu bus irklavimas. O tai yra mano nemėgstamiausias pratimas. Bet matysime, kaip viskas susiklostys. Kaip ir minėjau, svarbiausia, gerai praleisti laiką“, – šyptelėjo R. Pakštaitė.

Primename, kad Lietuvos funkcinio sporto čempionate atletai varžysis „Elite“ ir „Sport“ grupėse. Elito grupėje besivaržantys sportininkai pretenduoja patekti į šalies funkcinio sporto rinktinę.

Nuotraukoje- Kornelija Dūdaitė

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Aleksandra Golovkina Iškovo Bronzos Medalį Rumunijoje ‘Edusport Trophy’ Varžybose

Rumunijoje vykusiose dailiojo čiuožimo varžybose „Edusport Trophy" bronzos medalį iškovojo Lietuvos atstovė Aleksandra Golovkina. Ji moterų solisčių rungtyje paliko...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img