2024/05/25 - Šeštadienis
No menu items!

Artėjant funkcinio sporto čempionatui: sportininkai prabilo apie „akmenį vandenyje“, stresą ir sąmonės užtemimą

Privalai perskaityti

„Lietuvos funkcinio sporto čempionato laukiu visus metus – tai didžiausia Lietuvos sporto šventė, į kuria susirinks stipriausi šalies sportininkai. Nekantrauju su jais susitikti“, – net neabejoja atletas Gediminas Simanavičius.

Liepos 28-29 dienomis LSC Sporto kompleksas „Druskininkai“ vyksiančiame Lietuvos funkcinio sporto čempionate planuoja dalyvauti net 122 atletai.

„Varžybos – puiki vieta susitikti su bendraminčiais, parodyti, kaip patobulėjau ir varžytis su pačiais stipriausiais, – teigė 36-ų G. Simanavičius. – Tikiuosi ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasitikrinti savo jėgas Lietuvos mastu. Pasirengimas likus dviem savaitėms iki čempionato visada pasidaro intensyvesnis. Stengiuosi pasidaryti po dvi treniruotes per dieną, daugiau laiko skiriu atsigavimui, daugiau mobilumo ir tempimo pratimų. Pagrindiniai akcentai dėliojami buvo mano silpnybėms – viršutinei kūno daliai, daugiau gimnastikos elementų“.

Sportininkas prisipažino, kad viešumoje pasirodžius užduotims, kurias reikės atlikti pirmenybėse, nenudžiugino plaukimas. „Nebus daug to plaukimo, tačiau aš vandenyje jaučiuosi tarsi akmuo, – nusijuokė G. Simanavičius. – Bet mane nudžiugino ištvermės užduotis – teks irkluoti ir bėgti. Abu veiksmus mėgstu, pažiūrėsime, kaip seksis“.

Išgirdęs apie šią užduotį atsiduso Paulius Brilinga.

„Manau, tai bus skausminga… Jeigu galima taip sakyti, – sakė P. Brilinga. – Labiausiai pats laukiu užduoties baseine. Nors rungtys vandenyje man asmeniškai būna iš sunkesnių, bet dabar noriu pažiūrėti, kiek įdėtas darbas per praėjusius metus atsipirko“.

Pasak P. Brilingos, pasirengimas Lietuvos čempionatui nebuvo itin sklandus.

„Nepavyko išengti traumų, bet dabar atrodo, kad jos nesutrukdys sudalyvauti pirmenybėse, – svarstė atletas. – Kažkokių išskirtinių akcentų pasirengime nebuvo, sportavau įprastu ritmu. Kuomet buvo paskelbtos užduotys, visas jas išbandžiau. Varžybų dienomis bus itin svarbus psichologinis pasirengimas. Tikiu, kad į prizines vietas pretenduojantys sportininkai šiais metais yra labai netoli vienas kito pasirengimo prasme, todėl nugalės tas, kuris labiau norės ir sugebės tą parodyti aikštelėje“.

Apie psichologinį pasirengimą prabilęs 38-ų Mantas Dumašius pabrėžė, kad jaunimas varžybose labai stresuoja.

„Todėl turiu vieną patarimą – dalyvaukite varžybose kuo dažniau, – pasidalijo savo patirtimi M. Dumašius. – Yra varžybos? Važiuokite ir dalyvaukite. Tik taip yra kaupiama patirtis, padėsianti susitvarkyti su emocijomis ir stresu“.

M. Dumašius teigė, kad prieš varžybas nuolat stengiasi būti atsipalaidavęs: „Klausau muzikos, stengiuosi kuo mažiau galvoti apie užduotis“.

„O prieš pat užduotį tiesiog kažkur „išeinu“ – nelabai ką matau, nelabai girdžiu. Susikoncentruoju, adrenalinas užkyla. Su startu atsijungiu ir darau, ką turiu daryti, – sakė M. Dumašius. – Šiais metais tikrai jaučiuosi labai gerai pasirengęs Lietuvos čempionatui – daug įdėta darbo tiek sporto salėje, tiek už jos ribų. Tikslas tik vienas – laimėti!“

Priminsime, kad Lietuvos funkcinio sporto čempionate atletai startuos skirtingose amžiaus kategorijose, o šiais metais dėl didžiulio poreikio ir susidomėjimo buvo įvestos dvi naujos grupės: „Elite“ ir „Sport“. Elito grupėje susirungs jau ilgą patirtį varžybose ir sporte turintys atletai, o „Sport“ grupėje savo jėgas galės išbandyti ir neseniai sportu susižavėję atletai – rungtys bus adaptuotos ir pritaikytos jų gebėjimams.

spot_img
spot_img
Naujausios

LSFL čempiono likimas spręsis paskutinėse rungtynėse

Lietuvos studentų futbolo lygos dešimtajame ture Vilniaus universiteto komanda 0:1 nusileido Klaipėdos universitetui bei čempiono klausimą perkėlė į paskutines...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img