2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Lietuvos čempionate lengvaatlečiai turės paskutinę galimybę patekti į pasaulio čempionatą

Privalai perskaityti

Jau 6iandien Palangos stadione prasidės net tris dienas (liepos 28–30 d.) vyksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Jame geriausi šalies lengvaatlečiai turės paskutinį šansą įvykdyti normatyvą ir gauti reitingo taškų į rugpjūčio 19–27 d. Budapešte (Vengrija) vyksiantį pasaulio čempionatą, kadangi jau sekmadienį užsidarys kvalifikacijos sistema. Iš viso pajūrio kurorte startuos net 300 sportininkų, kurie čempiono titulų sieks devyniolikoje individualių rungčių ir dvejose, 4×100 m bei 4×400 m mišrioje, estafetėse.

800 m rungtyje į pasaulio čempionatą papulti siekianti Gabija Galvydytė šį sezoną fiksuoja geriausius rezultatus karjeroje. Birželio mėnesį vidutinių nuotolių bėgikė tapo NCAA vicečempione (2 min. 00,47 sek.), o Europos komandiniame čempionate pagerino asmeninį rekordą (2 min. 00,29 sek.). Be to, su komandiniu čempionatu sujungtose Europos žaidynėse sportininkė iškovojo bronzos medalį, tiesa, tą ji padarė 1500 m rungtyje (4 min. 09,48 sek.).

Geriausia 800 m šalies bėgikė neslėpė, jog startas Europos lengvosios atletikos komandiniame čempionate su Lietuvos rinktinės marškinėliais buvo ypatingas: „Bėgau už komandą, dėl taškų, todėl norėjosi pasirodyti gerai. Komandinis aspektas tikrai pridėjo papildomos motyvacijos ir energijos.“

Europos žaidynėse iškovotas bronzos medalis, pasak Gabijos, visiems suteikė daug džiaugsmo: „Labai smagu iškovoti medalį. 1500 m rungtis gali būti labai taktiška, greita. Didžiąją distancijos dalį mes nebėgome greitai, bet supratau, kad noriu asmeninio rekordo. Tas išbėgimas į priekį davė medalį, nes jei būčiau likusi už varžovių, rezultato apdovanojimui nebūtų užtekę. Smagu, kad galiu garsinti Lietuvos vardą.“

„Tokius rezultatus lėmė atsidavimas darbui ir tikėjimas procesu. Kadangi mokausi JAV, sezonas tikrai ilgas, per kurį rezultatų buvo visokių. Visgi, išskirčiau nuoseklumą, tikėjimą treneriu ir treniruotėmis“, – apie padaryto progreso priežastis kalbėjo G. Galvydytė.

Sezonui artėjant į pabaigą, ypatingai JAV besimokantys sportininkai išskiria jaučiamą nuovargį. Visgi, Gabijai net ir liepos mėnesį pavyko fiksuoti stabiliai aukštus rezultatus – liepos 8 d. „World Athletics“ kontinentinio turo varžybose Belgijoje (2 min. 01,15 sek.) bei liepos 17 d. Prancūzijoje (2 min. 01,95 sek.). „Pavyko sportinę formą išlaikyti ilgai, nes treneris daro gerą darbą. Turiu labai protingai sudėliotą varžybų kalendorių, todėl jų nėra per daug ir kūnas nenuvargsta“, – pasakojo šešiskart Lietuvos čempionė.

Paskutinę pasaulio čempionato kvalifikacijos savaitę bėgikė pasitinka reitingų sistemoje užimdama 52-tą vietą, kai į Vengriją keliaus 56-ios rungties dalyvės. „Reitingus tikrai seku ir tikiu, kad vietą išlaikyti įmanoma. Būtent Lietuvos čempionatas bus itin svarbus startas dėl papildomų taškų, kurie turėtų kelti reitingą. Kadangi didžiąją sezono dalį sportuoju JAV, neturiu galimybių nuvykti į aukštesnio lygio startus. Džiaugiuosi galimybe vasarą susirinkti daugiau reitingo taškų“, – studijų už Atlanto specifiką pabrėžė G. Galvydytė.

Lietuvos čempionate prieš pagrindinę, 800 m rungtį, lengvaatletė dar startuos ir 400 m rungtyje: „Dar viena rungtis nepakenks, visada smagu prasibėgti prieš pagrindinį startą. Tikiuosi šiame trumpesniame nuotolyje pasieksiu asmeninį rekordą, kuris dabar yra 55,17 sek. 800 m distanciją tikiuosi laimėti ir subėgti kuo greičiau, arti asmeninio rekordo. Kadangi neaišku kokia bus konkurencija, tikslų rezultatą nuspėti sunku.“ Gabija 800 m rungtyje startuos šeštadienį 16:25 val.

Ties patekimu į pasaulio čempionatą šiuo metu balansuoja ir praėjusį mėnesį po traumų grįžusi Modesta Justė Morauskaitė. Sprinterė 400 m rungties reitinguose šiuo metu žengia 41-oje vietoje, o į Budapeštą kitą mėnesį keliaus 48-ios sportininkės. Į Europos komandinį čempionatą galingai sugrįžusi Modesta tada distanciją įveikė per 51,61 sek. ir antrame divizione užėmė antrą vietą. Liepos mėnesį sportininkė turėjo dar tris startus – Belgijoje (51,99 sek. ir 52,12 sek.) bei Slovakijoje (51,19 sek.).

„Rezultatus vertinu dviprasmiškai, nes varžybose Belgijoje turėjau didesnių lūkesčių. Manau, kad koją pakišo ir psichologiniai aspektai, nes čia atvykau su tikslu įvykdyti normatyvą, todėl save perspaudžiau. Visgi, startas Slovakijoje parodė, kad forma gera, pavyko realizuoti save ir treniruočių darbą. Galiu teigti, kad vėl grįžau į savo mėgavimosi būseną. Prieš likusią sezono dalį tai nuteikia optimistiškai. Džiaugiuosi, kad galiu pilnai sportuoti ir atiduoti visą save“, – pasirodymus aptarė lengvaatletė.

Paskutinę kvalifikacijos į pasaulio čempionatą savaitę M. Morauskaitė teigia taškų skaičiavimu neužsiimanti, nes tai daro jos draugas: „Asmeniškai nežiūriu, nes draugas labai tuo rūpinasi, skaičiuoja. Galutinė situacija paaiškės po šio savaitgalio, kai vyks ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių nacionaliniai čempionatai.“

Pasak sprinterės, dabar visi startai akcentuojami ir į kitų metų Paryžiaus olimpines žaidynes, kurios lietuvei būtų karjeroje pirmos: „Galvoju, kad varžybų maratoną pradedu tinkamiausiu laikotarpiu. Sukaupusi pakankamą startų kiekį galiu būti ramesnė. Nereikia skubėti ieškoti varžybų ir galiu prastesnius rezultatus keisti geresniais.“

Lietuvos čempionate Modesta startuos ne tik 400 m rungtyje, bet ir 200 m nuotolyje: „Trumpesnėje distancijoje noriu pasimėgauti konkurencija ir pabandyti pasigerinti asmeninį rekordą (23,26 sek.), o pagrindinėje rungtyje tikiuosi subėgti greičiau nei Belgijoje ir iškovoti čempionės titulą. Pasaulio čempionato normatyvo (51,00 sek.) minties nuvijusi nesu, bet Palangoje sąlygos nėra tobuliausios normatyvams dėl vėjo ir konkurencijos.“ Modesta 400 m rungtyje startuos penktadienį 17:15 val.

Penktadienį Palangos stadione žiūrovai išvys geriausią Lietuvos disko metikę Ieva Zarankaitę (16:10 val.), Simą Bertašių (1500 m – 17:00 val.), patekimo į pasaulio čempionatą siekiančias šuolininkes į aukštį – Airinę Palšytę ir Urtę Baikštytę (17:20 val.), Edį Matusevičių (ieties metimas – 17:35 val.), Vaidą Žūsinaitę-Nekriošienę (10000 m – 17:50 val.) ir kitus dalyvius.

Šeštadienį šuolio į tolį finale į sektorių žengs Jogailė Petrokaitė (16:05 val.), disko metimo sektoriuje užvirs įspūdinga kova dėl titulo, kurio sieks trys artėjančio pasaulio čempionato dalyviai – Mykolas AleknaAndrius Gudžius ir Martynas Alekna (16:40 val.), neseniai Europos U23 vicečempione tapusi Greta Karinauskaitė startuos 3000 m kl/b rungtyje (18:10 val.).

Sekmadienį geriausia šalies ietininkė Liveta Jasiūnaitė sieks jau devinto titulo (11:10 val.), sprinteris Gediminas Truskauskas startuos 200 m (12:15 val.), o Dovilė KiltyAina Grikšaitė ir Diana Zagainova susitiks trišuolio sektoriuje (12:30 val.).

Beje, individualių rungčių nugalėtojai bus apdovanoti ne tik medaliu, bet ir „Sportland“ dovanų čekiu (165 eur). Varžybų pradžia penktadienį – 15:00 val., šeštadienį – 15:30 val., sekmadienį – 10:15 val. Tiesiogines varžybų transliacijas bus galima stebėti per „Delfi TV“ bei LLAF „Facebook“ puslapį.

Autorius – Justas Virbickas LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Šiauliuose- persvertas rezultatas ir pergalė pabaigoje

Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgiris“ palaužė varžovus rungtynių pabaigoje. Šį kartą dvikovoje prieš Šiaulius vilniečiams pavyko atsitiesti po praleisto...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img