2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuvių pasirodymą EJOF mišrių komandų varžybomis pabaigė dziudo kovotojai

Privalai perskaityti

Šeštadienį vykusiose Europos jaunimo olimpinio festivalio dziudo mišrių komandų varžybose ant tatamio lipo Vytautė Einikaitė, Varvara Kuchan, Nikita Bolzan, Rokas Rapkevičius, 5 vietos asmeninių varžybų laimėtoja Marta Navickaitė ir sidabro medalį festivalyje iškovojęs Simas Polikevičius. 

Varžybų burtai lietuviams lėmė atkrintamųjų susitikimą su Vokietijos komanda. Pirmoji į svorio kategorijos iki 48 kg kovą stojo V. Einikaitė, kuri turėjo pripažinti varžovės Klaros Erten pranašumą.

Svorio kategorijos iki 63 kg susitikime po įtemptos kovos V. Kuchara įveikė Lea-Marie Wallenhorsrtą. Pergalę taip pat šventė M. Navickaitė, kuri svorio kategorijoje iki 70 kg nugalėjo Peppą Ploenhrtą.

Įprastai svorio kategorijoje iki 66 kg kovojantis N. Bolzan komandai atstovavo kategorijos iki 81 kg kovoje, kurioje nusileido Josefui Ivtchenko.

R. Rapkevičius svorio kategorijoje iki 90 kg po atkaklios kovos turėjo pripažinti Leonardo De Lucos pranašumą. 

Svorio kategorijos iki 60 kg kovoje pergalę prieš lietuvių kilmės Vokietijos atstovą Joną Orlandea šventė S. Polikevičius.

Įvykus visoms kovoms rezultatas buvo lygus – 3:3. Ruletės burtai lėmė, kad ant tatamio turėjo sugrįžti V. Einikaitė ir Klara Erten. Deja, šįkart sėkmė nusišypsojo vokietei ir iš tolimesnių kovų lietuviai pasitraukė nusileidę 3:4.

„Džiaugiamės, kad pavyko surinkti komandą ir neblogai pakovoti su tikrai daug patirties turinčiais vokiečiais. Galėjome laimėti. Taip ir galvojau, kad bus sunku, bet laimėti galėjome. Mes orientavomės į asmeninius pasirodymus, todėl komanda nebuvo surinkta šiandien vykusioms varžyboms, jose gal būtų atstovavę kiti sportininkai, o mes atvykome čia pagrinde dėl asmeninių. Pavyzdžiui, Nikita kaunasi svorio kategorijoje iki 66 kg, o šiandien jis kovėsi iki 81 kg kategorijoje tam, kad komanda galėtų dalyvauti varžybose. Kalbant apie ruletę – jeigu rezultatas būtų 4:2, jos nebūtų prireikę, todėl džiaugiamės tuo, ką turime“, – kalbėjo rinktinės trenerė Svetlana Vetrova.

Kalbėdama apie asmenines sportininkų varžybas, dziudo kovotojų trenerė džiaugėsi lietuvių pasirodymais ir prakalbo apie vis labiau kylantį pergalių alkį.

„Lyginant rezultatus su paskutiniais keliais Europos jaunimo olimpiniais festivaliais – mes pasirodėme gerai. Bet apetitas kyla bevalgant, norisi vis dar ir dar pergalių. Medalį užsikabinti galėjo ir Marta, bet ji dar išsekusi po Europos čempionato, yra traumuota. Iš Simo tikėjausi medalio, Varvara pasirodė pagal savo galimybes, Rokui varžybos, mano akimis, baigėsi per anksti. Vieniems pasisekė, kitiems ne, toks yra tas sportas“, – pasibaigus lietuvių pasirodymui sakė trenerė.

Europos jaunimo olimpiniame festivalio dziudo kovotojų sąskaitoje – ir sidabro medalis, kurį svorio kategorijos iki 60 kg asmeninėse kovose laimėjo trenerės auklėtinis ir sūnus S. Polikevičius. Artimiausi planai – poilsis, kuris, kaip pats sakė po sidabru sutviskusių varžybų, jaunajam sportininkui nėra priimtinas.

„Simu aš labai didžiuojuosi, medalio čia jis labai norėjo. Po trijų savaičių mes išskrendame į kadetų pasaulio čempionatą, kur irgi tikimės iškovotos aukštos vietos. Sudėtinga, nes laiko nedaug, reikia ir neprarasti formos, bet poilsio jam – labai reikia. Tikriausiai, teks užrakinti namų duris ir neišleisti, kad jis šiek tiek atsikvėptų prieš čempionatą“, – juokėsi S. Vetrova, pripažinusi, kad S. Polikevičius dega noru treniruotis be laisvadienių.

S. Polikevičiaus iškovotas medalis – vienas iš 4 lietuvių Europos jaunimo olimpiniame festivalyje laimėtų apdovanojimų. Sidabrą taip pat iškovojo bėgikas Danielius Vasiliauskas (200 m), bronzos medaliais pasipuošė plaukikas Mantas Kaušpėdas (100 m nugara) ir trišuolininkė Aurėja Beniušytė.

Iš viso mūsų šaliai festivalyje atstovavo 53 sportininkai, kurie varžėsi devyniose sporto šakose: gimnastikoje, dziudo, kalnų dviračiuose, plento dviračiuose, 3×3 krepšinyje, lengvojoje atletikoje, plaukime, riedlentėse ir tenise.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: D. Karalienė ir 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img