2023/11/29 - Trečiadienis
No menu items!

Paraatletai lengvosios atletikos čempionate: medalis, sporto meistro vardas ir rekordai

Privalai perskaityti

Tris dienas Palangą drebinusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate startavo vienuolika šalies paralimpinės rinktinės sportininkų. Sprinteris Danas Sodaitis iš pajūrio išsiveža šalies vicečempiono apdovanojimą ir Lietuvos sporto meistro vardą, iškovotus 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. Asmeniniais ir sezono rekordais džiaugiasi dar keli nacionalinės komandos paraatletai. Jų rezultatai keliaus į pasaulinį Tarptautinio paralimpinio komiteto reitingą.

Palangos stadione, šalia geriausių Lietuvos lengvaatlečių, savaitgalį suspindėjo paralimpinės rinktinės bėgikas Danas Sodaitis. Klubui „Cosma” atstovaujantis Marto Skrabulio auklėtinis tapo vicečempionu 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje. D. Sodaitis drauge su Adu Dambrausku, Aisčiu Mantonu ir Dovydu Jociumi distanciją įveikė per 41,18 sek. ir pasipuošė sidabro medaliu.

Sėkmingą D. Sodaičio pasirodymą estafetėje vainikavo ne tik medalis, tačiau ir pelnytas Lietuvos sporto meistro vardas. Paralimpinės rinktinės bėgikas neslėpė džiaugsmo šiais pasiekimais.

„Tai neįtikėtina pergalė man ir visai bendruomenei, kuriai atstovauju. Medalis nacionalinėse pirmenybėse žmogui su negalia. Dėkoju Martui Skrabuliui ir klubui „Cosma“ už palaikymą ir tikėjimą manimi. Dėkoju Lietuvos lengvosios atletikos federacijai už dalyvavimą žmonių su negalia integravime“, – sakė D. Sodaitis.

Tai – antras D. Sodaičio medalis Lietuvos lengvosios atletikos federacijos organizuojamose nacionalinėse pirmenybėse. 2020 m. vilnietis estafetėje 4 po 100 metrų laimėjo aukso medalį. Tiesa, tada komandai ir D. Sodaičiui, iki rezultato, garantuojančio Lietuvos sporto meistro vardą, šiek tiek pritrūko.

„Danas ir kiti paraatletai įrodinėja, kad negalia nėra barjeras siekti aukščiausių rezultatų. Jau ketvirtus metus paraatletai dalyvauja integruotuose Lietuvos čempionatuose ir ne tik meta iššūkį šalies geriausiems, bet ir nurungia juos. Prieš kelis metus tarp Lietuvos čempionato prizininkių buvo mūsų ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

D. Sodaitis savaitgalį Palangoje džiaugėsi dar viena pergale, kurią iškovojo 100 metrų bėgimo B finale. Čia sportininkas distanciją nubėgo per 11,18 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė devintą vietą.

Asmeniniais rekordais Palangoje džiaugėsi Ramūnas Rojus ir Ramūnas Verbavičius.

Jono Spudžio auklėtinis R. Rojus oficialius savo rekordus gerino ir ieties metime (39,22 m), ir rutulio stūmime (12,22 m). Teresės Nekrošaitės treniruojamas R. Verbavičius geriausią karjeros rezultatą užfiksavo rutulio stūmimo rungtyje (11,16 m).

Geriausią sezono rezultatą rutulio stūmimo sektoriuje pademonstravo Jono Baltrušaičio treniruojamas alytiškis Donatas Dundzys (13,83 m).

„Sveikinimai visiems čempionate startavusiems sportininkams. Šie startai – svarbūs, rezultatai įskaitomi pasauliniame Tarptautinio paralimpinio komiteto reitinge. Šie pasirodymai ateityje gali daryti įtaką kovoje dėl patekimo į kitų metų Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija ir paraatletų integravimą į svarbiausias šalies varžybas. Tai svarbu ir sportinių rezultatų prasme, ir žmonių su negalia integracijos į visuomenę procesuose. “, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M.Bilius.

Lietuvos paralimpinės komandos rezultatai čempionate:

Raimondas Dabužinskas – diskas (nuo kėdutės) – 11,80 m

Oksana Dobrovoskaja – diskas (32,17 m – 7 vieta bendroje įskaitoje)

Donatas Dundzys – rutulys – 13,83 m

Petras Krapikas – 400m – 57,19 sek. (17 vieta bendroje įskaitoje)

Petras Krapikas – 800m – 2 min. 10,52 sek. (27 vieta bendroje įskaitoje)

Osvaldas Kucavičius – ietis – 50,33 m (8 vieta bendroje įskaitoje)

Bella Morkus – 100m bėgimas triračiu – 20,68 sek.

Deividas Podobajevas – 100m bėgimas triračiu – 18,74 sek.

Ramūnas Rojus – ietis (nuo kėdutės) – 39,22 m (asmeninis rekordas)

Ramūnas Rojus – rutulys (nuo kėdutės) – 12,22 m (asmeninis rekordas)

Danas Sodaitis – 100m – 11,18 sek. (laimėjo B finalą, 9 vieta bendroje įskaitoje)

Danas Sodaitis (kartu su Adu Dambrausku, Aisčiu Mantonu ir Dovydu Jociumi) – estafetė 4x100m – 41,18 sek. (2 vieta bendroje įskaitoje)

Kęstutis Skučas – 400m vežimėlių lenktynės – 1 min. 18,99 sek.

Ramūnas Verbavičius – ietis (nuo kėdutės) – 28,89 m

Ramūnas Verbavičius – rutulys (nuo kėdutės) – 11,16 m (asmeninis rekordas)

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šuolių į vandenį taurėje – šeimyninis duetas ir vilniečių pergalė

Savaitgalį Lazdynų baseine vyko Lietuvos šuolių į vandenį taurės varžybos, kuriose dalyvavo Vilniaus ir Kauno miestų sportininkai. Kaip šuolininkams sekėsi...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img