2024/04/22 - Pirmadienis
No menu items!

Istorinė tinklinio pergalė: D. Kvedaraitė ir A. Rudkovskaja – Europos U22 čempionės

Privalai perskaityti

Šeštadienis Lietuvos tinkliniui nusidažė aukso spalvomis. Fantastišką žygį Rumunijoje surengusios lietuvės Danielė Kvedaraitė ir Ariana Rudkovskaja tapo Europos U22 paplūdimio tinklinio čempionato nugalėtojomis.

Tai pirmas kartas Lietuvos tinklinio istorijoje, kuomet Europos U22 paplūdimio tinklinio pirmenybėse skambėjo Lietuvos himnas. 2015 metais analogiškame čempionate bronzą pelnė Monika Paulikienė ir Ieva Dumbauskaitė, o 2018 metais taip pat trečiąją vietą buvo užėmę Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas.

Pralaimėjusios vieną mačą grupėje bei itin dramatiškai ketvirtfinalio barjerą perlipusios D. Kvedaraitė ir A. Rudkovskaja tiesiog spindėjo Timišoaros miesto centre įrengtame aikštyne finalinę varžybų dieną.

Pusfinalyje Pauliaus Matulio treniruojamos Lietuvos paplūdimio tinklininkės vos per 31 min. 2-0 (21:11, 21:14) sutriuškino ispanes Sofią Izuzquizą Corullą ir Aną Vergarą.

Finale mūsiškių laukė akistata su čekėmis Kylie Neuschaeferova ir Marketa Svozilova. Po dramatiškos kovos įspūdingą kovingumą ir charakterį pademonstravusios lietuvės šventė pergalę 2-1 (27:25, 12:21, 15:13) ir iškovojo čempionių taurę.

Pirmasis setas klostėsi itin atkakliai. Nors čekės dažniau pirmavo, lietuvės greitai pasivydavo varžoves. Galiausiai vyko tikras nervų karas, kuriame sėkmingiau finišavo Lietuvos sportininkės. Antrajame sete Čekijos atstovės buvo pranašesnės ir aukso medalių likimas sprendėsi trečiajame sete. Jame D. Kvedaraitė ir A. Rudkovskaja startavo solidžiau ir taip įgijo mačo kontrolę. Nors čekės pavojingai priartėjo, lietuvės galiausiai pelnė pergalingą tašką ir triumfavo Europos U22 čempionate.

Europos U22 paplūdimio tinklinio čempionate dalyvavo po 32 vaikinų ir merginų komandas. Vaikinų turnyre lietuviai Karolis Palubinskas ir Mantas Donėla užėmė 17-ąją vietą. Pernai jie buvo ketvirti.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Erikas Grigaitis pateko į dar vieną plaukimo finalą Belgijoje

Antverpene tęsiasi atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas. Sekmadienį į vyrų 200 m plaukimo nugara finalą sėkmingai pateko sidabro medalį šiose...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img