2024/07/20 - Šeštadienis
No menu items!

Jaunųjų badmintonininkų ryžtas prieš Europos čempionatą: „Laimėti padeda noras laimėti“

Privalai perskaityti

„Pamenu, kuomet prosenelis nupirko vaikams medines badmintono raketes – nuo tos dienos kaime vaikai nuolat žaisdavo badmintoną, – paskendusi prisiminimuose pasakojo jaunoji badmintonininkė Jorūnė Šalnaitė. – Ten ir aš pirmą kartą paėmiau raketę į rankas, man buvo gal ketveri…“

Jorūnės mama greitai pastebėjo, kaip puikiai mergaitei sekasi su badmintono rakete.

„Bet ji nežinojo, kad yra toks profesionalus sportas. Pasidomėjo ir rado, kur galėčiau pradėti lankyti treniruotes. Treniruotis pradėjau šešerių, o mano pirmasis treneris buvo Ramūnas Stapušaitis“, – šypsojosi keturiolikmetė.

Ir tai tik viena iš daugelio istorijų, kurias galės papasakoti rugpjūčio 4-12 dienomis Vilniaus „SEB arenoje“ vyksiantis Europos jaunių (U17) badmintono čempionatas.

Jame savo įgūdžius demonstruos Lietuvos rinktinės, kuriai vadovauja Vytautė Fomkinaitė, nariai: vilniečiai Domas Pakšys, Dominik Tankevič, Taja Leonovič, J.Šalnaitė, Jorė Kavaliauskaitė, Goda Vancevičiūtė, kauniečiai Rokas Lesinskas, Jurgis Jatulis, Kipras Sakalauskas, klaipėdietė Augustė Stankevičiūtė ir tauragiškis Nojus Tenikaitis.

Iš viso Europos jaunių čempionate varžysis 308 jaunieji sportininkai iš 40 valstybių. Pirmenybės prasidės komandinėmis varžybomis, kurių 3-oje grupėje Lietuva susitiks su bendraamžiais iš Kipro, Latvijos ir Turkijos. Rugpjūčio 8 dieną prasidės asmeninės varžybos.

Rinktinės narė J. Kavaliauskaitė prisipažino, kad artėjant čempionatui šiek tiek jaudinasi, tačiau tai neužgožia džiaugsmo. „Kol kas jaudulys yra, bet tikiu, kad jis sumažės čempionatui prasidėjus, – sakė „Capital Badminton Club“ atstovė. – Labiausiai su jauduliu kovoti padeda faktas, kad patekau į šias aukšto lygio varžybas ir turėsiu galimybę žaisti prieš kitų šalių geriausius žaidėjus“.

Kęstučio Navicko badmintono akademijos (KNBA) auklėtinis R. Lesinskas papasakojo, kad prieš Europos čempionatą sekė daug treniruočių, nebuvo pamirštas ir fizinis pasirengimas.

„Buvo tobulinami badmintono taktiniai įgūdžiai, apjungėme jėgas su Ukrainos rinktine ir tikimės, kad pasirengimą bus galima įvertinti aukščiausiais balais“, – sakė penkiolikmetis.

Jam pritarė ir bendraklubis J. Jatulis. „Galima drąsiai sakyti, kad šiam čempionatui ruošiamės jau beveik metus, – nurėžė jaunasis badmintonininkas. – Pasirengimas? Treniruotės kiekvieną savaitę, darbas su fizinio pasirengimo treneriu, daug dėmesio mitybai, geriems įpročiams. Lavinome greitį aikštelėje, kamuoliuko palaikymą, smūgių kokybę“.

Tauragiškis N. Tenikaitis džiaugėsi, kad Europos jaunių čempionatas vyks Lietuvoje. „Renginį galės pamatyti daug žmonių, todėl tikiu, kad tai padės populiarinti badmintoną mūsų šalyje, – sakė sportininkas. – klubo „Volanas“ sportininkas. – Ko tikiuosi iš savęs? Žinoma, kad noriu laimėti kiekvieną savo žaidimą. Manau, kad tai padaryti padės užsidegimas, noras laimėti ir tobulėti kiekvieną dieną“.

Tik komandinėse varžybose dalyvausianti klaipėdietė A. Stankevičiūtė sakė tikinti, kad Lietuvos rinktinė sugebės iškovoti pirmą vietą grupėje ir pasieks pačius aukščiausius rezultatus.

„Kas mums padės? Užsispyrimas, nuolatinis intensyvus darbas treniruotėse bei stovyklose, patirties kaupimas“, – pabrėžė šešiolikmetė Klaipėdos miesto badmintono sporto klubo sportininkė.

Sulaukęs klausimo apie artėjančias pirmenybes nusišypsojo KNBA auklėtinis K. Sakalauskas: „Norint laimėti svarbu yra noras laimėti“.

„Didžiausi lūkesčiai – komandiniame čempionate būtų smagu savo grupėje būti pirmiems, – sakė badmintonininkas. – Čempionatui ruoštis pradėjome pakankamai seniai, kadangi žaisiu dvejetus daug dirbome kartu su partneriu, visą dėmesį skyrėme būtent dvejetų žaidimui“.

EUROPOS JAUNIŲ (U17) BADMINTONO ČEMPIONATAS

Komandinio Europos (U17) čempionato grafikas:

2023.08.04: Lietuva prieš Kipras – 12:30;

2023.08.05: Lietuva prieš Latvija – 9:00;

2023.08.06: Turkija prieš Lietuva – 10:00;

Asmeninio Europos (U17) čempionato grafikas:

2023.08.08

Gokay Gol/Nisa Nur Cimen (TUR) – Jurgis Jatulis/Taja Leonovič (LTU) – 13:25;

Jakob Langeland Risa (NOR) – Domas Pakšys (LTU) – 15:55;

Domas Pakšys/Jorė Kavaliauskaitė (LTU) – Toms Sala/Nikola Mukiele (LAT) – 18:05;

Thomas Wiesler/Amelie Thurnherr (AUT) – Rokas Lesinskas ir Goda Vancevičiūtė (LTU) – 19:25;

2023.08.09

Taja Leonovič (LTU) – (varžovas paaiškės pirmame rate) – 10:00;

Jorūnė Šalnaitė (LTU) – Anastasiia Alymova (UKR) – 11:00;

(varžovas paaiškės pirmame rate) – Jorė Kavaliauskaitė (LTU) – 11:10;

(varžovas paaiškės pirmame rate) – Nojus Tenikaitis (LTU) – 14:05;

(varžovas paaiškės pirmame rate) – Dominik Tankevič (LTU) – 14:40;

Vilma Aasheim Engen/Linnea Holmedal (NOR) – Taja Leonovič/Goda Vanceviciūtę (LTU) – 15:40;

Jorė Kavaliauskaitė/Jorūnė Šalnaitė (LTU) – Erica Gloria/Leonor Ribeiro (POR) – 16:25;

Rokas Lesinskas/Nojus Tenikaitis – Maks Ian Mattias/Nikita Peshekhonov (SLO) – 17:50;

Matic Cerar/Tevž Ornik (SLO) – Jurgis Jatulis/Kipras Sakalauskas (LTU) – 19:20.

Turnyro lentelės

U17 komandinis: https://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=A2D11BF1-551F-4D79-B0D7-6FCD572F9D92

U17 asmeninis: https://www.tournamentsoftware.com/tournament/26c05297-a2b1-43d4-aaa0-5e90376562f0/Matches

Bilietai: https://kakava.lt/renginys/2023-m-europos-jauniu-u17-badmintono-komandinis-ir-asmeninis-cempionatai/6440/10798

spot_img
spot_img
Naujausios

Liepos 27 – Rugpjūčio 1Paris La Défense Arena50 m baseinasAtrankosPusfinaliai / finalai12:0021:30 A – Atranka / P – Pusfinalis / ...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img