2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Kovingumą pademonstravusios M. Paulikienė ir A. Raupelytė pratęsė istorinį žygį Europos čempionate

Privalai perskaityti

Lietuvos paplūdimio tinklininkai ketvirtadienį vieni po kitų perrašinėjo šio sporto istoriją.

Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė moterų varžybų aštuntfinalyje po itin dramatiškos ir pasiaukojančios kovos 2-1 (21:17, 20:22, 21:19) nugalėjo vienas iš turnyro favoričių olandes Katja Stam ir Raisa Schoon.

Šios Nyderlandų paplūdimio tinklininkės buvo antros pagal skirstymą, praėjusių metų Europos pirmenybėse iškovojusios bronzos medalius. Pasaulio reitinge jos rikiuojasi penktos.

Lietuvos sportininkės, prieš tai laimėjusios kitą sunkų mačą pirmajame atkrintamųjų varžybų rate, aštuntfinalį pradėjo labai energingai ir stipriai. Dominavusios aikštėje didžiąją seto dalį, mūsiškės išsiveržė į priekį. Antrajame sete patyrusios olandės jau nebeleido lietuvėms atitrūkti ir viskas sprendėsi pabaigoje. Lemiamus taškus pelniusios olandės išlygino bendrą rezultatą.

Trečiasis setas buvo tikra turnyro puošmena. Pasiaukojantis abiejų komandų žaidimas, kova dėl kiekvieno kamuolio negalėjo palikti abejingų. Pasiekus lemiamą fazę, ir lietuvės, ir olandės turėjo ne vieną galimybę tašku laimėti mačą, bet rezultatas vis tapdavo lygus. Galiausiai M. Paulikienė ir A. Raupelytė pelnė du taškus iš eilės ir iškovojo istorinę pergalę.

Iki šiol Lietuva dar nėra turėjusi komandos Europos aštuntuke.

Ketvirtfinalyje penktadienį ryte M. Paulikienė ir A. Raupelytė žais su penktomis pagal skirstymą šveicarėmis Anouk Verge-Depre ir Joana Mader.

Vyrų turnyre į atkrintamąsias varžybas prasibrovė Europos čempionato debiutantai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas.

Jie F grupės rungtynėse dėl trečiosios vietos bei išlikimo čempionate 2-0 (21:17, 21:17) įveikė austrus Timo Hammarbergą bei Timą Bergerį.

Tarp 24 stipriausių Europos komandų patekę Lietuvos paplūdimio tinklininkai pirmajame atkrintamųjų varžybų rate žais su penktais pagal skirstymą, olimpinės patirties turinčiais italais Alexu Ranghieri ir Adrianu Carambula.

Europos paplūdimio tinklinio čempionate dalyvauja po 32 vyrų ir moterų komandas. Varžybų prizų fondą sudaro 200 tūkst. eurų.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: D. Karalienė ir 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img