2024/05/25 - Šeštadienis
No menu items!

Istorinis Lietuvos paplūdimio tinklininkių žygis Europos čempionate vainikuotas penkta vieta

Privalai perskaityti

Pirmą sezoną kartu žaidžiančios Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė pasiekė geriausią rezultatą Europos paplūdimio tinklinio čempionatuose per visą Lietuvos istoriją.

Vienoje (Austrija) vykstančiose Senojo žemyno pirmenybėse lietuvės užėmė penktąją vietą.

Įspūdingas lietuvių žygis nutrūko penktadienį, kuomet moterų varžybų ketvirtfinalyje mūsiškės po 48 min. trukusios kovos 0-2 (15:21, 26:28) pralaimėjo penktoms pagal skirstymą šveicarėms Anouk Verge-Depre ir Joanai Mader.

A. Verge-Depre yra pastarųjų dvejų olimpinių žaidynių dalyvė ir būtent savo patirtį ji ir išnaudojo šiame susitikime.

Beveik be klaidų pirmajame sete žaidusios šveicarės pirmajame sete kontroliavo eigą ir išsiveržė į priekį. Antrojo seto pradžia lietuvėms atrodė taip pat nieko gero nežadanti – mūsiškės atsiliko 1:6. Visgi kovingumo režimą įjungusios Lietuvos sportininkės nenuleido rankų ir ėmė vytis varžoves. Galiausiai pavyko išlyginti rezultatą ir viskas sprendėsi seto pabaigoje. Visgi šveicarės seto pabaigoje taip ir neleido nei karto lietuvėms išsiveržti į priekį, o pačios iš septinto bandymo išnaudojo „match point‘ą“.

Už penktą vietą Europoje M. Paulikienei ir A. Raupelytei atiteko 600 pasaulio reitingo taškų.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=muhQjVovLsU

Beje, praėjusių metų Europos čempionės latvės Anastasija Samoilova ir Tina Graudina neįveikė aštuntfinalio barjero ir liko devintoje pozicijoje.

Vaikinų turnyre 17-a vieta atiteko Europos čempionato debiutantams Patrikui Stankevičiui ir Audriui Knašui.

Lietuvos paplūdimio tinklininkai pirmajame atkrintamųjų varžybų rate penktadienį 0-2 (15:21, 18:21) nusileido gerokai labiau patyrusiems olimpinių žaidynių dalyviams italams Alexui Ranghieri ir Adrianui Carambulai.

Jeigu pirmajame sete italų pranašumas nesukėlė abejonių, tai antrajame vyko gana lygi kova. Visgi lemiamomis akimirkomis Italijos sportininkai pasinaudojo savo patirtimi bei lietuvių klaidomis ir užbaigė mūsiškių žygį Austrijos sostinėje.

Už 17-ą vietą lietuviams atiteko 360 pasaulio reitingo taškų. Tokia pat pozicija turėjo tenkintis ir estai Kusti Nolvakas ir Martas Tiisaaras. Tuo tarpu giliomis paplūdimio tinklinio tradicijoms garsėjanti Latvija pirmą sykį Europos pirmenybėse neturėjo atstovų tarp vyrų.

Europos paplūdimio tinklinio čempionate dalyvauja po 32 vyrų ir moterų komandas. Varžybų prizų fondą sudaro 200 tūkst. eurų.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LSFL čempiono likimas spręsis paskutinėse rungtynėse

Lietuvos studentų futbolo lygos dešimtajame ture Vilniaus universiteto komanda 0:1 nusileido Klaipėdos universitetui bei čempiono klausimą perkėlė į paskutines...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img