2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

19 medalių iškovoję Lietuvos lengvaatlečiai pradėjo Baltijos čempionato titulo gynybą

Privalai perskaityti

Penktadienį Valmieroje (Latvija) prasidėjo Baltijos šalių komandinis lengvosios atletikos čempionatas. Individualiose rungtyse startavę Lietuvos sportininkai iškovojo 6 aukso, 6 sidabro ir 7 bronzos medalius. Praėjusiais metais komandinėje įskaitoje pirmą vietą užėmę lietuviai po pirmosios dienos dalinasi antrą vietą su latviais (138 taškai), pirmi žengia estai (168 taškai).

Vieną iš aukso medalių iškovojo tik antrą kartą šią vasarą varžybose rutulį stūmusi Ieva Zarankaitė. Geriausią Lietuvos sezono rezultatą (16.01 m) užfiksavusi lengvaatletė labiau koncentruojasi į disko metimo rungtį, kur šiame sezone startavo net 11 kartų, o šeštadienį, Baltijos šalių komandiniame čempionate, bus ir 12-tas kartas.

„Sekėsi gerai, smagios varžybos. Norėjau pagerinti geriausią sezono rezultatą, kuris buvo 14.74 m. Be to, praėjusiais metais rungtyje likau antra, todėl šiemet norėjau atsigriebti. Džiaugiuosi įvykdžiusi tikslus“, – penktadienio pasirodymą komentavo I. Zarankaitė.

Praėjusiais sezonais dažniau rutulio stūmimo rungtyje startavusi Ieva teigė, jog šiemet jėgų paskirstymas buvo kitoks: „Šiais metais labai stengiausi susitelkti į disko metimą. Rutulio stūmimas, kad ir su posūkiu, jis šiek tiek keičiasi, reikia viską daryti greičiau. Labai nenorėjau, kad disko metimo judesys išsimuštų, tai nors ir mėgstu rutulio rungtį, startų daug neturėjau. Manau, kad daugiau pasitreniravus šią rungtį galėčiau rodyti žymiai geresnius rezultatus, bet, kaip jau minėjau, visas dėmesys į diską.“

Į antrą karjeros pasaulio čempionatą vietą užsitikrinusi lengvaatletė šeštadienį diską tikisi numesti toliau nei asmeninis rekordas (62.08 m). „Pagrindinis tikslas yra įvykdyti olimpinį normatyvą (64.50 m). Nebūtinai šiose varžybose, būtų geriausia per pasaulio čempionato kvalifikaciją. Lietuvos čempionate stabilus rezultatas davė daug pasitikėjimo, tai Baltijos čempionate bandysiu dar pataisyti techniką ir toliau ruošiuosi pasaulio čempionatui (rugpjūčio 19–27, Budapeštas)“, – pasakojo geriausia Lietuvos disko metikė.

59.41 m ietį numetusi Liveta Jasiūnaitė užėmė antrą vietą ir iškovojo sidabro medalį. „Prieš pasaulio čempionatą čia buvo paskutinis mano startas, tai džiugu, kad rezultatas geresnis nei Lietuvos čempionate (55.26 m). Kūnas po truputį atsigauna, bet dar trūksta poilsio. Tikiuosi, kad Budapešte būsiu geriausios kondicijos“, – po rungties mintimis dalinosi sportininkė.

L. Jasiūnaitė iki pasaulio čempionato likus dviems savaitėms akcentavo poilsį ir technines detales. Be to, ieties metikės sezonas Budapešte dar nesibaigs, nes rugsėjo 8 d. Briuselyje laukia dar vienas „Deimantinės lygos“ etapas, o rugsėjo 16–17 d. Judžine vyks finalinės „Deimantinės lygos“ varžybos, kuriose ketvirtą vietą įskaitoje užimanti Liveta turėtų startuoti.

Pirmąją Baltijos komandinio čempionato dieną Gediminas Truskauskas iškovojo bronzos medalį 100 m rungtyje (10,61 sek.) ir prisidėjo prie 4×100 m vyrų estafetės (Kristupas SeikauskasRapolas SauliusKostas Skrabulis), kuri užėmė trečią vietą (40,35 sek.). „Stebuklingų rezultatų nesitikėjau, nes esu šiek tiek apsirgęs, tai atsižvelgus į aplinkybes, pasirodyti pavyko visai neblogai. Vėjo nebuvo, temperatūra galėjo būti šiek tiek aukštesnė, bet sąlygos visiems vienodos“, – sakė sprinteris.

Vos antrą kartą šiemet 100 m nuotolyje startavęs Gediminas pasirodymu liko patenkintas: „Su treneriu klaideles jau aptarėme, matėme, kad turėjau problemų starte, bet pati eiga buvo gera. Dėl sveikatos problemų šeštadienį 200 m rungtyje nestartuosiantis lietuvis teigė, jog startų šiemet dar liko: „Bus dar varžybos Belgijoje ir kitose šalyse, nes planas startuoti visą rugpjūtį. Darbo įdėta nemažai, forma dar tikrai nekrenta ir jaučiu, kad galiu bėgti netgi greičiau. Gaila, kad nepavyko patekti į pasaulio čempionatą, bet dar noriu mėgautis bėgimu likusią sezono dalį.“

Penktadienį penktą čempiono titulą iškovojo Simas Bertašius (1500 m – 3 min. 47,08 sek.), 110 m b/b Domas Gailevičius pasidabino aukso medaliu (14,39 sek.), antrą pergalę Baltijos čempionatuose iškovojo Mantas Liekis (šuolis į aukštį – 2.07 m). Pirmas vietas užėmė ir geriausi Lietuvos šuolininkai į tolį – Marius Vadeikis (7.61 m) ir Jogailė Petrokaitė (6.39 m). Šeštadienį Baltijos šalių lengvaatlečiai startuos dar dešimtyje rungčių.

Autorius – Justas Virbickas

LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img