2023/12/01 - Penktadienis
No menu items!

Užsispyrę lietuvaičiai tęsia pasirodymą Europos jaunių badmintono čempionate: „Kovosime už tėvynę“

Privalai perskaityti

Vilniuje tęsiasi Europos jaunių (U17) badmintono čempionatas, kuriame dalyvauja talentingiausi Lietuvos jaunieji sportininkai. Ne visiems buvo sėkmingi susitikimai dėl kelialapių į šešioliktfinalius, tačiau demonstruojamas užsispyrimas ir tvirtas charakteris byloja apie puikią šalies badmintono ateitį.

Trečiadienį „SEB arenoje“ sėkmingai merginų vienetų susitikimus pradėjo Taja Leonovič, kuri įveikė austrę Natalią Galovą (21-13, 21-12) ir prasibrovė šešioliktfinalį.

„Esu labai laiminga, nes tokio aukšto lygio varžybose kiekviena pergalė yra svarbi, – po laimėto susitikimo sakė T. Leonovič. – Prieš susitikimą visada labai jaudinuosi, bet tik išėjus į aikštelę pajuntu trenerių palaikymą ir viskas pasidaro gerai. Taip buvo ir šiandien“.

Paklausta, kuo pranoko savo varžovę, T. Leonovič buvo atvira: „Manau, buvau greitesnė ir kovingesnė“.

Beje, kiek vėliau šešiolikmetė badmintonininkė pripažino, kad nurimti neretai padeda ir muzika, kuri lydi prieš ir po susitikimų aikštelėje. „Muzika man yra tokia pat artima kaip ir badmintonas. Muzika visada padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti“, – pabrėžė sportininkė.

Šešioliktfinalyje T. Leonovič laukia susitikimas su šeštu numeriu čempionate reitinguota olande Flora Wang.

Deja, bet varžovių pranašumą merginų vienetų susitikimuose turėjo pripažinti Jorė Kavaliauskaitė ir Jorūnė Šalnaitė.

J. Kavaliauskaitė 15-21, 14-21 nusileido anglei Siai Pandit, o J. Šalnaitė turėjo pripažinti 3-osios pagal reitingą čempionato žaidėjos Anastasijos Alymovos iš Ukrainos pranašumą (15

-21, 13-21).

Domas Pakšys be didesnio vargo sutvarkė reikalus susitikime su estu Rasmusu Roogsoo (21-10, 21-19) ir pateko į šešioliktfinalį, kuriame susitiks su Arthur Chardainu iš Prancūzijos.

Nojus Tenikaitis tik po atkaklios kovos pralaimėjo susitikimą su ukrainiečiu Danilu Siedovu (21-17, 13-21, 13-21).

„Atrodo laiminėjau antrą geimą, tačiau pakeičiau taktiką, pamačiau, kad nesigauna, praradau visą koncentraciją… O rezultatas jau buvo toks, kad sunku ir pavyti varžovą, – po susitikimo sakė N. Tenikaitis. – Trečiame geime, deja, nepavyko atsitiesti. Labai norėjau laimėti, bet šiandien nepavyko“.

Dominik Tankevič permainingame susitikime nusileido Roeliui Pipeleerseui iš Belgijos (20-22, 21-17, 10-21).

T. Leonovič ir Goda Vancevičiūtė laimėjo merginų dvejetų susitikimą su norvegėmis Vilma Aasheim Engen ir Linnea Holmedal (21-14, 21-11). Šešioliktfinalyje lietuvės susitiks su Madara Gaure ir Elza Zitane iš Latvijos.

Pergalę šventė ir keturiolikmečių J. Kavaliauskaitės ir J. Šalnaitės tandemas, daug emocijų pareikalavusiame susitikime įveikusios portugales Ericą Glorią ir Leonorą Ribeiro (14-21, 24-22, 21-11).

„Pirmajame geime nebuvome itin susikaupusios, darėme daug klaidų, – po pergalės sakė J. Šalnaitė. – Vėliau susikaupėme, pakalbėjome, kad turime būti užsispyrusios. Mums pavyko. Trečiame geime pradėjome agresyviau atakuoti, užsivedėme ir laimėjome“.

J. Kavaliauskaitė patvirtino – sunkūs buvo pirmieji du geimai.

„Labai džiaugiuosi, kad laimėjome. Streso tikrai buvo nemažai, tačiau trečiame geime mus išgelbėjo susikaupimas ir užsispyrimas. Laimėjome“, – sakė jaunoji badmintonininkė.

Šešioliktfinalyje merginos susitiks su prancūzėmis Adele Fillonneau ir Eulalie Serre.

„Kovosime“, – tarė J. Kavaliauskaitė.

„Už tėvynę“, – tuoj pridūrė J. Šalnaitė.

Vaikinų dvejetų susitikimuose Rokas Lesinskas ir N. Tenikaitis turėjo pripažinti slovėnų Makso Iano Mattiaso ir Nikitos Peshekhonovo pranašumą (21-19, 16-21, 21-18), o Jurgis Jatulis ir Kipras Sakalauskas įveikė Maticą Cerarą ir Tevžą Orniką (21-19, 21-16). Kitame etape vaikinai susitiks su Airijos badmintonininkais.

EUROPOS JAUNIŲ (U17) BADMINTONO ČEMPIONATAS

Asmeninio Europos (U17) čempionato grafikas:

2023.08.10

Domas Pakšys/Jorė Kavaliauskaitė (LTU) – Erik Blomberg/Matilda Stahle (SWE) – 9:00

Jens Andersson/Nicole Tang (DEN) – Rokas Lesinskas/Goda Vancevičiūtė (LTU) – 10:00

Flora Wang (NED) – Taja Leonovič (LTU) – 10:35

Arthur Chardain (FRA) – Domas Pakšys (LTU) – 12:30

Madara Gaure/Elza Zitane (LAT) – Taja Leonovič/Goda Vancevičiūtė (LTU) – 13:30

Adele Fillonneau/Eulalie Serre (FRA) – Jorė Kavaliauskaitė/Jorūnė Šalnaitė (LTU) – 14:05

Fionn Dowling/Senan O’Rourke (IRL) – Jurgis Jatulis/Kipras Sakalauskas (LTU)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img