2024/07/20 - Šeštadienis
No menu items!

Pasaulio jūrinio buriavimo čempionate „Arabela-Auga“ komanda iškovojo Lietuvai bronzą 

Privalai perskaityti

Šeštadienį vakare finišavusiame Pasaulio jūrinio buriavimo čempionate kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujamai „Arabela-Auga“ komandai pavyko pasiekti istorinę pergalę – pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo iškovotas pasaulio jūrinio buriavimo čempionato bronzos medalis.

Pastaruosius porą metų „Arabela-Auga“ Pasaulio ir Europos čempionatuose finišuodavo šeštojoje pozicijoje, tad šiemet kėlė sau tikslą šią kartelę peržengti. Vis dėlto, kad pavyks iškovoti medalį nebuvo aišku iki paskutinių finalinės dienos kovos minučių.

„Po pirmų finalinės dienos lenktynių mes jau turėjome rezultatus, kad iš penktos vietos pakilome į ketvirtąją. Supratome, kad yra galimybė iškovoti trečiąją vietą, tačiau tam ne tik mes turėjome suplaukti gerai, bet ir pagrindiniai konkurentai – blogai. Tad iš dalies – mums pasisekė. Tos jachtos, su kuriomis konkuravome, yra sunkesnės ir prie silpno vėjo mes galime plaukti greičiau. Tas leido mums įgyti pakankamą pranašumą, kad bent tašku aplenktume konkurentus ir iškoptume į trečią vietą“, – po finišo dalinosi R. Šiugždinis.

Pasak jo, stabilų ir sėkmingą pasirodymą šiemet lėmė ir smarkiai patobulėjęs komandos darbas, gebėjimas vienas kitą suprasti iš pusės žodžio ir manevrus atlikti sklandžiai bei greitai.

R. Šiugždinis sveikino ir šių metų Pasaulio čempionus – Estijos „Sugar 3“ komandą, lenktyniaujančią tokiu pačiu laivu kaip ir „Arabela-Auga“.

„Per stiprų vėją mes su jais tikrai galėjome kovoti kaip lygūs su lygiais. Tačiau silpno vėjo sąlygomis kažkas tikrai buvo kitaip. Atrodo, laivai vienodi, tačiau šiandien „Sugar 3“ parodė, kad bent kol kas jiems tikrai niekas negali prilygti. Galbūt mūsų startai būdavo geresni, bet atsistoję į kursą distancijoje jie tikrai plaukė greičiau“, – konkurentų pranašumą pripažino R. Šiugždinis.

Šių metų Pasaulio jūrinio buriavimo čempionate puikiai pasirodė ir kitos Lietuvos komandos. Stabiliai dešimtuke visą čempionatą besilaikiusi Karolio Janulionio vadovaujama „Keturių vėjų“ komanda galutinėje įskaitoje užėmė 7 vietą.

„Arabela-Auga“ bei „Keturi vėjai“ puikiai pasirodė ir vadinamojoje „Corinthian“ įskaitoje, kur varžosi komandos, savo sudėtyje neturinčios samdomų buriavimo profesionalų. „Arabela-Auga“ šioje įskaitoje iškovojo pirmąją, „Keturi vėjai“ – trečiąją vietas.

Paskutinės dienos lenktynėse 5 vietą užėmusi Algirdo Žižio vedama „TeKyla“ įgula galutinėje įskaitoje pateko į geriausių dvidešimtuką.

Didžioji dalis čempionate startavusių įgulų, nepaisant tikrai sudėtingų čempionato sąlygų – audringų, štorminių vėjų – sugebėjo patekti į auksinį laivyną (stipresniąją visų startuojančių dalyvių pusę). Galutinėje įskaitoje tarp beveik 70 dalyvių Tauro Rymonio „Dia“ užėmė 27, Sauliaus Pajarsko „Rhino“ – 29, Tomo Barakausko „Idefix“ – 35, Jurgio Janulionio „Tegu“ – 37, Aido Narbuto „Tango II“ – 39 vietas.

C grupėje čempionais tapo Estijos „Sugar 3“ komanda, vicečempionais – taip pat Estijai atstovaujanti „Matilda 4“.

Pasaulio jūrinio buriavimo čempionatas vyko rugpjūčio 7-13 dienomis, Kylyje. 

spot_img
spot_img
Naujausios

Liepos 27 – Rugpjūčio 1Paris La Défense Arena50 m baseinasAtrankosPusfinaliai / finalai12:0021:30 A – Atranka / P – Pusfinalis / ...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img