2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Keturioliktą vietą pasaulio čempionate užėmusi I. Zarankaitė: kitais metais tikiuosi didelio šuolio

Privalai perskaityti

Sekmadienį Budapešte (Vengrija) vyksta antra pasaulio čempionato diena, kurią pradėjo moterų disko metimo kvalifikacija. A grupėje pasirodžiusi Ieva Zarankaitė diską geriausių bandymu numetė 59.98 m ir bendroje įskaitoje liko keturiolikta. Į finalą iš 37 dalyvių pakliuvo 12 diskininkių, o paskutinės patekusios italės Daisy Osakue rezultatas buvo 61.31 m.

„Labai džiaugiuosi pasirodymu, metimai vėl buvo stabilūs aplink 60 metrų žymą (59.98 – 59.92 – X). Žinoma, norisi, kad diskas skristų toliau nei 60 m, bet galiu pasidžiaugti stabilumu. Gaila dėl nepavykusio trečio metimo, nes sulaukus plojimų jaučiausi užsivedusi, tačiau metimą padariau techniškai per greitai ir jis nesigavo“, – savo rezultatą vertino I. Zarankaitė.

Antrasis pasaulio čempionatas karjeroje lengvaatletei buvo sėkmingas, kadangi pavyko patekti ne tik į geriausiųjų šešioliktuką, bet ir stipriai pagerinti pirmo čempionato rezultatą. 2022 metais Oregone (JAV) vykusiame pasaulio čempionate debiutavusi Ieva tada užėmė 25 vietą, o diskas skriejo 57.57 m.

„Karštis tikrai neišmušė iš vėžių. Truputį bijojau ankstyvo starto, bet jau kurį laiką jam ruošiausi, nes panašiu metu treniruodavaus. Džiaugiuosi, kad startavau ankstesnėje grupėje, nes temperatūra sektoriuje žaibiškai kyla. Pats sektorius buvo gana greitas, aš mėgstu juos lėtesnius, bet ta iš pirmo čempionato atsinešta patirtis padėjo, nes jaučiausi ramesnė“, – sąlygas komentavo sportininkė.

Šeštadienį vakare vykusios vyrų disko metimo kvalifikacijos rezultatai I. Zarankaitę nustebino, kadangi nei vienam sportininkui nepavyko įveikti 66.50 m kvalifikacinio normatyvo. Moterų grupėje normatyvas siekė 64.00 m, o jį įvykdė net 5 sportininkės.

„Buvo šokas, kad nei vienas neįvykdė normatyvo, nes 5–6 vyrai meta virš 70 m. Visą sezoną dalyvauju varžybose su tomis pačiomis merginomis ir galiu pasakyti, kad konkurencijos lygis kiekvienais metais kyla, todėl dirbu ties technika ir stiprėju. Po tokių stabilių sezonų dažniausiai ateina didelis šuolis, tai kitais, olimpiniais metais, tikiuosi to šuolio. Jaučiuosi vis stabiliau ir tvirčiau, labiau pasitikinti savimi“, – vylėsi geriausia Lietuvos disko metikė. Moterų disko metimo olimpinis normatyvas yra 64.50 m.

Primename, kad pirmadienį 21:30 val. vyks vyrų disko metimo finalas, kuriame dalyvaus Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius. Oregone pastarieji atitinkamai iškovojo sidabro ir bronzos medalius. Finalą tiesiogiai transliuos LRT televizija ir portalas lrt.lt

Justas Virbickas LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img