2023/11/29 - Trečiadienis
No menu items!

Pasaulio čempionato bronzos medaliu pasipuošęs M. Alekna: tokių varžybų regėjęs nesu

Privalai perskaityti

Pirmadienį vakare tik prieš pasaulio čempionatą atidarytame ir 35 tūkstančius aistruolių talpinančiame Budapešto (Vengrija) stadione įvyko vyrų diskų metimo finalas. Jo metu termometro stulpelis viršijo 30 laipsnių ribą, o lietuviai ne tik prie televizorių ekranų, bet ir stadione gausiai palaikė Mykolą Alekną ir Andrių Gudžių.

Manto Jusio ir Mohamado Saataros treniruojamas 20-metis Mykolas dalyvavo jau antrame pasaulio čempionate ir iškovojo dar vieną medalį. Pernai Oregone (JAV) vicečempionu tapęs diskininkas dabar pasidabino bronzos medaliu, kai geriausiu bandymu diską numetė 68.85 m. 66.16 m įrankį nusviedęs Andrius užėmė šeštą vietą.

„Fantastika iš tikrųjų. Tokių varžybų nesu regėjęs savo gyvenime. Įspūdingas finalas, esu patenkintas iškovota trečia vieta, nes ji parodo mano stabilumą. Pernai buvo antra vieta, bet gal kažkam atrodė, kad tai tebuvo vienas iššovimas. Dabar įrodžiau sau ir kitiems, kad aš esu tarp tų geriausių metikų ir čia planuoju likti ilgam“, – po finalo kalbėjo kol kas vienintelį medalį Lietuvai šiame pasaulio čempionate iškovojęs lengvaatletis.

Finale pirmą vietą užėmė švedas Danielis Stahlis, kuris ne tik antrą kartą karjeroje tapo čempionu, bet ir pagerino pasaulio čempionato rekordą, kai paskutiniu bandymu diską numetė 71.46 m. Čempiono titulą gynęs slovėnas Kristjanas Čehas šįkart laimėjo sidabro medalį, o jo diskas skrido 70.02 m. Tai buvo pirmas kartas istorijoje, kai pasaulio čempionato finale net 2 disko metikai permetė 70 metrų ribą. Tiesa, M. Aleknos metimų serija taip pat buvo užtikrintai stabili – 65.23-67.08-64.37-68.85-68.07-68.07 m.

„Buvo įmanoma pasipriešinti, neišpildžiau metimų iki galo. Per metus padirbsime ir tikiuosi, kad po metų tie metimai bus dar stabilesni ir tolimesni. Varžovų tokie aukšti rezultatai nustebino, jau galvojau, kad viskas bus baigta po penkių bandymų. Aišku, paskutiniu metimu tikėjausi pats užmesti, bet netikėjau, kad Danielis ir Kristjanas pagerins rezultatus. Įspūdinga“, – varžybų eigą komentavo Mykolas.

Pasak sportininko, po šeštadienį vykusios atrankos daug pakeitimų nebuvo: „Atrankinėse numečiau 66.04 m, tai daug nieko netobulinome. Tada stengiausi neeikvoti daug energijos, nes žinojau, kad į finalą pateksiu. Finale mečiau stipriau, parodžiau geresnius rezultatus. Apskritai, šiame čempionate jaučiausi ramiau ir labiau patyręs. Žinojau, kaip mesti, kaip tvarkytis su emocijomis ir jauduliu.“

Jaunajam diskininkui tik ketvirtuoju bandymu pavyko pakilti į trečią vietą, kadangi vienu metu jį buvo aplenkęs australas Matthew Denny. Pastarasis diską geriausiu bandymu numetė 68.24 m ir pagerino nacionalinį rekordą bei užėmė ketvirtą vietą.

„Matthew davė gerą sukrėtimą, nes tas metimas buvo įspūdingas. Galvojau ketvirtas tikrai neliksiu, tai iš charakterio išspaudžiau tą 68.85 m metimą ir varžovą permečiau. Jam nepasisekė, nes jis ir Tokijo olimpinėse žaidynėse liko ketvirtas“.

Sezoną baigusio M. Aleknos antradienį laukia apdovanojimų ceremonija, o jau kitąmet – pirmosios karjeros olimpinės žaidynės, į kurias kelialapis iškovotas dar liepos mėnesį įvykdžius normatyvą: „Tikrai jautiesi daug saugiau, kai žinai, kad garantuotai ten būsi. Smagu, kad pavyko įvykdyti tą normatyvą (67.20 m) iš anksto.“

Primename, kad šį sezoną lietuvis tapo Europos U23 čempionu, Lietuvos čempionu, o NCAA čempionate iškovojo trečią vietą.

Antradienį Budapešte lietuviai nestartuos, o trečiadienį čempionatą pradės net 6 mūsų šalies atstovai, kurie sieks prasibrauti į pusfinalius ar finalus.

Justas Virbickas LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šuolių į vandenį taurėje – šeimyninis duetas ir vilniečių pergalė

Savaitgalį Lazdynų baseine vyko Lietuvos šuolių į vandenį taurės varžybos, kuriose dalyvavo Vilniaus ir Kauno miestų sportininkai. Kaip šuolininkams sekėsi...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img