2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Trišuolininkės D. Kilty ir A. Grikšaitė pasaulio čempionatą baigė atrankoje

Privalai perskaityti

Trečiadienį, penktąją Budapešte (Vengrija) vykstančio pasaulio čempionato dieną, trišuolio kvalifikacijoje startavo dvi lietuvės – Lietuvos čempionė Aina Grikšaitė ir vicečempionė Dovilė Kilty. Skirtingose grupėse dalyvavusios sportininkės prie savo geriausių sezono rezultatų nepriartėjo ir į finalą nepateko. Aukštesnę vietą užėmė jau ketvirtame pasaulio čempionate startavusi D. Kilty, kuri atrankoje liko dvidešimta (13.87 m). Čempionate debiutavusi A. Grikšaitė užėmė 33 vietą (13.36 m).

„Prisvilęs blynas. Įtampos tikrai nejaučiau, ją jaučiau pirmam savo čempionate 2015 metais, bet ne dabar. Atvykau čia geriausios formos, todėl dabar negaliu atsakyti, kodėl taip įvyko. Rezultatas tikrai netenkina, nes tikrai galiu šokti daugiau. Labai gaila“, – po rungties kalbėjo Dovilė, kuri pirmuoju bandymu nušoko 13.76 m, antruoju rezultatą pagerino iki 13.87 m, o trečiasis šuolis buvo žengtas ir neįskaitytas.

Kovo mėnesį Europos uždarų patalpų čempionate rekordinę šeštą vietą iškovojusi D. Kilty sezono dar nebaigia, kadangi jos laukia dar dvi iš anksčiau suplanuotos varžybos: „Tikiuosi išeis geriau pasirodyti, aišku, koks skirtumas, čia reikėjo geriausiai pasirodyti.“

Prieš mėnesį trisdešimtą jubiliejų atšventusi lengvaatletė dar nėra startavusi olimpinėse žaidynėse, tačiau šią tendenciją bandys pakeisti jau kitąmet. „Ketvirtas pasaulio čempionatas, o olimpinės gali būti tik pirmos. Juokingai skamba. Manau, kiekvieno sportininko tikslas yra patekti į olimpines žaidynes. Per daug dabar apie tai negalvojau, kaupiausi šitam startui“, – sakė trišuolininkė, kuri nuo liepos pirmos dienos, kai atsidarė olimpinė atranka į Paryžių, jau turi surinkusi penkis startus.

Prieš metus Europos čempionate Miunchene (Vokietija) debiutavusi A. Grikšaitė tada užėmė 15 vietą, o dabar pastaroji turėjo galimybę išsibandyti jėgas su geriausiomis pasaulio trišuolininkėmis. Prieš mažiau nei mėnesį naują asmeninį rekordą stadione užfiksavusi Aina (14.05 m) šįkart nušoko ženkliai mažiau (X-13.31-13.36).

„Debiutas smagus. Faina būti pasaulinio lygio varžybose ir kovoti su geriausiomis lengvaatletėmis. Rezultatas nepatinka tikrai. Žinojau, kad galėjau daugiau, bet ne šiandien. Šiandien padariau, ką galėjau, o gavosi, kaip gavosi. Manau, kad trūko varžybų prieš čempionatą, nes nuo paskutinių praėjo 3 savaitės. Gal ir treniruotės per stiprios buvo“, – patirtimi džiaugėsi ir rezultato priežasčių ieškojo sportininkė.

Pasak jos, tokiose varžybose yra ypatingai svarbu atsipalaiduoti: „Manau, kad kai atsipalaiduoji, būna geriau, o kai nori ir galvoji daug, dažniausiai nesiseka. Taip šiandien ir įvyko.“ Šį sezoną A. Grikšaitė dar yra suplanavusi startą Lenkijoje, kur toliau rinks reitingo taškus ir bandys patekti į pirmą karjeros olimpiadą.

Justas Virbickas LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: D. Karalienė ir 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img