2024/05/25 - Šeštadienis
No menu items!

Budapešto karščio nepalaužta A. Kavaliauskaitė sėkmingai debiutavo pasaulio čempionate

Privalai perskaityti

Ankstyvą ketvirtadienio rytą (7 val. vietos laiku), vienoje didžiausių Budapešto aikščių – Heroes Square, pasaulio čempionate buvo duotas dar vienos sportinio ėjimo rungties startas (35 km). Šeštadienį ir sekmadienį trasą išbandė 20 km sportinio ėjimo atstovai, tarp kurių buvo ir Marius Žiūkas, kuris, deja, finišo nepasiekė.

Dabar iš jų estafetę perėmė beveik dvigubai ilgesnės distancijos sportininkai. Kadangi vyrų ir moterų startas buvo duotas tuo pačiu metu, beveik 100 ėjikų, mažiausiai dviems su puse valandos, pasileido į svilinančias Budapešto gatves. Tarp dalyvių buvo ir 23 metų lietuvė Austėja Kavaliauskaitė, kuri distanciją įveikė per 3 val. 8 min. 11 sek. ir užėmė 33 vietą.

Su beveik penkiasdešimt pajėgiausių pasaulio ėjikių besivaržiusi Austėja bene visą distanciją stabiliai laikėsi aplink 30 vietą. „Visų pirmą, džiaugiuosi, kad man pavyko patekti į pasaulio čempionatą. Šio sezono toks tikslas ir buvo. Aišku, gal rezultatas ir galėjo būti geresnis, bent jau taip planavome, bet oro sąlygos buvo sudėtingos ištvermės sportininkams. Gerai, kad distanciją baigiau, nes paskutiniame kilometre teko stoti dėl prasidėjusio pykinimo“, – po finišo kalbėjo ėjikė, kurios asmeninis rekordas yra 2 val. 58 min. 25 sek. Beje, distancijos nebaigė per dešimt ėjikių.

Paskutinius metus 20 km nuotolį akcentavusi A. Kavaliauskaitė šiemet padidino distanciją. Pasak jos, toks sprendimas priimtas dėl galimybės patekti į pasaulio čempionatą: „Ruošiantis šiam čempionatui nusprendėme pabandyti patekti į 35 km distanciją, nes čia atranka šiek tiek lengvesnė nei 20 km. Reikia tik dviejų startų sezone, kad patektum į reitingo sistemą. Taip ir dariau, o po jų pavyko patekti ir čia startavau jau trečią kartą.“

Tokiose varžybose debiutavusi Austėja pasidžiaugė galimybe dalintis viena trasa su geriausiomis: „Atmosfera yra fantastiška. Man, kaip jaunai sportininkei, malonu dalyvauti tarp stipriausių pasaulio ėjikių ir kartu su jomis eiti trasoje. Svarbu buvo nepradėti per greitai, nes laukia daug kilometrų priekyje. Taip pat puikiai žinojome, kad oro sąlygos bus karštos, todėl reikia apgalvoti visų varžybų strategiją.“ Šios rungties pasaulio čempione tapo čempionato rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (2 val. 38 min. 40 sek.), kuri dar sekmadienį triumfavo ir 20 km nuotolyje.

Šį sezoną A. Kavaliauskaitė spėjo startuoti ne tik 35 km rungtyje, nes birželio 9 d. Alytuje tapo 20 km šalies vicečempione, o dabar dar planuoja startą Lietuvos 10 km čempionate, kuris rugsėjo 16 d. vyks Druskininkuose. „Manau, kad poto bus poilsis, nes sezonas buvo ilgas ir jau poilsio norėtųsi“.

Kitais metais vyks Paryžiaus olimpinės žaidynės, o 35 km rungtis nėra olimpinė, todėl Austėja bandys į varžybas prasibrauti kitu būdu. „Ten bus tik 20 km distancija ir estafetė vyras+moteris. Bandysime patekti į 20 km distanciją, tikimės, kad viskas bus gerai ir susiklostys sąlygos ten nuvykti“.

Penktadienį pasaulio čempionato kvalifikacijose dalyvaus Airinė Palšytė (šuolis į aukštį) bei Edis Matusevičius (ieties metimas), o šeštadienį maratone startuos Loreta Kančytė.

Justas Virbickas LLAF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

LSFL čempiono likimas spręsis paskutinėse rungtynėse

Lietuvos studentų futbolo lygos dešimtajame ture Vilniaus universiteto komanda 0:1 nusileido Klaipėdos universitetui bei čempiono klausimą perkėlė į paskutines...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img