2024/06/18 - Antradienis
No menu items!

Ištraukti pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato burtai – lietuvės pateko į itin stiprią grupę

Privalai perskaityti

Trečiadienį Meksikoje buvo ištraukti pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato burtai. Tlaskalos valstijoje spalio 6-15 dienomis vyksiančiose planetos pirmenybėse bus galima išvysti ir Lietuvos čempiones Moniką Paulikienę ir Ainę Raupelytę.

Antroji Lietuvos istorijoje pora pasaulio pirmenybėse sieks iškovoti istorines pergales, nes 2013 metais pasaulio čempionate M. Paulikiene su Ieva Dumbauskaite liko be laimėjimų.

Tiesa, tą padaryti M. Paulikienei ir A. Raupelytei nebus lengva, nes burtai joms lėmė itin pajėgias priešininkes.

Lietuvos paplūdimio tinklininkės žais B grupėje kartu su trečiąją vietą pasaulio reitinge užimančiomis amerikietėmis Kristen Nuss ir Taryn Kloth, 15-oje pozicijoje esančiomis brazilėmis Andressa Cavalcanti ir Vitoria Rodriguez bei 30-ąją vietą užimančiomis japonėmis Akiko Hasegawa ir Yurika Sakaguchi.

Mūsiškės pasaulio reitinge yra 33-ios.

Įdomu tai, kad pasaulio čempionate komandos buvo suskirstytos pagal atrankos taškus, o pagal jį amerikietės yra skirstytos antru numeriu, brazilės – 23-iu, lietuvės – 25-u, o japonės – vos 47-u.

„Gavome labai stiprią grupę, ko gero, vieną stipriausių visame čempionate. Iš ketvirto krepšelio galėjome gauti žymiai silpnesnę komandą. Kitose grupėse taip pat matome silpnesnių porų nei pas mus. Bet yra kaip yra. Visi nori gauti silpnesnes komandas, bet tai yra burtai ir nieko nepadarysi. Reikia viską įvertinti teigiamai ir džiaugtis tokia situacija, kokia yra“, – kalbėjo M. Paulikienė.

Grupės favoritės lietuvėms jau yra pažįstamos. Su K. Nuss ir T. Kloth mūsiškės yra žaidusios kovo mėnesį „Beach Pro Tour Challenger“ turnyre Meksikoje ir aštuntfinalyje joms pralaimėjo po trijų setų kovos 1-2 (19:21, 22:20, 9:15).

Spalio 7 dieną pirmąsias grupės rungtynes lietuvės žais su brazilėmis A. Cavalcanti ir V. Rodriguez. Balandžio mėnesį „Challenger“ turnyre Brazilijoje lietuvė net dusyk žaidė su šia pora. Grupėje brazilės laimėjo 2-1 (21:19, 19:21, 15:11), o kovoje dėl trečiosios vietos taip pat 2-1 (19:21, 21:12, 15:9) pajėgesnės buvo Brazilijos paplūdimio tinklininkės.

„Abi šios komandos yra pažįstamos. Žinoma, tai yra elito komandos ir jų lygis yra labai aukštas. Japonės taip pat dalyvauja stipriuose turnyruose ir yra labai pajėgios. Mūsų grupė išties labai stipri, – šypsojosi M. Paulikienė. – Visgi mūsų nuotaikos tikrai geros. Viskas priklauso nuo to, kaip pasiruošusios mes vyksime ten. Žaidžiant su tokiomis komandomis, reikia būti pasiruošusioms psichologiškai, o tai šiai dienai yra sunkiausia dalis mums. Bet kokiu atveju žinau, kad į Meksiką važiuosime aukštai iškeltomis galvomis ir stengsimės kovoti su kiekviena komanda.“

Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionate varžysis po 48 vyrų ir moterų komandas. Iš viso bus sužaista 216 rungtynių.

Pirmajame etape komandos yra suskirstos į 12 grupių po keturias komandas. Grupėje visos poros sužais tarpusavyje. Į atkrintamąsias varžybas tiesiogiai pateks po dvi stipriausias grupių komandas ir keturios geriausios trečiąsias pozicijas užimsiančios ekipos. Likusios aštuonios trečiąsias vietas užimsiančios komandos papildomame etape kovos dėl likusių keturių vietų šešioliktfinalyje.

Pasaulio čempionų titulą gins norvegai Andersas Molis ir Christianas Sorumas bei brazilės Eduarda „Duda“ Lisboa ir Ana Ramos.

2023 metų pasaulio čempionai savo šalims iškovos kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Įtempta kova Lietuvos ralio čempionato II etape

Lietuvos ralio čempionato II etapo varžybos Kelmės apylinkėse buvo kupinos įspūdžių. „Rally Žemaitija“ trasose nuo pradžios iki pabaigos vyko...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img