2023/12/05 - Antradienis
No menu items!

Lietuvos atstovai ekstremaliame Slovėnijos bėgime RED BULL 400 užėmė ketvirtąją vietą

Privalai perskaityti

Liepos pabaigoje Kuršių Nerijoje praūžė adrenalino kupina estafetė RED BULL 211, kurioje dviejų irkluotojų, bėgiko ir dviratininko komandos įveikė daugiau nei 40 kilometrų trasų. Ir šios estafetės laimėtojai REAL BEAN išvažiavo tėvynės atstovauti į taip pat skaičiais puoštą, tačiau visai kitokį renginį Slovėnijoje. Kartu su jais išvažiavo ir RED BULL 211 bėgimo rungties laimėtojas Gediminas Simutis.

Jeigu 211 simbolizuoja dalyvių skaičių ir pasiskirstymą komandoje, tai slovėnų 400 reikšmė yra kur kas paprastesnė. Tai paprasčiausiai reiškia trasos ilgį. Aišku, pavadinime nepaminėtas 202 metrų pakilimas – niekas nenori gąsdinti būsimų dalyvių. Dalyvių, kurie renginio metu bėgo į itin stačią įkalnę – konstrukciją, nuo kurios žiemą vyksta slidininkų šuoliai į tolį. O kaip grėsmingai jos atrodo bandantiems kilti į viršų – pasakoti turbūt nereikia.

Iki kelionės likus vos kelioms dienoms, vienas iš REAL BEAN komandos narių susižeidė koją, tad atskirai dalyvauti važiavęs Gediminas Simutis prisijungė prie komandos. Nepaisant patirties kalnuose trūkumo, ir nepaisant to, kad praktikavosi maratone, o pateko į sprintą, lietuviai pasirodė kaip reikiant. „Sunku suvokti, kaip skirtingų sporto šakų atstovai – dviratininkas, irkluotojas, triatlonininkas bei OCR sporto atletas – iš lygumų krašto sugebėjo nukalt ketvirtą vietą tarp sportininkų, kurie gyvena, treniruojasi kalnuose“, – komandos pasirodymu džiaugėsi jos narys Gediminas Simutis.

Pirmąją vietą vyrų estafetėse užėmė savo ambicingą vardą pateisinusi komanda TEAM NEVERSECOND, kalną įveikusi per 3 minutes ir aštuoniolika sekundžių. O ją sekęs ketvertukas atsiliko neblogai, tačiau antrą vietą nuo trečios ir trečią nuo ketvirtos skyrė vos po vieną sekundę. UPOKOJENCI finišą pasiekė per 3 minutes 49 sekundes, AZEDIN – per 3 ir 50, o lietuvių REAL BEAN – per 3 ir 51.

„Ketvirta vieta yra blogai – pirmi už podiumo. Tačiau atvykdamas čia aš apskritai nesitikėjau, kad būsime tokie konkurencingi kitoms stiprioms komandoms. Tik po pusfinalio supratau, kad galime kovoti dėl aukščiausių vietų! Dabar turiu daug sportinio pykčio, kuris motyvuoja ruoštis ir sugrįžti kitąmet“, – sekundės skirtumą komentavo kitas komandos narys, Titas Pumputis.

Nors kalnas vienas, sportininkai galėjo rungtis net penkiose kategorijose – moterų solo, vyrų solo ir komandinėse estafetėse (vyrai, profesionalai ir mišrios komandos). Greičiausiu vyru tapo Christof Hochenwarter, kuris viena sekunde įveikė antroje vietoje likusio Luka Kovačič 2021 metų rekordą. Christof rezultatas – 4 minutės ir 52 sekundės.

Greičiausia moteris – Tea Faber su 6 minutėmis ir 52 sekundėmis. Greičiausia profesionalų komanda – PGD ŠTATENBERK su 3 minutėmis ir 33 sekundėmis. Greičiausia mišri komanda – LEPOTICA IN ZVERI, kurios rezultatas buvo viena sekunde geresnis nei profesionalų. Gediminas Simutis, beje, tapo vieninteliu visų varžybų dalyvių bėgusiu ir solo, ir su komanda. Iš viso į kalną Gediminas kilo net ketvertą kartų.

„Įspūdžiai super, dar dabar prieš akis stovi siena, prieš kurią reikia bėgti. Bet patirtis pati geriausia. Kalnai ir vaizdai atperka tą ketvirtą vietą, o ir komanda tokia su kuria keliautum ir keliautum, ir dalyvautum. Pirmas kartas kelionėje, bet viskas kaip iš pypkės“, – patirtį apibendrino Domas Manikas. Be Domo, Gedinimo ir Tito, kartu su komanda bėgo ir tylusis Tomas Chainauskas.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Filipinuose – istoriniai paplūdimio tinklininkų P. Stankevičiaus ir A. Knašo medaliai

Paskutiniame sezono turnyre – geriausias karjeros rezultatas. Taip Filipinuose besibaigiančiame „Beach Pro Tour Challenge“ serijos turnyre finišavo lietuviai Patrikas...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img