2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Vilniaus festivalis startavo su minia dalyvių ir paskutiniu Lietuvos gatvės gimnastikos čempiono šokiu

Privalai perskaityti

Penktadienį pačioje Lietuvos sostinės širdyje – Lukiškių aikštėje – atidarytas tradicinis, jau 12-asis, Vilniaus sporto festivalis. Kartu su „Sostinės dienomis“ vykstanti sporto šventė jau pirmąjį vakarą pritraukė minias smalsuolių, kurie išbandė įvairiausias sporto šakas, aktyviai pajudėjo zumba ritmu ar tiesiog mėgavosi įspūdingais geriausių Lietuvos gatvės gimnastų pasirodymais.

Festivalio atidarymo ceremonijoje sveikinimo kalbas sakė „Active Vilnius“ direktorius Gintas Teslia ir Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė, o vakaro programą pradėjo įspūdingą pasirodymą surengęs ansamblis „Neris“

Vėliau tiek Lukiškių aikštę, tiek Baltojo tilto sporto aikštyną užplūdo sporto pasiilgę žmonės. Įdomu tai, kad įvairiausias sporto šakas noriai bandė ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Nuo puikiai žinomų sporto šakų – krepšinio, futbolo, stalo teniso, badmintono, tinklinio, rankinio, ledo ritulio ar grindų riedulio – iki savo vietą dar tik atrandančių piklbolo, lakroso ar kukurūzinio – visos jos pritraukė daugybę žmonių, sportavusių iki pat sutemų. Netrūko ir kitų įvairių pramogų, atrakcijų, žaidimų vaikams, simuliatorių, galimybių pabendrauti su sportininkais ar Vilniaus „Ryto“ talismanu.

Vis didesnis dėmesys Lietuvoje skiriamas neįgaliųjų sportui. Neįgaliųjų sporto klubo „Paradoksas“ vadovas, tituluotas Lietuvos paraatletas Danas Sodaitis teigė, jog jo siekis yra padrąsinti neįgalius žmones ir įtraukti juos į visuomenę.

„Svarbi medalio pusė – sveiki žmonės gali pamatyti, kokie yra stiprūs neįgalūs sportininkai ir kad jie visiškai lygūs su visais, – kalbėjo D. Sodaitis. – Vilniaus sporto festivalis leidžia mums parodyti galimybes neįgaliesiems, kurios galbūt nėra įprastai matomos. Kitas dalykas – galime visus žmones sudominti neįgaliųjų sportu, parodyti jiems mūsų bendruomenės dalį, taip didinant žinomumą. Kiekvienam sportininkui stiprus palaikymas suteikia didesnį norą siekti savo tikslus.“

Pirmąją Vilniaus sporto festivalio dieną papuošė Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas. Geriausi Lietuvos gimnastai demonstravo savo galimybių ribas ir žavėjo publiką. Tuo tarpu teisėjai turėjo nemažai vargo, nes čempionate varžėsi nemažai panašaus pajėgumo sportininkų.

Galiausiai visi balais buvo suskaičiuoti ir paskelbti nugalėtojai. Lietuvos gatvės gimnastikos čempionu pirmą sykį tapo plungiškis Gražvydas Daukintis. Po varžybų jis prisipažino, kad šis titulas jam yra pirmas ir paskutinis.

„Džiaugiuosi pergale. Varžybų kombinacijoms ruošiausi visą vasarą. Buvo šiek tiek nesklandumų, bet iš esmės pavyko įgyvendinti viską, ką suplanavau, – teigė Lietuvos čempionas. – Buvau padaręs pertrauką ir šiemet grįžau į gatvės gimnastiką, nes norėjau paskutinį kartą sudalyvauti varžybose. Karjeros tęsti neplanuoju, nes darbas ir mokslai atima daug laiko.“

Sidabro medalis atiteko Tomui Čukui, bronzos – Vaidui Šimkui. Prizas už geriausią kombinaciją įteiktas Edui Kudirkai.

Sporto šventė Vilniuje tęsis dar dvi dienas. Šeštadienį vakare bus surengtos tikriausiai nedaug kam dar matytos fitneso modelių pritūpimų su štanga varžybos. Po jų – parodomoji kultūristų programa. Antrojo festivalio vakaro kulminacija – tradicinės tarptautinės „Ironvytas Bench Press“ štangos spaudimo varžybos.

Baltojo tilto sporto aikštyne vyks „White Bridge Games“ ir 3×3 krepšinio turnyras „Vilnius visiems“.

Rugsėjo 3-iąją Lukiškių aikštėje vyks pirmasis Lietuvos funkcinio fitneso komandinis čempionatas, todėl būtent Vilniaus sporto festivalio metu paaiškės šalies čempionai.

Taip pat paskutinę festivalio dieną „Kino pavasaris“ dideliame ekrane Baltojo tilto sporto aikštyne rodys net keturis su sportu susijusius filmus – „Prakaituok!” (rež. Magnusas van Hornas), „Programa“ (rež. Stephenas Frearsas), „Rūta“ (rež. Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis) bei „Rose Namajunas. Aš esu čempionė“ (rež. Marius A. Markevičius).

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img