2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Lietuvis R. Baciuška – pasaulio čempionas

Privalai perskaityti

Rokas Baciuška praėjusiais metais pasižymėjo tapdamas pirmuoju lietuviu, laimėjusiu Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) pasaulio čempiono titulą. Šiandien jo vardas dar labiau įrašytas į šalies automobilių sporto istoriją – FIA oficialiai patvirtino, kad Baciuška išlaikė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.

Priešingai nei praėjusiais metais, šiemet lenktynininkas titulą užsitikrino dar prieš atvykdamas į Maroką, kur vyks paskutinio, penktojo čempionato etapo varžybos. Išties, rugsėjo 1 dieną Argentinoje pasibaigus ketvirtajam čempionato etapui, kurio metu Baciuška nedalyvavo, jo pasiekta taškų suma tapo nepasiekiamai didelė konkurentams. Tai reiškia, kad jis jau yra oficialiai pripažintas pasaulio čempionu.

Vis dėlto, per šį sezoną Rokas spindėjo aikštėje. Per varžybas Saudo Arabijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Meksikoje jis surinko 189 taškus. Šiose lenktynėse lietuvis laimėjo 13 greičio ruožų – įspūdinga statistika, kuria negali pasigirti joks kitas pasaulio čempionato dalyvis.

Baciuška prisiminė, kad lenktynės „Dakare” buvo labai sudėtingos, nes tai didžiausias ir ilgiausias ralis, kurio metu sportininkai kovojo dėl taškų dvi savaites. Nepaisant techninės problemos, jis laimėjo tris greičio ruožus ir surinko 79 taškus čempionatui.

Kalbėdamas apie ateinančius iššūkius, Rokas patvirtino, kad Maroko ralyje vistiek dalyvaus, tačiau šįkart planuoja pasitikrinti su T3 klasės bagiu.

„Būti pasaulio čempionu išties gera. Žinoma, pirmas kartas yra pirmas, bet antri metai iš eilės parodo, jog tai nebuvo atsitiktinė sėkmė”, – šypsojosi pasaulio čempionas.

spot_img
spot_img
Naujausios

Šiauliuose- persvertas rezultatas ir pergalė pabaigoje

Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgiris“ palaužė varžovus rungtynių pabaigoje. Šį kartą dvikovoje prieš Šiaulius vilniečiams pavyko atsitiesti po praleisto...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img