2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

A. Sorokinui į nugarą kvėpuosiantis Lenkijos bėgikas: „Rekordas priklauso žmogui, tad žmogus jį ir pagerins“

Privalai perskaityti

„Manau, kad 24 valandų bėgimas gali įkvėpti ir motyvuoti žmones, tikiu, kad ultra bėgikai gali kažką pakeisti žmonių gyvenimuose, – atvirai sako Lenkijos bėgikas Andžejus Piotrowskis. – Žinau, kad tai yra įmanoma, nes bėgimas padeda man pačiam keisti savo gyvenimą, jis padeda man pasitikti kiekvieną naują dieną“.

A. Piotrowskis jau yra pasirengęs Vilniaus Vingio parke rugsėjo 16-17 dienomis vyksiančioms „322km per 24 val. su Vytautas mineralais“ varžyboms, kuriose sudarys konkurenciją pasaulio 24 valandų bėgimo rekordininkui lietuviui Aleksandrui Sorokinui. Lenkas pernai Europos 24 valandų bėgimo čempionate buvo antras ir nubėgo 301,859 kilometrus.

„Kaip aš pradėjau bėgioti? Netyčia, – nusijuokė bėgikas. – Pamenu, pradėjau dirbti įmonėje, kurios darbuotojai rengėsi įmonių varžyboms. Vienas iš mūsų komandos narių susirgo, sulaukiau kvietimo prisijungti… Po dviejų dienų aš jau stovėjau prie starto linijos. Bėgome 4 kilometrus“.

Tačiau tai tebuvo pradžia – vėliau A. Piotrowskis sudalyvavo 10 kilometrų lentynėse, o po metų apsisprendė dėl pusmaratonio.

„Vėliau sutikau žmones, kurie domisi ultra bėgimais. Susidraugavome, man patiko ilgos distancijos. Laimėjau varžybas, kurios man buvo šeštos. Tada supratau, kad esu visai neblogas bėgikas“, – šypsojosi atletas.

Prabilęs apie „322km per 24 val. su Vytautas mineralais“ varžybas, Lenkijos bėgikas priminė, kad jo pasirengimas šiais metais nebuvo pats sklandžiausias. „Tačiau pastarieji bėgimai Slovėnijoje ir Švedijoje suteikia vilties, kad viskas yra gerai. Jaučiuosi patobulėjęs, todėl prie starto linijos Vilniuje stosiu pozityviai nusiteikęs, – sakė A. Piotrowskis. – Nepamirškime, kad daug priklausys nuo oro sąlygų, mano paties plano, palaikymo, fizinės būklės ir, žinoma, psichologijos. Bus svarbu rasti vidinių jėgų, kurios neš visas 24 valandas“.

Dabartinis pasaulio 24 valandų bėgimo rekordas, priklausantis A. Sorokinui – 319,614 kilometrų.

„Rekordas priklauso žmogui, tad žmogus jį ir pagerins… Kas gali žinoti, gal tai nutiks šį savaitgalį Vilniuje, – nusišypsojo bėgikas, negailėję gražių žodžių apie A. Sorokiną. – Jis yra įkvepiantis… Kaip Eliudas Kipchoge maratone taip ir Sorokinas demonstruoja, kad viskas yra įmanoma“.

A. Piotrowskis nedalijo pažadų dėl rezultatų, tačiau išreiškė viltį, kad renginį lydės daug gerų emocijų. „Tikiu, kad tai bus nepamirštamos varžybos, kurios mums, bėgikams, padės pasiekti naujas galimybių ribas“, – sakė bėgikas.

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img