2024/07/24 - Trečiadienis
No menu items!

Lietuvos jaunosios penkiakovininkės – pasaulio čempionato finale

Privalai perskaityti

„Pirmą kartą varžybose teko įveikti ekstremalų kliūčių ruožą, – priminė Elzbieta Adomaitytė, sėkmingai įveikusi pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato merginų kvalifikacijos etapą. – Tačiau dabar suprantu, kad privalau tobulėti, rungtis reikalauja ypatingai didelės koncentracijos ir susikaupimo“.

Druskininkuose vykstančio pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato kvalifikacijos A grupėje E. Adomaitytė užėmė trečią vietą (1261 taškas).

„Nusivyliau savimi, kad suklydau, galima sakyti, vienoje lengviausių rungčių – ant balansinio buomo. Tikrai nusivyliau. Bet suprantu, kad tai yra gera treniruotė prieš finalą. Jeigu būčiau nesuklydusi, manau, nebūčiau pagalvojusi, kad galima suklupti įveikiant būtent šią kliūtį“.

E. Adomaitytė sakė už įgūdžius, kurių prireikė ekstremaliame kliūčių ruože, yra dėkinga treneriams Sandrai ir Dainiui Liutkams.

„Prieš pirmenybes jie visą savaitę kiekvieną dieną atvažiuodavo į stovyklą Druskininkuose ir pravedė man keturias labai svarbias treniruotes, – sakė sportininkė. – Tikiu, jei ne tos treniruotės, kliūčių ruožo nebūčiau įveikusi. Esu jiems labai dėkinga“.

Kvalifikacijos A grupėje kelialapį į finalą iškovojo ir Anastasija Kančytė, užėmusi 13-ą vietą (1152 taškai). B grupėje teisę dalyvauti pasaulio čempionato finale iškovojo Tėja Pakinkytė (7-a vieta, 1166 taškai) ir Anastasija Chafizova (14-a vieta, 1085 taškai).

„Mane labai nustebino, kad tik maža dalis sportininkių įveikia ekstremalų kliūčių ruožą. Tikėjausi, kad bus daugiau sėkmingai jį įveikusių, – sakė A. Chafizova. – Nustebau, kad taip lengva patekti į finalą – praeini kliūčių ruožą ir, žiūrėk, jau esi finale“.

Kvalifikacijos B grupėje kliūčių ruožo neįveikė ir taškus prarado 9 sportininkės iš 22, A grupėje suklupo aštuonios merginos.

„Tikrai nesu patenkinta savo rezultatais, – nusijuokė A. Chafizova. – Reikia pasitempti šaudyme… Štai, kvalifikacijoje nebėgau greitai, nes norėjau gerai sušaudyti, bet vis vien nepavyko. Fechtavimas! Čia man trūksta patirties, juk šiuolaikinę penkiakovę lankau tik metus. Atvirai? Man net gėda, kad taip fechtuodama patekau į pasaulio jaunimo čempionato finalą. Tikrai čia yra už mane geresnių sportininkių, bet matome, kad dabar daug lemia ekstremalus kliūčių ruožas“.

A.Chafizova nusišypsojo: „Finale dabar reikės varyti iš visų jėgų plaukime ir bėgime tam, kad užsidengtų mano spragos fechtavime“.

Ketvirtadienį Druskininkuose prasidės vaikinų asmeninių varžybų kvalifikacija, kurioje dalyvaus Nojus Chmieliauskas, Lukas Gaudiešius, Jonas Kalaminskas ir Paulius Vagnorius.

spot_img
spot_img
Naujausios

Tarpsezonio sugrįžimas – „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su I.Brazdeikiu

Kauno „Žalgirio“ klubas sulaukė į komandos gretas po pertraukos sugrįžtančio krepšininko. Kauniečiai sudarė 2 metų kontraktą su Ignu Brazdeikiu. 25...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img