2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

A. Doumbia: „jaučiuosi lyg jau ilgai būčiau komandoje”

Privalai perskaityti

FK „Žalgirio“ ekipą rugsėjį papildęs saugas iš Dramblio Kaulo Kranto Abdoulas Azizas Doumbia teigia Vilniuje pritapęs iš karto, o nelengvą adaptacijos prie naujo žemyno kelią perėjęs Sakartvele.

22 metų A. Doumbia futbolininko kelią pradėjo gimtajame Bvakės mieste, kur rungtyniavo vietos klubo antroje komandoje. Prieš trejus metus jaunam žaidėjui atsirado galimybė išbandyti jėgas Europos futbole, tačiau pirmoji stotelė buvo neįprasta – Sakartvelas.

„Agentas ieškojo komandos ir pasiūlė peržiūrą Sakartvele. Ten nuvykau ir po dviejų savaičių mane pasiliko, – pasakojo žaidėjas. – Pradžioje buvo sunkoka, nes mokėjau tik prancūzų kalbą. Ten kalbėjo angliškai ir kartveliškai. Laikui bėgant pramokau angliškai, vis geriau susikalbėjau su komandos draugais. Tai buvo gera patirtis man.“

Afrikiečiui teko pradėti nuo žemiausių laiptelių ir per pora metų jis kas pusmetį atstovavo vis kitam klubui. Iš pradžių – trečiojo divizono klubas „Tbilisi City“, vėliau sekė antrasis divizionas ir kukli Dušečio „Aragvi“ komanda. Galų gale perspektyvų žaidėją pastebėjo žinomiausias šalies klubas Tbilisio „Dinamo“, su kuriuo jis pasirašė profesionalo kontraktą.

Patirties aukščiausioje lygoje A. Doumbia įgijo paskolintas Bolnisio „Sioni“ ekipai, o šiemet pusmetį žaidė Kobulečio „Šukura“ gretose.

Vasarą futbolininkas rinkosi ne iš vieno varianto, tačiau geri atsiliepimai paskatino pasirinkti Vilnių.

„Mano agentas turėjo pasiūlymų ir iš kitų šalių, bet kai pasakė apie „Žalgirį“… Turiu pažįstamų čia. Su Adama Fofana turiu bendrą pažįstamą iš to pačio miesto. Pasiklausinėjau apie komandą. Jis man pasakė gerų dalykų. Apie Lietuvą buvau girdėjęs iš savo draugo Cyrille‘o Tchamba (buvęs „Vyčio“, „Riterių“ ir „Dainavos“ puolėjas, dabar žaidžiantis Sakartvele – aut. past.), jis nuolat žiūrėdavo A lygos rungtynes“, – aiškino A. Doumbia.

Po pirmosios savaitės Vilniuje jis džiaugėsi savo pasirinkimu: „Labai džiaugiuosi, kad esu čia. Komandoje visi priėmė gerai, rūbinėje ir aikštėje. Jaučiuosi ne kaip svetimas, o jau kaip komandos dalis. Lyg jau mėnesį būčiau komandoje. Po treniruočių kartu keliaujama su Adama, lyg pažįstami kalbamės ir su Mathias Oyewusi, nors jis iš Nigerijos.“

„Žalgirio“ naujokas yra rungtyniavęs tiek atraminio saugo pozicijoje, tiek labiau priekyje. „Tarp mano stiprybių – perdavimas, judėjimas su kamuoliu. Žaidžiamas atramoje būnu agresyvesnis. Moku atimti kamuolį iš varžovų, griauti žaidimą“, – savo stiprybes apibūdino jis.

Tiesa, futbolininkas pripažino, jog įgauti sportinę formą prireiks laiko. „Pirmas kelias treniruotes buvo tikrai sunku. Nes per tą laiką, kol laukiau vizos, treniravausi tik individualiai. Su komanda yra kitaip. Bet dabar jau geriau. Nuo trenerio priklausys, ar manęs prireiks dabar, ar po kiek laiko, – kalbėjo A. Doumbia – Kokie mano tikslai? Dabar tiesiog noriu susitelkti į treniruotes, padėti komandai kuo galiu. Kalbant apie ateitį, kiekvienas žaidėjas svajoja žaisti tokiuose turnyruose kaip Čempionų lyga, laimėti trofėjų.“

fk žalgiris Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img