2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

D. Banevič-Bgirl Nicka tapo pasaulio čempione!

Privalai perskaityti

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas ir aukštai buvo iškelta mūsų šalies trispalvė. Čia vykusiame pasaulio breiko čempionate nugalėtojos laurais džiaugėsi šešiolikmetė Lietuvos šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Savo sirgalius jis pradžiugino ne tik planetos pirmenybių auksu, bet ir laimėtu tiesioginiu kelialapiu į kitais metais vyksiančias Paryžiaus olimpines žaidynes!

„Ką tik laimėjau bilietą į olimpines žaidynes ir esu nepaprastai laiminga!” – iš karto po apdovanojimų ceremonijos sakė Dominika Banevič. „Po vasaros pradžioje Lenkijoje vykusių Europos žaidynių, kuriose nepavyko nugalėti, pažadėjau sau, kad tiesioginį kelialapį iškovosiu pasaulio čempionate. O tai galėjo pavykti tik laimėjimo atveju. Ir aš tą padariau! Vis dar ir pati negaliu patikėti! Man pavyko, nes sunkiai treniravausi; bet turbūt pavyko ir todėl, kad savo šaliai – Lietuvai – labai norėjau padovanoti bilietą į olimpiadą. Buvau visiems pažadėjusi… Esu laiminga, dėkinga ir didžiuojuosi savimi!” – emocijomis tryško pažadus sau ir sirgaliams išpildžiusi jaunoji breiko šokėja.

Priminsime, kad po Europos žaidynių, kurias vertino, kaip vieną lengvesnių kelių laimėti tiesioginį kelialapį, Bgirl Nicka sakė, kad panašu, jog lengvų kelių jai nebūna: „Aš laimėsiu tą kelialapį sunkesniu būdu – pasaulio čempionate.“

Dvi dienas trukusių varžybų Belgijoje metu Dominika Banevič – Bgirl Nicka buvo itin susikaupusi, išoriškai rami, šoko techniškai ir stabiliai.

Jos pasirodymus stebėję breiko specialistai teigė, kad šiame pasaulio čempionate Nicka, kaip jai jau įprasta, demonstravo itin technišką, klasikinį breiko stilių, tačiau ir vėl buvo pagerinusi bei į naują lygmenį kilstelėjusi šokio originalumą bei atlikimo muzikalumą, todėl praktiškai neturėjo silpnų vietų ir varžovėms nebuvo pasiekiama.

Panašu, kad tokios pačios nuomonės apie mūsų šokėjos pasirodymus buvo ir teisėjai, kurie nuo pirmųjų turų skyrė jai lyderės poziciją.

Pasaulio čempionato finale 16-os metų amžiaus Nicka rezultatu 2:1 (4:5, 6:3, 6:3) įveikė breiko legendą iš Japonijos Ayumi Fukushimą – Bgirl Ayumi, kuri neseniai atšventė 41-ąjį gimtadienį ir yra 2021 m. pasaulio čempionė. Tiesa, bronza atiteko dar vienai jaunai šokėjai – tik šiek tiek už mūsiškę vyresnei Prancūzijos sportininkei Sya Dembele – Bgirl Syssy, kuri mažajame finale aplenkė Kateryną Pavlenko – Bgirl Kate, atstovaujančią Ukrainai. Iš viso pasaulio breiko čempionate merginų grupėje varžėsi 96 sportininkės – geriausios savo valstybių šokėjos. Už Nickos nugaros šiemet liko ir pernai metų pasaulio čempionė iš Japonijos Ami Yuasa – Bgirl Ami ir vicečempionė iš Kinijos Liu Qingyi – Bgirl 671. Tuo tarpu 2023 m. Dominika Banevič prie pavasarį iškovoto Europos aukso pridėjo ir pasaulio čempionės titulą.

Dramatiškai Belgijoje klostėsi vyrų varžybos – čia buvo daug pretendentų į medalius. Medalininkai buvo tie patys, kaip ir 2022 m., tačiau jie išsirikiavo kita eilės tvarka. Auksą šį kartą iškovojo Victor Montalvo – Bboy Victor iš Jungtinių Amerikos Valstijų, sidabrą – Philip Kim – Bboy Phil Wizard iš Kanados, bronzą – Shigeyuki Nakarai – Bboy Shigekix iš Japonijos.

Vyrų varžybose Belgijoje taip pat dalyvavo mūsų šalies čempionas Rokas Šaltenis – Bboy Rukus ir vicečempionas Denis Ščiglo – Bboy Denis, kurie atitinkamai užėmė 69-ąją ir 80-ąją vietas tarp 125 atletų, tačiau pagerino ankstesnių pasaulio čempionatų pozicijas. Įdomu, kad visi trys Lietuvos atstovai planetos pirmenybėse yra vilniečiai ir atstovavo Vilniaus klubams – atitinkamai „Ratuto“, „Low Air“, „Skillz“.

Pasaulio breiko čempionate teisėjavo Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Ukrainos, Prancūzijos, Anglijos, Kanados, Kinijos ir Pietų Afrikos Respublikos vertintojai. Lietuva savo teisėjo neturėjo. Čempionatą organizavo pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) kartu su tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC), o medalininkams atiteko ne tik titulai, medaliai, dovanos, bet ir gana solidūs piniginiai prizai.

dancesport.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img