2024/05/28 - Antradienis
No menu items!

Lietuvos Aklųjų Tenisas: Karolis Verbliugevičius, naujas šios sporto šakos herojus

Privalai perskaityti

Karolis Verbliugevičius, Lietuvos aklųjų teniso žaidėjas, spinduliuoja savo sėkmėmis tarptautinėje arenoje. Rugpjūtį, lydimas trenerio Aido Danilovo, jis užėmė antrąją vietą Pasaulio aklųjų sporto žaidynėse. Tačiau tai nėra jo vienintelis pasiekimas; rugsėjį jis laimėjo trečiąją vietą pasaulio aklųjų teniso čempionate Lenkijos mieste Krokuvoje.

Aklųjų tenisas yra individualus sportas, tačiau trenerio vaidmuo čia yra itin svarbus. A.Danilovas prieš kiekvieną mačą išsamiai nupasakoja K.Verbliugevičiui apie varžovo žaidimo techniką ir taktiką, pataria kaip teisingai užsiimti vietą korte, leidžiant regos neturinčiam tenisininkui efektyviai atremti varžovo smūgius.

„Šis sportas reikalauja ne tik fizinės ištvermės, bet ir milžiniškos koncentracijos, staigios reakcijos bei intuicijos,” sako K.Verbliugevičius. Jis tiki, kad jo pergalės įkvėps kitus kovoti su gyvenimo išbandymais ir siekti savo svajonių.

Verbliugevičius regėjimo neteko 19 metų patekęs į autoavariją, tačiau prieš tai 11 metų žaidė lauko tenisą. Jo įgyta patirtis duoda naudą ir šiandien, leidžiant jam būti konkurencingam aklųjų teniso scenoje.

2019 metais vyko pirmas tarptautinis aklųjų teniso turnyras, kuriame dalyvavo ir du Lietuvos neregiai tenisininkai. Artimiausiu metu laukiami turnyrai Vokietijoje, Ispanijoje, ir Anglijoje. Tuo tarpu, aklųjų tenisas dar laukia paralimpinio sporto statuso. A. Danilovas teigia, kad įtraukimas į paralimpinių žaidynių programą yra tik laiko klausimas, ir yra didelė parama šiai iniciatyvai visame pasaulyje.

Lietuvoje, siekiant plėtoti aklųjų tenisą, įsteigtas neįgaliųjų sporto klubas „Blind Sport Lt“. Klubas jau kreipėsi dėl narystės Tarptautinei aklųjų teniso asociacijai ir Lietuvos aklųjų sporto federacijai.

Aklųjų ir silpnaregių lauko tenisas buvo adaptuotas 1984 m. studento iš Japonijos Miyoshi Takei, kuris sukūrė taisykles ir kamuoliuką, skleidžiantį garsą. Šiuo metu vyksta įvairaus lygio varžybos daugelyje pasaulio šalių, įskaitant pasaulio čempionatus.

Žaidėjai, norintys dalyvauti oficialiuose turnyruose, turi turėti specialią kvalifikaciją, nustatomą oficialios medicininės komisijos. Karolis Verbliugevičius, su savo azartu ir atsidavimu, be abejo, yra pavyzdys ir įkvėpimas kitiems, rodydamas, kad aklumas nėra kliūtis siekti sportinių aukštumų.

spot_img
spot_img
Naujausios

Šiauliuose- persvertas rezultatas ir pergalė pabaigoje

Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgiris“ palaužė varžovus rungtynių pabaigoje. Šį kartą dvikovoje prieš Šiaulius vilniečiams pavyko atsitiesti po praleisto...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img