2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuvos rankininkės po atkaklios kovos pralaimėjo makedonėms

Privalai perskaityti

2024 m. Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvos moterų rankinio rinktinei nepavyko iškovoti pirmos pergalės ir priartėti prie kelialapio į Senojo žemyno pirmenybes. Vilniaus „Avia Salutions Group“ arenoje vykusiame susitikime Lietuvos rankininkės 28:31 pralaimėjo Šiaurės Makedonijos rinktinei.

Lietuva_Siaures Makedonija_5

Susitikimo pradžioje komandos nuolat apsikeisdavo įvarčiais ir įpusėjus pirmam kėliniui rezultatas buvo lygus 8:8. Kėlinio pabaigoje varžovėms pavyko šiek tiek atitrūkti ir pertrauka prasidėjo makedonėms pirmaujant 17:15. Antrame kėlinyje Lietuvos rankininkėms pavyko pasivyti varžoves ir kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 23:23. Tačiau rungtynių pabaigoje labiau patyrusi Šiaurės Makedonijos rinktinė sugebėjo atsiplėšti ir šventė pergalę trimis įvarčiais.

Lietuva_Siaures Makedonija_11

„Pritrūko kantrybės iki užtikrintų metimų puolime. Gynyboje kai kur nusileidome varžovėms taktiniais sprendimais. Antrame kėlinyje pagerinome gynybą tiek viduriu ir aikštelės kraštuose, bet palikome per didelius tarpus ir varžovės tuo naudojosi. Mums labai padėjo namų sienos ir fantastiškas žiūrovų palaikymas. Merginos norėjo reabilituotis po šalto dušo patirto pirmose rungtynėse Ispanijoje. Padarėme išvadas, merginos suprato rungtynių svarbą ir kovėmės iki galo su pajėgia Šiaurės Makedonijos rinktine“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas.

Lietuva_Siaures Makedonija_6

„Nesusimetėme savo metimų puolime, gynyboje padarėme keletą klaidų ir tų kelių įvarčių pritrūko iki pergalės. Bet tokios rungtynės mūsų jaunai komandai pridės pasitikėjimo savo jėgomis. Parodėme charakterį. Mus vedė į priekį užsivedimas, noras laimėti ir noras įrodyti, kad galime kovoti kaip lygios su tokiomis komandomis, kuriose žaidžia nemažai Čempionių lygos patirties turinčių rankininkių“, – teigė geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja išrinkta Aušra Arciševskaja.

Lietuva_Siaures Makedonija_10

9 įvarčius pelniusi A. Arciševskaja buvo ir rezultatyviausia Lietuvos rinktinės gretose. Simona Kolosovė įmetė 6 įvarčius, Dominyka Andronik – 5, Rita Rakauskienė ir Beatričė Ruseskaitė – 3, Agnė Gudlinkytė ir Emilė Aglinskaitė – 1. Šiaurės Makedonijos komandą į priekį vedė Sara Ristovska, pelniusi 9 įvarčius, Andrea Sedloska įmetė 8 įvarčius.

Lietuva_Siaures Makedonija_3

Šiaurės Makedonijos rinktinė iškovojo antrą pergalę ir kartu su Ispanijos komanda pirmauja 5-oje grupėje. Lietuvos rankininkės patyrė antrą pralaimėjimą ir kartu su Azerbaidžano ekipa dalijasi 3-4-ą vietas. Į Europos čempionatą pateks dvi geriausios grupės komandos ir keturios geriausios trečią vietą grupėse užėmusios rinktinės.

Europos čempionato atrankos turnyro kovos atsinaujins kitų metų vasario pabaigoje. Lietuvos rankininkės dukart iš eilės – svečiuose ir namuose susitiks su Azerbaidžano rinktine.

Lietuva_Siaures Makedonija_4

„Susitikime su Azerbaidžano rinktine privalome iškovoti pergalę tiek išvykoje, tiek ir namuose. Paskutiniame ture susitiksime su Šiaurės Makedonijos rinktine ir iki to laiko jau gali būti aiškios dvi mūsų grupės komandos, kurios pateks į Europos čempionatą. Gali būti, kad makedonės jau bus užsitikrinusios kelialapį ir mūsų susitikimas varžovėms jau nieko nelems. Stengsimės tuo pasinaudoti“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris.

LRF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img