2024/02/29 - Ketvirtadienis
No menu items!

Į 2028 m. Los Andželo žaidynių programą įtrauktos 5 naujos sporto šakos

Privalai perskaityti

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Generalinė asamblėja Mumbajuje (Indija) vykstančioje Sesijoje į 2028 m. Los Andželo olimpinių žaidynių programą įtraukė penkias naujas sporto šakas: kriketą, beisbolą ir softbolą, lakrosą, skvošą ir bekontaktį amerikietišką futbolą. 

Beisbolui ir softbolui, lakrosui bei kriketui tai bus sugrįžimas į olimpinę programą, tuo tarpu bekontaktis amerikietiškas futbolas ir skvošas debiutuos olimpinėse žaidynėse.

„Kiekvienų žaidynių organizacinis komitetas gali pasiūlyti į programą įtraukti tam tikras sporto šakas, kurios yra populiarios atitinkamame regione arba gali padėti pasiekti išsikeltus tikslus.

Pavyzdžiui, Paryžiaus žaidynių organizacinis komitetas siekė, kad žaidynės būtų modernios, urbanistinės, patrauklios jaunai auditorijai, todėl į šių žaidynių programą pasiūlė įtraukti breiką, riedlenčių sportą, sportinį laipiojimą ir banglenčių sportą.

Jau anksčiau paaiškėjo, kad pastarąsias tris pamatysime ir Los Andžele, tuo tarpu breikas liko tik Paryžiaus žaidynių programoje“, – kalbėjo Sesijoje dalyvaujanti olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Ji – vienintelė TOK narė iš Baltijos šalių. LTOK vadovė TOK nare buvo išrinkta 2018 metais Buenos Airėse vykusioje sesijoje.

TOK Sesijoje taip pat patvirtinta, kad  į Los Andželo žaidynių programą bus įtrauktos sunkioji atletika ir šiuolaikinė penkiakovė, kurioje netrukus jojimo rungtis bus pakeista ekstremaliu kliūčių ruožu. Tiesa, sprendimas dėl bokso lieka nepriimtas.

„Sunkioji atletika ir šiuolaikinė penkiakovė – Lietuvai svarbios sporto šakos, todėl džiaugiuosi, kad tarptautinėms federacijoms pavyko atsižvelgti į TOK rekomendacijas ir išsaugoti vietą olimpinėje šeimoje“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Pernai TOK Los Andželo olimpinių žaidynių programoje jau patvirtino 28 sporto šakas: plaukimas, šaudymas iš lanko, lengvoji atletika, krepšinis, badmintonas, baidarių ir kanojų irklavimas, jojimas, fechtavimas, futbolas, golfas, gimnastika, rankinis, žolės riedulys, dziudo, irklavimas, regbis-7, buriavimas, šaudymas, riedlenčių sportas, sportinis laipiojimas, stalo tenisas, tekvondo, tenisas, triatlonas, tinklinis, imtynės.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

„Žalgiris Group“ planai Dariaus ir Girėno stadione bei Kauno sporto halėje – pasaulinio garso atlikėjai, varžybos ir erdvės miestiečiams

„Žalgiris Group“ Kauno Dariaus ir Girėno stadione bei Kauno sporto halėje planuoja pritaikyti patirtį, įgytą valdant „Žalgirio“ areną. Šiuo...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img