2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

Prieš Paryžių – į Paryžių: svarbus savaitgalis breikeriams

Privalai perskaityti

Lietuvos breiko šokėjos Dominikos Banevič – Bgirl Nickos, vos rugsėjo mėnesį triumfavusios pasaulio čempionate, laukia nauji sportiniai iššūkiai, kuriuos ji pasitiks ne bet kur, o Paryžiuje!

Jokio nerimo dėl Los Andželo

Praėjusį pirmadienį paskelbus sprendimą apie penkias naujas sporto šakas, kurios bus įtrauktos į 2028 m. vasaros olimpinių žaidynių Los Andžele programą, Lietuvos sporto sirgaliai pasigedo breiko.

Kaip žiniasklaidai paaiškino Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovai, greta dvidešimt aštuonių nuolat olimpinėje programoje esančių sporto šakų, kiekvienų žaidynių šeimininkai turi teisę įtraukti penkias naujas šakas, kurias pasirenka patys.

TOK atstovas K. Stoss teigė, kad šį kartą amerikiečiai, rinkdamiesi naujas sporto šakas, pademonstravo kitokį požiūrį nei 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių šeimininkai. K. Stoss kalbėjo, jog prancūzai rinkosi jaunatviškas sporto šakas (tarp jų – ir breiką) bei siekia, kad jų žaidynėse būtų kuo daugiau jaunimo – ir sportininkų, ir žiūrovų; o organizatoriai Los Andžele išsirinko net keturias komandines šakas, reprezentuojančias amerikietiškas sporto tradicijas.

Visgi, Lietuvos breiko bendruomenė nenusimena ir tvirtina, jog reikia džiaugtis prancūzų pasirinkimu bei primena, kad breikas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tikrai nėra atšaukiamas, todėl mūsų šalies sirgalių laukia didelė ir graži šokio, muzikos bei sporto šventė Paryžiuje 2024 m. rugpjūčio 9 – 10 dienomis.

Prieš Paryžių – į Paryžių: breiko kovos Roland Garros”

Tuo tarpu, neseniai tiesioginį kelialapį į Paryžiaus žaidynes iškovojusi Lietuvos sportininkė Dominika Banevič – Bgirl Nicka šią savaitę pasvarstymams apie kelerių metų ateities planus daug laiko neturėjo ir į Prancūzijos sostinę išvyko jau savaitės pradžioje. D. Banevič savaitgalį startuos prestižinio breiko turnyro „Red Bull BC One” finalinėse varžybose.

Dvidešimtąjį kartą rengiamas metinis turnyras šeštadienį vyks sporto aistruoliams puikiai žinomame „Roland Garros” sporto komplekse. Finalinėse varžybose dalyvaus 16 vaikinų ir 16 merginų, kurie įveikė beveik devyniasdešimties atrankinių varžybų, rengtų 2023-aisiais metais visame pasaulyje, išbandymus.

Tiesa, mūsų šalies sportininkė į šį finalą gavo asmeninį kvietimą, tad atrankose nedalyvavo. Negana to, Dominika Banevič – Bgirl Nicka ne tik yra „Red Bull BC One” turnyro debiutantė, bet viena iš keturių atletų, šio savaitgalio Paryžiuje jau turinčių kelialapį į olimpinį turnyrą. Tarp merginų dar bus galima išvysti Europos žaidynių nugalėtoją Bgirl India iš Nyderlandų bei Azijos žaidynių nugalėtoją Bgirl 671 iš Kinijos. Tarp vaikinų šoks Europos žaidynių nugalėtojas Bboy Dany iš Prancūzijos.

Tarp vaikinų favoritais laikomas šeimininkas bei vyriausias dalyvis iš Korėjos

Bboy Dany, nekantriai laukiantis svarbių startų gimtinėje ir taip pat, kaip Bgirl Nicka, gavęs asmeninį kvietimą į šio savaitgalio finalą, teigė, kad jaudulio nejaučia: „Man kaip tik labai smalsu, ką atneš šis sezonas. Pačios svarbiausios varžybos vyks namuose ir aš noriu jomis pasimėgauti. Užgros muzika, žengsiu ant scenos ir atliksiu viską, kam esu pasiruošęs.”

Visgi, Bboy Dany pripažino, jog įvertinus visas aplinkybes, jis supranta, kad nei šį savaitgalį, nei rugpjūtį Paryžiuje šokti lengva nebus. „Suprantu, kad lyg ir turėčiau būti įsitempęs, bet jaučiuosi gerai, nuotaika gera. Dabar esu pakeliui į treniruotę ir jau galvoju tik apie šį šeštadienį, kurį pavadinčiau įžanga į olimpinius finalus. Jeigu man nepasiseks šį savaitgalį, turėsiu antrą šansą olimpinėse.” – juokavo pakalbintas sportininkas.

Beje, Paryžiuje jis žada svetingai pasitikti Dominiką Banevič: „Kalbinu ją kada nors pašokti ar pasitreniruoti drauge – gal ir sutiks… Jeigu kalbant rimtai, Nicka yra viena iš mano mėgstamiausių breikerių. Iš jaunų šokėjų aš šiuo metu kiek pasigendu originalumo, individualumo, savo charakterio atskleidimo – jie labai stiprūs ir atletiški, tačiau kūrybingumo, mano nuomone, jaunimui trūksta. Tačiau Nickos tuo apkaltinti negaliu – mėgstu jos stilių! Beje, šiais metais tarp visų jos pasirodymų man turbūt labiausiai įsiminė jos šokis WDSF pasaulio reitingo varžybose Portugalijoje.”

Į Paryžių jau atvykęs ir vyriausias artėjančio savaitgalio varžybų dalyvis, 38-erių Bboy Hong 10 taip pat negailėjo komplimentų vienai iš jauniausių šokėjų, 16-metei Bgirl Nickai: „Ji tikrai įspūdinga! Nickos šokis yra unikalus, stilingas ir techniškai labai „švarus“. Stebėdamas Nicką ir kitus jaunosios kartos šokėjus, regiu breiko ateitį ir tas vaizdas mane džiugina. Išgyvenu tikrą pasitenkino jausmą, kad vis dar galiu varžytis su šiais šokėjais ant vienos scenos, nes jie pakėlė breiką į naują lygmenį.“

Pats du kartus, 2006 m. ir 2013 m., „Red Bull BC One“ finalą laimėjas šokėjas iš Pietų Korėjos Bboy Hong 10 šeštadienį sieks trečiojo tokio titulo ir pamėgins tapti antruoju šokėju per turnyro istoriją, laimėjusiu jį tris kartus. Visgi, Hong 10 sako, kad sėkmės paslapties išduoti negali, nes jos tiesiog nėra. „Kartais treniruotės duoda norimus rezultatus, o kartais tiesiog nepasiseka. Manau, kad tam, jog laimėtum, reikia ir trupučio sėkmės. Aš pats esu laimingas, jog galiu gyvenime daryti tai, ką mėgstu, nebijau svajoti ir svajonių siekti. Dar manau, kad, pasiekus tikslus, svarbu išlikti kukliu.“ – prieš svarbias varžybas mintimis dalijosi Bboy Hong 10.

Paryžių ir breiką sieja ilgametė istorija

Beje, tiek šiam finalui, tiek ir paryžiečių pasirinkimui matyti breiką ateinančių metų vasarą, įtakos galimai turėjo ir breiko atkeliavimo į Europą istorija: apie 1970-uosius metus Niujorko Bronkso rajone susiformavęs šokis pirmą kartą į Europą buvo atvežtas 1982 m. bei pristatytas Paryžiaus ir Londono scenose. Per kelerius kitus metus breikas greitai užkariavo televizijų ekranus, šoktas kino filmuose ir net pristatytas tuometiniam JAV prezidentui Ronaldui Reiganui, o šį pristatymą taip pat transliavo televizija.

dancesport.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

„Žalgirio“ atakų lyderis – geriausias birželį

Rezultatyviausių šio sezono „TOPsport A lygos“ žaidėjų rikiuotėje jau kurį pirmauja Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Liviu Antalis. Bendradarbiaujant su Profesionalių futbolininkų asociacija...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img