2024/07/20 - Šeštadienis
No menu items!

Ernestas Česonis: „Stovėti ant garbės pakylos su Lietuvos vėliava yra kažkas nerealaus“

Privalai perskaityti

Vilnietis Ernestas Česonis baigė sezoną, kuris Lietuvos paralimpinės rinktinės trialonininkui priminė pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais: sėkmingus startus tarptautinėje arenoje ir prizines vietas keitė susidūrimas su automobiliu, ilgas atsistatymas bei sezono finišas Italijoje stipriai peršalus.    

Ernestas Česonis pasaulio taurės etape Prancūzijoje (asmeninio archyvo nuotr.)

Daug žadančiu pranašu E. Česoniui tapo dar kovo mėnesį užimta ketvirta vieta elitinės pasaulio para triatlono serijos etape Devonporte, Australijoje. Dar greičiau Ernestas distanciją įveikė gegužę Japonijoje, Yokohamoje, kur, varžydamasis su pasaulio geriausiaisiais, užėmė aštuntą vietą.

Bene aukščiausiu šio sezono tašku Ernestui tapo startas pasaulio para triatlono taurės etape Besancone, Prancūzijoje, čia lietuvis pateko į geriausiųjų trejetą ir kopė ant nugalėtojų pakylos.

„Žinoma, dabar tos emocijos jau kažkiek atslūgo. Galiu pasakyti tik tiek, kad link tos trečios vietos aš ėjau šešerius metus. Įdėta daug darbo, daug pastangų, kad pasiektum tokį rezultatą. Be to, turi sukristi gerieji faktoriai, kad tu tai pasiektum. Labai smagu, kad man tai pavyko.

Stovėti ant garbės pakylos su Lietuvos vėliava yra kažkas nerealaus. Tai sunkiai apibūdinamas jausmas. Labai norisi šiomis patirtimis dalintis su žmonėmis, kurie mane palaiko, su rėmėjais. Tokios pergalės yra mano padėka jiems, kad manimi tiki. Jūsų visų dėka tai yra įmanoma“, – svarstė E. Česonis, kuris klauso trenerio ispano Karloso Prieto, išugdžiusio būrį olimpinių ir pasaulio čempionatų prizininkų, patarimų.

Sportininkas sutinka, kad šie metai jam buvo vieni sėkmingiausių. Pasak Ernesto, tai patvirtina ir iškovota trečia vieta bendroje Lietuvos triatlono taurės sprinto rungties įskaitoje. Viename šių metų etape, kuris vyko Kaišiadoryse, Lietuvos paralimpinės rinktinės atstovas net tapo sprinto distancijos nugalėtoju.

„Tai prideda pasitikėjimo ir dar daugiau motyvacijos daryti tai, ką darau. Rezultatai gerėja, o tie podiumai tikrai prideda tikėjimo. Anksčiau atrodydavo, kad kai kurių varžovų niekada negalėsiu aplenkti, o dabar aš juos lenkiu. Faktas, kad tai duoda daug. Aišku, tai neateina iš niekur. Aš įgyju vis naujos patirties, mokausi iš klaidų, visada ieškau naujos informacijos, kurią pritaikau treniruotėse ir varžybose. Esu konkurencingas, varžovams su manimi reikia skaitytis, lengva jiems nėra ir nebebus“, – šypsojosi E. Česonis.

Šaukštu degutu medaus statinėje E. Česoniui šiemet tapo avarija, kai dviratį mynusį sportininką partrenkė automobilis. Nors labai rimtų sužeidimų išvengti pavyko, Ernesto atsistatymas užtruko ilgai.

„Labai gaila, kad iškart po to, kai laimėjau trečią vietą Prancūzijoje, kitus du pasaulio taurės etapus man jau teko praleisti dėl tos nelemtos avarijos. Dar apmaudžiau tai, jog tie etapai jau buvo įskaitiniai kovoje dėl patekimo į Paryžiaus paralimpines žaidynes. Buvau gerai pasirengęs ir planavau dar pagerinti formą, bet ta avarija viską nubraukė. Gaila, bet nieko nepadarysi“, – svarstė Lietuvos rinktinės narys.

Šis bandymas patekti į paralimpines žaidynes – antrasis E. Česonio karjeroje. Prieš 2021 m. vykusias Tokijo žaidynes lietuviui atrankos reitinge nepavyko pasiekti pakankamų aukštumų, kad durys į Japoniją atsivertų. Ernestas viliasi, kad jam pavyks atsigriebti atrankoje į 2024 m. Paryžiaus žaidynes. Ernestas sako, kad dabar yra daug stipresnis ir labiau patyręs, kad pasiektų šį tikslą.

„Taip, žinoma, norėjau dalyvauti Tokijo žaidynėse. Kaip ir visi sportininkai. Tačiau, dabar žiūrėdamas atgal, galvoju, kad su tuometiniu pasirengimo lygiu net nenorėčiau startuoti žaidynėse. Taip, svajonė būtų išpildyta, varnelė uždėta. Bet pagal tai, kur sportinio meistriškumo prasme esu dabar, matau, kad mano pasirodymas Tokijuje būtų buvęs labai toli nuo maksimalių mano galimybių“, – įsitikinęs sportininkas.

Ernestas milžinišką ryžtą pasiekti savo didįjį tikslą – Paryžiaus paralimpines žaidynes – pademonstravo ir paskutiniame šių metų pasaulio taurės etape Italijoje, kur startavo nepaisydamas stipraus peršalimo.

„Sezoną baigiu su šypsena. Jis buvo įdomus ir permainingas“, – po paskutinio starto Italijoje socialiniuose tinkluose konstatavo E. Česonis ir pradėjo ruoštis kitam sezonui, kuris startuos 2024 m. kovą. Jis lems, ar vilnietis kitų metų rugsėjį startuos Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse.

parateam.lt Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Liepos 27 – Rugpjūčio 1Paris La Défense Arena50 m baseinasAtrankosPusfinaliai / finalai12:0021:30 A – Atranka / P – Pusfinalis / ...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img