2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Tarptautiniame seminare – apie iššūkius ruošiantis olimpinėms žaidynėms

Privalai perskaityti

Praėjusią savaitę Maroke vyko trečiasis pasaulinis nacionalinių olimpinių komitetų Sporto direkcijos vadovų forumas. Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) organizuotame renginyje dalyvavo ir Lietuvos atstovas Einius Petkus.

„Kadangi iki Paryžiaus olimpinių žaidynių liko mažiau nei metai, didžiausias dėmesys, žinoma, buvo skirtas pasiruošimui. Bandėme išsigryninti pagrindinius prioritetus ir iššūkius likus paskutiniams pasiruošimo mėnesiams.

Grupėse diskutavome apie satelitinių olimpinių kaimelių aptarnavimą žaidynių metu, krizių valdymą, komandos gerovę. Kadangi į seminarą susirinko olimpinių komitetų sporto direktoriai, kurie neretai būną ir olimpinių misijų vadovai, buvo labai įdomu ir naudinga sužinoti, kaip jie sprendžia iššūkius, kurie kyla ir mums, kokias naujoves taiko optimizuodami dalyvavimo olimpinėse žaidynėse organizavimą“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direktorius ir Lietuvos olimpinės misijos vadovas.

Keturias dienas trukusiame renginyje dalyvavo 59 delegatai, 41 Nacionalinių olimpinių komitetų (NOK) atstovai iš viso pasaulio. Didelis dėmesys buvo skirtas sportininkų saugumui, emocinei gerovei, saugios aplinkos kūrimui, NOK komunikacijai su sporto šakų federacijomis bei olimpinės delegacijos viduje.

„Vis dažniau kalbama apie tai, kaip apsaugoti sportininkus nuo neigiamo poveikio socialiniuose tinkluose žaidynių metu. Tai ne tik blaško, bet ir sukelia papildomą įtampą. Paryžiaus žaidynėse, siekiant apsaugoti sportininkus, planuojama pasitelkti dirbtinį intelektą“, – pasakojo E. Petkus.

Seminare taip pat kalbėta apie NOK vaidmenį olimpinio judėjimo plėtros kontekste, naujų sporto šakų įtraukimą į olimpinių žaidynių programą, bendradarbiavimą su nacionalinėmis sporto federacijomis, saugias ir efektyvias duomenų rinkimo programas ir pagalbą ieškant problemų sprendimų.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img