2024/05/25 - Šeštadienis
No menu items!

Lietuvos sporto apdovanojimai 2023: paskelbti olimpinio sporto nominantai, prasidėjo balsavimas

Privalai perskaityti

2023-ieji – paskutiniai metai prieš Paryžiaus olimpines žaidynes, mums padovanoję ne vieną džiaugsmingą pergalę ir visą šūsnį olimpinių kelialapių. Įvertinus visus olimpinių sporto šakų atstovų rezultatus, buvo paskelbti penkių Lietuvos sporto apdovanojimų nominacijų finalininkai. Taip pat oficialiai prasidėjo ir visuomenės balsavimas, kuriame balsą už savo favoritus atiduoti gali kiekvienas sporto aistruolis.

Kiekviena olimpinių sporto šakų federacija pateikė savo geriausiųjų pasiūlymus, o apdovanojimų taryba juos aptarusi išrinko pačius verčiausius titulų. Į nominacijas sportininkai įtraukti už pasiekimus olimpinėse rungtyse nuo 2022 metų lapkričio 1 dienos iki 2023 metų lapkričio 1 dienos.

Prestižiniuose geriausių Lietuvos sportininkų apdovanojimuose olimpinio sporto atstovams šiemet bus įteiktos 5 statulėlės.

„Metų sportininko“ nominacijoje tarp trijų finalininkų pateko disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius bei plaukikas Danas Rapšys, o „Metų sportininke“ tapti pretenduoja breiko šokėja Dominika Banevič, plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

„Metų trenerio(-ės)“ kategorijoje šiemet nuominuoti tik vyrai – 3×3 krepšinio treneris Dainius Novickas, lengvaatlečius treniruojantis Mantas Jusis ir irklavimo specialistas Virgaudas Leknickas.

„Metų komanda“ bus renkama iš moterų 3×3 krepšinio rinktinės (Kamilė Nacickaitė, Giedrė Labuckienė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė), moterų porinės dvivietės valties (Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė) ir vyrų keturvietės baidarės (Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja) įgulų.

O štai į „Metų proveržio“ titulą pretenduoja paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė, irkluotoja Viktorija Senkutė bei lengvaatletė Greta Karinauskaitė.

Rinkimuose visuomenės balsas sudarys 20%, o apdovanojimų tarybos sprendimas – 80% galutinio rezultato. Balsuoti apdovanojimų polapyje galima vieną kartą per dieną iki gruodžio 11 d. 23:59 val.

Iškilminga laureatų apdovanojimų ceremonija įvyks gruodžio 21 dieną. Nuo 19:30 val. ją tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Renginio metu taip pat bus tradiciškai įteiktas prestižinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ bei 5 identiškose kategorijose apdovanoti ir geriausi paralimpinio sporto atstovai. Jų laureatus rinks Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.

Geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai rengiami nuo 1994 metų. Praėjusiais metais olimpinio sporto metų sportininkais tapo R. Meilutytė ir M. Alekna, o paralimpinio sporto – šaulė Raimeda Bučinskytė ir plaukikas Edgaras Matakas.

LTOK Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Mykolas Alekna triumfuoja „Johvi 2024 – Heino Lippo Memorial“ varžybose

Lietuvos disko metikas Mykolas Alekna laimėjo aukso medalį WA kontinentinio turo bronzinėse varžybose „Johvi 2024 – Heino Lippo Memorial“...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img