2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Kendo Čempionatas Lietuvoje: Japoniško Kovų Meno Aukso Dienos

Privalai perskaityti

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje vyko įspūdingas kendo čempionatas, kurį stebėjo ir dalyvavo daugybė japoniško kovų meno entuziastų. Šios varžybos buvo ypatingos, po dviejų metų Lietuvos kendo rinktinė pradeda ruoštis dalyvavimui pasaulio čempionate, kuris vyks kitų metų liepą Italijoje, Milane.

Čempionatas patvirtino, kad kendo Lietuvoje tampa vis populiaresnis ir kokybiškesnis. Dalyvavo daugiau nei keturiasdešimt kendokų, o tai rodo, kad šis japoniško kovų meno šaknis diegiantis sportas tampa vis pritrauklesnis ne tik sostinėje Vilniuje ir didžiuosiuose miestuose, bet ir kituose Lietuvos regionuose, tokiuose kaip Kaunas, Šiauliai, Klaipėda, Panevėžys.

Andrius Stanislovaitis iš klubo „Daishinkan” pasižymėjo čempionate, užėmęs pirmas vietas jaunimo ir vyrų individualiose rungtyse. Beatričė Šutaitė, taip pat iš „Daishinkan” klubo, buvo geriausia moterų individualioje rungtyje.

Varžybose sėkmingai pasirodė ir „Vilniaus universiteto kendo klubo” atstovė Darija Litvinenko, laimėjusi mišrioje Kyu laipsnių rungtyje, o vaikų technikos rungtyje triumfavo Jurgis Galinis iš „Kyumeikan mokyklos”. Komandinėse varžybose geriausiai pasirodė „Daishinkan” klubo komanda.

Lietuvos kendo asociacijos prezidento pareigas laikinai einantis Gia Amkoladze džiaugiasi šios sporto šakos plėtra ir augimu Lietuvoje. Jis teigia, kad mūsų šalis turi atkaklių ir talentingų sportininkų, kurie sugeba konkuruoti tarptautiniu lygmeniu. Lietuvos kendo asociacija jau prisijungė prie Tarptautinės kendo federacijos ir aktyviai dalyvauja Europos ir Pasaulio kendo čempionatuose.

Lietuvos rinktinės treneris Mykolas Maciulevičius teigia, kad šių varžybų pasiruošimas suteikė įkvepiančių perspektyvų, nes rinktinė ruošiasi rimtai ir intensyviai dalyvavimui pasaulio čempionate. Tai rodo, kad Lietuvos kendo sporto atstovai yra pasiryžę atstovauti savo šaliai aukščiausio lygio varžybose.

Kendo, arba japoniškas fechtavimas, Lietuvoje pradėtas praktikuoti jau nuo 2005 metų, o šiuo metu tai yra populiarus ir augantis sportas su aktyviai veikiančiais klubais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Lietuvos kendo asociacija nuolat atranda stipriausius sportininkus, kurie atstovauja šaliai tarptautinėse varžybose, ir toliau skatina kendo plėtrą Lietuvoje.

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img