2024/06/18 - Antradienis
No menu items!

FA „Šiauliai“ pasipildė A. Klimavičiumi

Privalai perskaityti

Nuo pat paauglystės futbolo akademijoje „Šiauliai“ augantis Gabrielius Micevičius geltonai juodus marškinėlius užsivilks ir kitąmet.

Vis stipriau Saulės miesto ekipoje šviečiantis perspektyvus 20-metis suraitė parašą ant naujos sutarties.

G. Micevičius – vienas iš nedaugelio akademijos auklėtinių, kuris pagrindinei miesto komandai atstovauja jau nuo pat 2020 metų, kuomet pastaroji dar rungtyniavo „Optibet Pirmoje lygoje“. Didesnio trenerių štabo pasitikėjimo šiemet sulaukęs futbolininkas sužaidė geriausią sezoną savo karjeroje.

Gabrielius šiemet gindamas „Šiaulių“ garbę buvo kviečiamas į Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinę, o vilkėdamas Saulės miestą reprezentuojančius marškinėlius iš viso sužaidė 34 rungtynes, pelnė 5 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Be to, iš Šeduvos kilęs saugas šiemet ne kartą pretendavo ir į geriausio jaunojo žaidėjo apdovanojimą „Optibet A lygoje“.

Šiemet futbolininkas su šiauliečiais nužygiavo iki LFF taurės finalo ir pasidabino istoriniais „Optibet A lygos“ bronzos medaliais.

„Džiaugiuosi susiejęs ateitį su organizacija, kurioje augau ir tobulėjau, galima sakyti, nuo pat mažų dienų. Šios akademijos dėka paaugau ne tik kaip futbolininkas, bet kaip ir asmenybė, todėl esu jai labai dėkingas už tai. Šis sezonas buvo įsimintinas ne tik man, bet ir visai komandai, kuria be galo didžiuojuosi. Tikiuosi, kad kitas sezonas mums bus dar sėkmingesnis nei šiemet, o komandoje ir toliau turėsime lietuviais paremtą branduolį“, – teigė naują sutartį pasirašęs G. Micevičius.

***

Istoriniais bronzos medaliais šiemet pasidabinusi FA „Šiauliai“ savo gretose išsaugojo nuo pat mažų dienų šioje organizacijoje augusį futbolininką. Parašą ant naujos sutarties šiandien padėjo Lietuvos jaunimo rinktinių narys Emilis Gasiūnas.

Nuo pat debiuto Optibet I lygoje šiauliečių gretose rungtyniaujantis akademijos auklėtinis didžiausio trenerių štabo pasitikėjimo sulaukė prie komandos vairo stojus Mindaugui Čepui. Būtent prie šio trenerio žaidėjas ne tik debiutavo aukščiausiame šalies divizione, bet vienu metu buvo tapęs ir tvirta startinės sudėties detale.

Per pastaruosius du sezonus Emilis iš viso sužaidė 56 rungtynes ir kartą pasižymėjo įvarčiu. Taip pat Šiauliuose augęs 20-etis buvo nuolat kviečiamas į Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinę, o dar praėjusiame sezone buvo pripažintas ir geriausiu jaunuoju balandžio mėnesio futbolininku „Optibet A lygoje“.

„Esu laimingas, jog man, kaip akademijos auklėtiniui, pavyko debiutuoti „Optibet A lygoje“ ginant savo miesto garbę. Asmeniškai, man yra garbė žaisti šioje komandoje. Džiaugiuosi ką su komandos draugais pavyko pasiekti per šiuos metus, bet noriu tikėti, kad mano paties geriausi sezonai vis dar yra ateityje. Žinau, kad turiu daug dirbti, nes tik būti šios komandos dalimi neužtenka, todėl tai mane motyvuoja dar labiau stengtis ir siekti tapti tvirtu pagrindo žaidėju. Labai tikiuosi, kad ir šį sezoną treneris manimi pasitikės ir suteiks šansų parodyti ką sugebu geriausiai, o aš stengsiuosi nenuvilti nei jo paties, nei pačios komandos. Per šį laiką su „Šiaulių“ komanda paaugau ir kaip žaidėjas, ir kaip asmenybė, o šiemet iškovoti bronzos medaliai parodo, jog einame tinkamu keliu.“,– teigė naują sutartį pasirašęs E. Gasiūnas.

***

Startavus 2023 metų žiemos perėjimų langui FA „Šiauliai“ tęsia komandos komplektacijos darbus sekančių metų sezonui. Šiandien organizacijos vadovai sukirto rankomis su pirmuoju tarpsezonio naujoku – Augustinu Klimavičiumi.

Pastaruosius du metus „Optibet A lygoje“ rungtyniavęs Augustinas į Šiaulius atvyksta iš šiemet 5-oje turnyrinės lentelės pozicijoje likusio Kauno rajono „Hegelmann“ klubo.

Iš Vilkaviškio kilęs puolėjas savo futbolininko kelią pradėjo Marijampolėje, o vėliau, būdamas 13-os, persikėlė į Italijos „Genoa“ klubą. Vėliau nuomos pagrindais rungtyniavo „Torino“ ir „Empoli“ jaunimo ekipose, pastarojoje suvalkiečiui sekėsi geriausiai. Su devyniolikmečių ekipa rungtyniaudamas aukščiausioje Italijos jaunimo čempionato lygoje futbolininkas sužaidė 17 rungtynių, pelnė 5 įvarčius ir tapo šalies čempionu.

Po laiko Italijoje, Augustinas sugrįžo į Lietuvą ir pastaruosius du sezonus atstovavo jau minėtajai Kauno raj. „Hegelmann“ ekipai. Mėlynai baltų gretose suvalkietis iš viso sužaidė 32 rungtynes, pelnė 8 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, futbolininkas beveik visą 2023 m. sezoną praleido dėl patirtos kryžminių raiščių traumos, o sugrįžęs sužaidė viso labo 7 minutes.

Šiemet 22-ojo gimtadienio sulaukęs futbolininkas nuo mažens buvo kviečiamas į įvairaus amžiaus rinktines, o praėjusiais metais tapo ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės nariu. Pastarosios marškinėlius pirmasis komandos naujokas yra užsivilkęs 6 kartus, per kuriuos spėjo pelnyti įvartį ir atlikti rez. perdavimą.

„Tos pirmosios emocijos – labai teigiamos, labai simpatizuoju šios organizacijos idėją, jog su Lietuvos futbolininkais įmanoma ir kaip šiemet įrodė, galima pasiekti gerus rezultatus. Patinka Mindaugo Čepo energingumas ir visiškas atsidavimas komandai, ypatingai matosi ir visos komandos vieningumas, tai, manau, visi šie faktoriai ir lėmė tai, jog pasirinkau atvykti į saulės miestą. Su dalimi šios komandos futbolininkų yra tekę kartu rungtyniauti ir anksčiau, dalį komandos veidų jau tikrai ne kartą teko matyti, tad, manau, kad integruojantis į komandą neturėtų kilti problemų. Nacionalinės vyrų rinktinės garbę teko kartu ginti su Egidijumi Vaitkūnu ir Rolandu Baravyku, jaunimo rinktinėse susipažinau su Deividu Dovydaičiu bei Gustu Baliutavičiumi.

Kalbant apie pastaruosius metus, neslėpsiu, jie buvo tikrai sunkūs tiek psichologiškai, tiek ir fiziškai. Sekė ilga ir sunki reabilitacija. Žinote, labai sunku sėdėti tribūnoje ir žinoti, jog negali padėti savo komandai aikštėje, ypač kai ją aplanko sunkūs momentai. Ateinančiais metais sieksiu sugrįžti į tą žaidimo ritmą, kuriame buvau prieš patiriant traumą.

Tikslai – įrodyti visiems, jog pastarieji metai nebuvo atsitiktinumas, ir kas žino, gal pasieksime dar daugiau. Sirgalius noriu paraginti ir toliau taip aktyviai sirgti už saulės miesto komandą ir kartu padėti siekti pačių aukščiausių tikslų! Pirmyn, Šiauliai!“, – teigė pirmasis komandos naujokas A. Klimavičius.

alyga naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Įtempta kova Lietuvos ralio čempionato II etape

Lietuvos ralio čempionato II etapo varžybos Kelmės apylinkėse buvo kupinos įspūdžių. „Rally Žemaitija“ trasose nuo pradžios iki pabaigos vyko...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img