2024/07/21 - Sekmadienis
No menu items!

„Concept2 Challenge” varžybos pakurstė čempioną ir Lietuvos funkcinio sporto žvaigždę

Privalai perskaityti

„Praėjusiais metais į čempionatą vykau nepasirengęs, bet pavyko laimėti“, – nusišypsojo Artūras Siniakovas, pernai triumfavęs atviro Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionato mėgėjų klasėje.

Pernai 1000 metrų distanciją atletas įveikė per 2 min. 58,3 sekundės. Šiais metais gruodžio 16 dieną Vilniuje, „NBA Basketball School“ arenoje, vyksiančiose „Concept2 Challenge“ varžybose mėgėjai varžysis 700 metrų distancijoje, todėl A. Siniakovas nusprendė mesti sau kiek rimtesnį iššūkį ir dalyvaus elito varžybose, kuriose lauks 2000 metrų distancija.

„Noriu sužinoti, ką galiu nuveikti šioje distancijoje, – sakė A. Siniakovas. – Turiu išsikėlęs sau labai aukštą asmeninį tikslą – galvoju „išlipti“ iš 6 minučių. Reiškia, tai bus kova su savimi. Noriu sužinoti, ar galiu tai padaryti, ar nesu užsikėlęs kartelę per aukštai“.

Šįkart sportininkas pripažįsta, kad pasirengimas „Concept2 Challenge“ varžyboms – ypatingai rimtas.

„Treniruotės yra visos skirtingai sunkios, – sakė A. Siniakovas. – Nuolat tenka kovoti prieš skaičius treniruoklio ekrane. Su kiekviena treniruote reikia juos gerinti, nors ne visada tai ir pavyksta. Kiekvieną dieną sau primenu, kad tikslas aukštas, tad turiu kiekvienoje treniruotėje atsiduoti maksimaliai, kiek galiu, kad žinočiau, jog viską padariau, ką galėjau padaryti dėl savo tikslo“.

Tarp būsimų varžybų dalyvių – ir viena Lietuvos funkcinio sporto lyderė Kornelija Dūdaitė.

„Kaip ir kiekvienas žmogus atėjęs į CrossFit’o treniruotes, esu sėdėjusi ant „Concept2“ treniruoklio, – nusišypsojo sportininkė, besirengianti 700 metrų distancijai. – Bet kaip ir daugumos mano sporto šakos atstovų, turiu labai komplikuotą santykį su juo, kurį norisi pagerinti, nes irklavimas asocijuojasi tik su kančia“.

K. Dūdaitė teigė, kad jaudinasi prieš kiekvienas varžybas. „Ar tai online atranka, ar pasaulio čempionatas, – teigė sportininkė. – Kadangi žinau, kaip jausiuosi, stengiuosi tą jaudulio kirbėjimą laikyti savyje ir juo pasinaudoti starte, kad vėliau niekas manęs nespėtų pasivyti. Kadangi nesu irkluotoja, į varžybas keliauju su paprastu tikslu – pažiūrėti į profesionalus, išmokti naudingų dalykų ir paploti už save geresniems. Netyčia esu dalyvavusi „Concept2“ irklavimo sprinto rungtyje su kolega prieš kelerius metus. Sulaukėme labai daug pagalbos iš šono, nes irkluotojai labai draugiški ir palaikantys. Žinau, kad varžybose susirinks visas elitas, tikrai bus, į ką pažiūrėti, iš ko pasisemti paslapčių, kaip protingiau išnaudoti tą aparatą“.

Sportininkė net neabejojo, kad „Concept2“ varžybose visi turi savo taktikas.

„Bet mėgėjų distancija yra labai įdomi – per ilga, kad būtų sprintas, bet per trumpa, kad galėtum vadinti ilga, – pečiais traukė K. Dūdaitė. – Vadinasi, kančios bus nemažai, bet mes CrossFit’e prie to esame įpratę. Sakoma, jei po finišo nesijauti blogai, neatidavei visko“.

Primename, kad „Concept2 Challenge“ varžybose jaunieji sportininkai (iki 15 metų) varžysis 500 m distancijoje, mėgėjai – 700 m, septyniolikmečiai bei meistrai – 1000 m, o jauniai, jaunimas ir elitas – 2000 m distancijose.

spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos šokėjų triumfas Azijos sportinių šokių festivalyje Usio mieste

Kinijos Usio mieste vykstančiame Azijos sportinių šokių festivalyje „Asian DanceSport Festival 2024“ surengti net trys Pasaulio sportinių šokių federacijos...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img