2024/06/15 - Šeštadienis
No menu items!

Istorinį medalį parvežę paplūdimio tinklininkai sustoti neketina: „Buvo tik laiko klausimas, kada iššausime“

Privalai perskaityti

Pirmadienį į Lietuvą grįžo ilgą sezoną užbaigę geriausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai – Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius bei Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė.

Abi šios poros šiame sezone pasiekė daug gražių pergalių, atkakliai rinko olimpinio reitingo taškus ir turi realias galimybes pakovoti dėl išsvajoto olimpinio kelialapio.

Paskutiniame šių metų „Beach Pro Tour Challenge“ serijos turnyre Filipinuose P. Stankevičius ir A. Knašas iškovojo bronzos medalius – pirmuosius Lietuvos paplūdimio tinklinio istorijoje. M. Paulikienė ir A. Raupelytė moterų turnyre finišavo devintos. Jos šiemet dviejuose „Challenge“ turnyruose užėmė ketvirtąsias vietas, o itin ryškiai sužino Europos čempionate, kuriame užėmė aukštą penktąją poziciją. Taip pat jos debiutavo ir planetos pirmenybėse.

Oro uoste gėlėmis ir „Monster block“ pavadintu plakatu pasitikti P. Stankevičius ir A. Knašas atskleidė, kad alinantis sezonas ir išlendančios traumos privertė sudvejoti, ar verta vykti į Filipinus. Galiausiai, ši išvyka nenuėjo veltui.

„Nusprendėme, kad vyksime į Filipinus ir atiduosime visas jėgas. Rezultatas rodo, kad tai pasiteisino. Labai džiaugiamės pirmais medaliais Lietuvos istorijoje“, – šypsojosi P. Stankevičius. Pasak jo, jeigu ne skausmai, lietuviai galėjo žengti ir į finalą, nes pusfinalyje mūsiškiai tik po labai atkaklios kovos 1-2 (16:21, 21:19, 13:15) pralaimėjo antriems pagal skirstymą australams Thomui Hodgesui ir Zachery Schubertui.

A. Knašas neslepia – jo ir Patriko duetas žingsnis po žingsnio siekia savo tikslų, o progresas – daugiau nei akivaizdus.

„Buvo tik laiko klausimas, kada mes iššausime, nes su tomis pačiomis komandomis treniruojamės ir žaidžiame visus metus, todėl paskutinis turnyras uždėjo tokį „šauktuką“, kurį bus galima persikelti kitiems metams“, – teigė A. Knašas.

Sportininkai, norėdami rinkti svarbius reitingo taškus, privalo vykti į turnyrus, vykstančius visame pasaulyje. A. Knašas ir P. Stankevičius prisipažįsta – be rėmėjų ir partnerių paramos kovoti dėl olimpinių žaidynių būtų neįmanoma.

„Esame be galo dėkingi visiems, kurie prisideda kaip tik gali – pagalba, finansais, patarimais. Biudžeto surinkimas yra vienas didžiausių iššūkių, todėl džiaugiamės, kad yra žmonės, kurie mus remia. Taip pat yra daug bendraminčių, palaikančių mus tiek morališkai, tiek finansiniais bei žmogiškaisiais resursais“, – dėkojo paplūdimio tinklininkai.

Sportininkai prisipažįsta, jog norint patekti į olimpines žaidynes pagal reitingą, reikės dar keleto sėkmingų turnyrų. Naujas sezonas turėtų startuoti jau vasario pabaigoje.

„Reikia sistemingai ir nuosekliai dirbti, išsigydyti traumeles ir nuo naujų metų dėti naujus žingsnius – tiek fiziškai, tiek taktiškai, kad toliau tobulėtume ir eitume į priekį“, – pabrėžė A. Knašas.

LTF Naujiena

spot_img
spot_img
Naujausios

Prie LSU trenerių jungiasi patyrusi plaukimo specialistė Rasa Mažutaitienė: siūlys derinti studijas ir profesionalią karjerą

Nuo naujų mokslo metų Lietuvos sporto universitete (LSU) dirbti pradės garsi plaukimo trenerė Rasa Mažutaitienė, išugdžiusi ne vieną įvairių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img