2024/03/05 - Antradienis
No menu items!

Trauktis nėra kur: Lietuvos golbolininkams – paskutinė galimybė pagriebti paralimpinį bilietą

Privalai perskaityti

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė gruodžio 6-17 d. viešės Juodkalnijoje, kur vyks Europos čempionatas. Klaido Janeikos treniruojama nacionalinė komanda čia gins prieš dvejus metus iškovotą čempionės titulą. Be to, sieks kelialapio į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Vienintelis Senojo žemyno pirmenybėms skirtas bilietas į Paryžių atiteks turnyro nugalėtojams.

Lietuvos golbolo rinktinė (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

Tai bus trečiasis ir lemiamas Lietuvos golbolininkų bandymas prasibrauti į paralimpinį Paryžių. 2022 m. pasaulio čempionate ir 2023 m. pasaulio IBSA žaidynėse lietuviams iki paralimpinio kelialapio šiek tiek pritrūko. Europos čempionate Juodkalnijoje Lietuvos rinktinei reikia aukso medalio.

„Esame užspeisti į kampą, trauktis nebėra kur. Liko vienintelis kelialapis, bandysime kautis ir neprarasti paskutinio šanso. Tokioje situacijoje esame ne pirmą kartą – taip pat buvo prieš Rio de Žaneiro ir Tokijo žaidynes. Mes vis spėdavome įšokti į tą paskutinį traukinio vagoną. Manau, kad ir šiemet spėsime. Ne tik tą kelialapį atsivežti, bet ir medalį“, – čempionato išvakarėse sakė Lietuvos rinktinės senbuvis, keturių paralimpinių medalių savininkas Genrikas Pavliukianecas.

Klaido Janeikos treniruojama Lietuvos komanda A grupėje susitiks su Vokietijos, Belgijos, Graikijos ir Didžiosios Britanijos ekipomis. B grupėje grumsis Ukraina, Turkija, Juodkalnija, Izraelis ir Suomija. Ekipos pirmiausiai kausis grupėse dėl aukštesnių pozicijų, po keturias geriausias tęs kovą atkrintamosiose varžybose.

Lietuvos rinktinės treneris mano, jog ankstesniuose atrankos į paralimpines žaidynes turnyruose ekipai koją pakišo ir psichologiniai niuansai, todėl komanda, ruošdamasi Europos čempionatui, dirbo su sporto psichologu. K. Janeika tiki, kad jo auklėtiniai yra pasirengę pačiam didžiausiam iššūkiui.

„Apginti titulą nėra toks didelis spaudimas. Didesnis spaudimas dėl to, kad tai – paskutinis šansas mums patekti į žaidynes. Nesinorėtų nutraukti dalyvavimo paralimpinėse žaidynėse serijos, todėl spaudimas yra didelis, niekas nenori likti už borto. Atiduosime visas jėgas, kad patekti į žaidynes.

Noriu sakyti, kad Lietuva yra tarp Europos čempionato favoričių, tačiau dar yra tokios stiprios komandos kaip Turkija, Ukraina. Du čempionatai parodė, kad kovoje dėl trečios vietos su Ukraina mums nepavyko nugalėti. Tai sako, kad tikrai bus veikti šiame Europos čempionate“, – dėstė K. Janeika.

Lietuvos golbolo rinktinės vyrai paralimpinėse žaidynėse dalyvauja be pertraukų nuo 2000 m., šalies komandai Paryžiaus žaidynės būtų jau septintos. Lietuvos rinktinė keturis kartus yra tapusi žaidynių prizininke – 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, 2016 m. Rio de Žaneire tapo paralimpine čempione, o 2021 m. Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė: Genrik Pavliukianec, Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas Juozas Eigminas. Treneriai: Klaidas Janeika, Aurimas Skinulis. Gydytojas: Artiom Aleksejev.

Europos golbolo čempionato tiesiogines vaizdo transliacijas bus galima stebėti oficialioje Tarptautinės aklųjų sporto federacijos paskyroje Youtube.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis:

Gruodžio 9 d., šeštadienis

10.00 val. Lietuva – Vokietija

Gruodžio 10 d., sekmadienis

15.00 val. Didžioji Britanija – Lietuva

Gruodžio 12 d., antradienis

11.15 val. Lietuva – Graikija

Gruodžio 13 d., trečiadienis

12.30 val. Belgija – Lietuva

Gruodžio 14 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai

Gruodžio 15 d., penktadienis

Pusfinaliai

Gruodžio 16 d., šeštadienis

Finalai

Parateam.lt naujiena

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Naujausios

Lietuvos badmintonas sugrįžta į Europos elitą

Lietuvos badmintonininkė Samanta Golubickaitė pradžiugino visą Lietuvos badmintono bendruomenę. Atkaklus triūsas, treniruočių procesas ir tarptautinių turnyrų patirtis davė saldžių...

Daugiau straipsnių

spot_img

Kategorija

Sekite mus:

spot_img